Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kıyıdan Kefal Avı

cerbit

Yeni Üye
Adı
emin dönmez
güzel anlatım olmuş gerçek tebrkler yalnız ayak taşı kurşun koymayı unutmayın kurşun olursa çarpma vazifesini yapacak arkadaşlar daha kolay takılacak kefaller

rotasızgemı

Yeni Üye
Adı
hüsnü poyraz
ben geçen gün kıyıdan bir kaç metre önümü ekmekle yemledim. daha sonra kaliteli bir 0.20 misinaya aynı kıprıs gibi ama iğneleri bağladığım zaman misinaya 90 derece olarak durması lazım ve 6 tane bağladım sandıgınız gibi ekmeğe sarmadım her birini ekmekle yemledim ve sonuç 750gr ile 1.2kg arası 6 adet kefal

AsiDeniz1980

Aktif Üye
bende kısa bir bilgi vereyim ekmeği sardığımız şamandırayı biraz daha küçültürsek balık bir kaç defa vurmada değil ilk vurmada iğneye takılır denedim ve iki tane 30 cm boyunda kefal yakaladım...

jarcalderon1

Yeni Üye
Kıbrıs sarmasında sizce silindir şeklinde bir mantar kullanıp üzerine ekmeği sarmak mı daha verimli yoksa ekmeği direk rulo yapmak mı ? Birde bu düzeneği sallarken ağırlık olarak ne kullanıyorsunuz ? Ben takımdan bir metre önce içine su doldurulan şamdıralardan kullanıyorum, doğru bir metod mudur ?

MERCURY90

Aktif Üye
Adı
HASAN
kimse cevap vermemiş yaw jarcalderon1 ' e.
senin metod da olur. ayrıca manter kullanmadan direkt rulo yapsan dahşi olor.
o yöntem senin yöntemin. her yöntem emin degilem galiba farklı cins kefal avı için kullanılıyor

yalnız benim yapamadığım bayat ekmeği saramıyorum. bazen (ozellikle pazart günleri) taze ekmek bulmak zor oluyor. bayat ekmeği sarmanın bir yolu olsa iyi olurdu. ıslatsam dahi dağılıyor bayat ekmek! acaba zeytin yağına batırıp sarsam durarmı?

himamoglu

Yeni Üye
Adı
hüseyin imamoğlu
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Sevgili Çağrı kardeşim, adına dip kıbrıs denilen takım bu...Bu takımı ekmeğe sarıp kullanabileceğin gibi bütün sardalya yada takım kullanabilirsin...

Bu takım ile Levrek olsun...Kefal olsun hemen hemem her tür balık da alabilrsin...

Yeterki o merada bu takıma basacak balık olsun...:)

buradaki fotoğrafı göremiyorum

Poseidon Mehmet

Aktif Üye
Adı
Mehmet Can
Kan Grubu
O Rh Pozitif
3 senelik konuyu hortlatıyorum ama kimse bahsetmemiş. LRF ile avlayanlar var. ben 10 cm civarı küçük kefalleri avlamak istiyorum. ince misinaya şamandıra , altına 30-40 cm tek beden ucuna sinek iğne takıp iğneye de küçük ekmek parçası iliştiricem. Kaç numara ve ne tip iğne uygundur? çapari iğneleri iyi midir ? yoksa 13-14 numara iğne mi bakayım ?