Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kıyıdan Mırmır Avı ve Avlanma Teknikleri

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Konuyu açan ve paylaşımda bulunanlara çok teşekkürler. Güzel ve değerli bilgiler verilmiş. Ah birde balık olsa !

deep_._blue

Aktif Üye
Adı
Taner
balık var, önemli olan uygun merayı bulmak. geçen sezon körfezde gayet ırı mırmırlar tuttum sagımda avlanan arkadaşlara vuruş yok solumdakılere yok benım oturduğum yerde muazzam balık oldu . bırazda avlanacak balığın yemlenme ve yaşam ortamlarını bılmek gereklı dıye dusunuyorum.
avlandığım mera oldukça yosunlu benım oturduğum yrde sanırım 40/50m kadar ılerısınde kumluk kırmalık bır bölge var yemı oraya her dusurduğumde balık aldım.
bırde bır yemde sabıt takılmamalı tekeyle avlanan mamun kullananlar var mırmıra gıttığımde mamun teke ve tedarık edebılırsem mutlaka tırnak yengeç bulundururum.

Orhan Kılıçaslan

Aktif Üye
Adı
Orhan K.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkür ederim . Ben de ownerin dediğiniz modelinin 1 nosunu eşkinada kullanıyorum. Başarılı bir iğne sadece nosu büyük diye düşünmüştüm. Biraz da farklı model olması için dün şu iğnenin 5 nosunu aldım. FUDO 290 RYUSEN TWO SLICED KURT İĞNESİ Fudo japon olta iğnesi FUDO en iyi fiyat 9 taksitle
ben o fotodakileri ownerin 1 nolu ignesiyle almistim yeterki balik vursun kacma ihtimali yok gibi bisey ama mirmirlar buyuktu 800 ,900 gram her biri kucuk nolarini dene istersen birde benzeri fudonun 1601 nolu ignesi var oda iyi is yapiyo

Orhan Kılıçaslan

Aktif Üye
Adı
Orhan K.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
fudo 290 da kullandim pek tatmin etmedi beni yaklasik 20 cesit igne var elimde gordukce aliyorum deniyorum ama suana kadar en basarilisi ownerin ignesi

Hedo

Aktif Üye
Adı
Bahadır
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Evet hala ufaklar. Millet kocaman yarım kiloluk mırmırları alıyor yemli ile LRF ile. Mera değiştirmek lazım sanırım.

fishbone_team

Aktif Üye
Adı
Engin
ah ah bana daha hiç kısmet olmadı, ama hala peşindeyim deniyorum ve alıcam bir gün mırmırımı

Coskun Yasin

Aktif Üye
Adı
yasin Coskun
Kan Grubu
A Rh Pozitif
ah ah bana daha hiç kısmet olmadı, ama hala peşindeyim deniyorum ve alıcam bir gün mırmırımı
Ayni dertten yakıniyoz kismetse ilk izin gunumde tekrar deneyegim Kizkulesinde ama bu sefer sahte kurtla siz nerelerde deniyorsunuz

Kıyıdan mırmır avııcın kamısın atarı kac olmalı