Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kıyıdan levrek bırakma oltası

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

merhaba bu konu hakkında az çok herkesin bir fikri vardır ama uygulama olarak çok basit gibi görünsede meraya ortama göre çok detayları olduğunu düşünüyorum bu gün kendime hazırlakmak için uğraşınca fark ettim meğerse bildiğimi sandığım şeyi pekte hafızamda tutamamışım mera kumluk olmadığı için ilk soru işareti belirdi kurşun ne kadar olmalı köstek ne kadar bırakılmalı acaba canlı balığı dibe yatırısam taşlar arasında rahatça saklanır mı derinlik 80 120 cm arası acaba şamandralı bir takım yapsam ne kadar avcı olur balığa yakın bir mesafede sallanan şamandra zaten sığlarda tetikte olan levreği daha çok tedirgin edermi ben ilk tecrübemi edinmek için iki adet barbun yakalayıp çabucak ,35 fc misine ile birine tek iğne solungacının altından geçirip alt dudağının içinden alta doğru çıkarttım bir kulaç mesafe bırakarak bir fırdöndü taktımpeşinden gezer halde 60 gr kurşun taktım ana beden olarak ta ,80 numara 15 metre bir misine kullandım ince uzun bi dere taşı bulup ortasından bağladım o taşıda diğer taşların içine sakladım ikinci beden de hemen hemen aynı sadece bir küçük iğne daha ekleyip hırsızlı yaptım sonuna da 1 metre don lastiği bağladım olurda iri balık gelirse kalama yapsın diye :rolleyes: büyük iğneyi yine ağzının altına diğer küçük iğneyi de sidikliğinin altına iliştirdim balıkların boyutları 12 10 cm arası acaba barbun içinde ayrıca bir usul mü kullanılmalı yemi takarken biraz fazla soru oldu ama umarım sonunda iyi bir bilgi bankamız olur yarın sabah da bırakmaların sonucunu paylaşırım kısmetse da resimli bir konumuz olur

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

İnşallah yarın güzel bir rapor okuruz Hızır Bey , keşke barbun yerine kaya balığı ( kovit ) olsaydı , hem kolay ölmez hemde levrek çok sever. Bol şans dilerim..

4. hızır şeref gültekin

barbun lüks usta lüks balığa lüks yem :D yok şaka bir yana merada en çok ne varsa onu kullanmak gerektiğini düşündüm ve barbun taktım buralarda bol ama kolay öldüğünü söyleyemem ben şamandra ile akıntıya bırakıp sabaha kadar gezdirdiğimi bilirim ama neden se özgür gezen şamandralı takımda levrek alamadım limon rapala ile avlandığımız halde ? ondan dolayı bırakma ile deneme yoluna gittim ertesi günde ilerya ile deneyeceğim

5. ryetik

ryetik Aktif Üye

Evet ilerya daha iyi olabilir. Aslında merada levrek olsun yeter , inş. yarın güzel bir rapor okuruz resimleri de unutma gözümüz gönlümüz açılsın :))

6. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Hadi hayırlısı olsun, güzel bir balık denk gelir umarım. Bende yaklaşık 25 gün önce İzmir-Çeşme de denedim bırakma oltayı fakat acemiliğimize geldi. Yem olarak koca bir kayabalığı taktım üst yüzgecin deri altından. aynı 60 gr. gezer kurşunla attım fakat misinam ince kaldı 0.24 Oskar. Sabah heyecanla geldim oltayı bıraktığım yere ama ortada ne kayabalığı kalmış nede iğne fırdöndüden kopmuş gitmişti. Birdahaki gidişimde 0.35 flurokarbon ile hazırlayacağım bende.

7. hızır şeref gültekin

arkadaşlar ilk hüsranımı paylaşayım :D iğneler boş bir halde kayalıkların içinden topladım takımı barbunu kulağından takmamam gerektiğini öğrenmiş oldum gelişmeleri her hali ile paylaşacağım konuya değerlendirme katacak üstadlarıda merkala bekliyorum hafta sonu hepsi bir organizasyona gittiler herhalde :D

8. ryetik

ryetik Aktif Üye

Geçmiş olsun Hızır Şeref. Tecrübe kazanmak da önemli tabi. İnşallah bırakma ile yakalanmış güzel bir trofe ile de rapor yazmak nasip olur..

9. hızır şeref gültekin

inşallah sabaha bakacağız :D

10. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Hay Allah bende merakla beklyordum raporunu. Artık birdahakine

11. hızır şeref gültekin

yine hüsran oldu demek ki meram da balık çok kıyılamıyor başka bir yer deneyeceğim aynı takım aynı yem ile bakalım artık önümüzdeki maçlara bakacaz :D