Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kıyıdan Lüfer avı ve teknikleri

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
merhaba, ben boğazda lüfer avı yapmak istiyorum hem yemli hem rapala, kullanmam gereken ekipmanlar ve kaç mm misina (ip mi normal mi ) kullanmalıyım bilgi verirseniz çok sevinirim. Özellikle kurşunu nereye takmalıyım bilmiyorum gösterirseniz çok makbule geçecek.
Kardeşim makina ve kamışın istanbul boğazına uygunmu.?Avlanma disiplinin ne olacak yani surf -spin
malzemelerini ve kamış-makina modelini belirtmen lazım.

yigito2015

Aktif Üye
Adı
yigit
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kardeşim makina ve kamışın istanbul boğazına uygunmu.?Avlanma disiplinin ne olacak yani surf -spin
malzemelerini ve kamış-makina modelini belirtmen lazım.
tabi, lineaffe surf 420 kamış , okuma avenger 65 makinem var ,35 mm misina sarılı şuan. Boğazda bolca istavrit aldım atış mesafemden de memnunum yani uygundur heralde. Disipling Surfing.

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
tabi, lineaffe surf 420 kamış , okuma avenger 65 makinem var ,35 mm misina sarılı şuan. Boğazda bolca istavrit aldım atış mesafemden de memnunum yani uygundur heralde. Disipling Surfing.
İstavrit aldğınız takımda kurşun neredeyse orda kalsın.

BESYO

Yeni Üye
Adı
hüseyin
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Malzemeleri buraya yazsam uygun mu?

yigito2015

Aktif Üye
Adı
yigit
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İstavrit aldğınız takımda kurşun neredeyse orda kalsın.
iyi söylüyorsunuz da , rapalayı nereye bağlayacağım o zaman ? Çaparinin altında kasa var kurşun orda , yemli ve sahte de kurşun için takıcak yer neresi ? bir abim kamışın ucundaki klipsli fırdöndüye hem takımı tak hem kursunu dedi doğru mudur ?

delikurt1907

Aktif Üye
Adı
demir
Kan Grubu
O Rh Pozitif
iyi söylüyorsunuz da , rapalayı nereye bağlayacağım o zaman ? Çaparinin altında kasa var kurşun orda , yemli ve sahte de kurşun için takıcak yer neresi ? bir abim kamışın ucundaki klipsli fırdöndüye hem takımı tak hem kursunu dedi doğru mudur ?
ustalaşmış abilerim kardeşlerim daha iyi bilir ama ben kurşunu ve yemli takımı klipse takıyorum balık varsa güzel sonuç alıyorum...yeni yöntemler öğrenene kadar bunu kullanabilirsin..

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif

arkaodalar

Yeni Üye
merhaba değerli hobidaşlarım. sabit bazı konularda olduğu gibi bu konuda da önemli olabilecek resimler görüntülenemiyor. bunları yenilemek mümkün mü acaba? resimsiz anlatımlar eksik kalıyor.

tahirkaya

Aktif Üye
Adı
tahir kaya
Konu canlanmış iken fikrimi paylaşmak istiyorum. Forumda geniş kapsamlı palamut, lüfer, levrek vs. avlama tekniklerini anlatan başlıklar olmalı bence. Burada temel malzemelerden püf noktalara kadar kapsamlı bilgiler yayınlanabilir. Bizim gibi yeni başlamış üyeler için çok faydalı olacaktır.

yyildirayy

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
İnşallah bize de birgün lüfer tutmak nasip olacak.