Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kıyıdan kaşıkla lüfer avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında karaelmasli tarafından paylaşıldı.

1. karaelmasli

karaelmasli Aktif Üye

merhabalar herkese.benim kıyıdan kaşıkla avlanma konusunda sorularım olacak.çok araştırdım ama malesef yeterli bilgiye ulaşamadım.kaşıkla avlanırken nelere dikkat etmeliyiz? aşırı derecede balık kaçırıyorum.bir yerlerde yanlış yapıyorum ama nerde? batı karadeniz bölgesinde avlanıyorum.derinlik yaklaşık 15-20 metre civarı.teşekkür ederim şimdiden.cümleden rastgelsin.....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. adbakt

adbakt Aktif Üye

Önce nasıl bir takım kullandığını, misinayı, kaşığı, beden boyunu, kurşunu, attığın mesafeyi, nasıl bir aksiyonla çektiğini açıklarsan belki o zaman birileri şunu bunu değiştir diyebilir.
    Bu şekilde insanların fikir vermesi zor.

4. karaelmasli

karaelmasli Aktif Üye

kullandığım malzemeler shimano vengeance 330 spin kamış 40-80 gr. kaşıklar hansen pligrim,alba toby 2 no 32 gram. misina okuma 0.30.attığım mesafe 25-30 metre civarı.teşekkürler ilginize

5. karaelmasli

karaelmasli Aktif Üye

Bir de kasigin dibe batmasini bekliyorum.son hiz sariyorum

6. kartallı

kartallı Aktif Üye

Misina çok kalın 0,22 veya 0,25 kullan ayrıca aldığın kaşıkların üçlü iğneleri kısa saplı ve geniş ağızlı olur.Onları uzun saplı ve daha dar ağızlı olanlarla değiştir.Ayrıca neden tam gaz sarıyorsun ki orta hızda bir sarım gerçekleştir.Diğer bir konuda şuan hayvan hamsi ve sardalya yiyor.Mantarlı dip oltası ve hamsi tam bahsettiğin derinlik için ideal bir av şekli olacak...

karaelmasli bunu beğendi.
  7. karaelmasli

karaelmasli Aktif Üye

hamsiyi kaşığın iğnesine takarak ilk atışta sarıkanat aldım.anında geldi.ama çok çabuk düşüyor hamsi.

8. kartallı

kartallı Aktif Üye

Hamsiyi kaşığa takmayacaksın...Mantarlı dip oltasıyla kullan.Ayrıca ava başlamadan önce taze hamsi ya da sardalyayı fleto yapıp içleri gazete kağıdına gelecek sekilde ser.Suyunu alsın yem sertleşsin.Fazla uzağa atmana gerek yok.Balık kıyıda taşların önünde yayılıyor zaten.Bahsettiğim şekilde dene ve sonucu gör...

9. karaelmasli

karaelmasli Aktif Üye

abi bu verdiğin bilgi benim için altın değerinde inan bana.Allah senden razı olsun.ne yapsam da hamsi balığının oltadan düşmesini engellesem diyordum ben de.çok teşekkür ederim

kartallı bunu beğendi.
  10. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba, yem cabuk dagiliyorsa 2-3 gun onceden bir sira balik uzerine kaya tuzu tekrar balik dizin (Yem ihtiyaciniz kadar) gazeteye ya da murekkepsiz saman kagit ile sarin, bir torbaya koyup agzini baglayin ve buzdolabinda bekletin. Iki,uc gun yeterli olur, balik sert ve igneden dusmeyecek kivama gelir fakat kasigin arkasina baglamak biraz garip geldi :)
    Sayet yemli takim yapacaksaniz isinizi hayli hayli gorecektir. Rastgele

11. karaelmasli

karaelmasli Aktif Üye

kaşığın arkasına yem takmak diye bi yöntem bilmiyordum zaten ben de.öylesine denedim.ama balık da tuttum.ben de çok güldüm ama sonuç başarılıydı :)