Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıyıdan Olta Atma Yardım.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında heraklitus tarafından paylaşıldı.

1. heraklitus

heraklitus Yeni Üye

Arkadaşlar belki birçoğunuza ilginç gelebilir ama ben bu yaşıma kadar makaralı olta atmadım sahilden denize.Bu konu ile internete biraz araştırma yaptım ama pek türkçe açıklaycı bir video bulamadım.Dün gittiğim balık tutma macerasını ve başıma gelenleri anlatmak istiyorum..Neden böyle oluyor anlamdım yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdi 2 iğneli ve 40 gr lık kurşunlu bir takım hazırladım.Kamışı savurucam denize,makaranın klipsini açıyorum misina boşalıyor.Misinada gerginlik sağlayıp oltayı nasıl savurucam.?Kamışı savururken misinadan turmalımıyım.?Misina makaranın göbegine dolandı birde misayı açmaya uğraştım allahtan sorunsuz açtım.

Kamışı savururken makaranın geri mandalı açıkmı olucak kapalımı olucak birde.?Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum...Saygılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Makinanın sarma telini açarken aynı anda sağ elinin işaret parmağınla da misinayı kamışa bastırarak tutacaksın. Rahat atış yapmak için kurşun makinanın hizasında veya o pozisyona yakın olsun.

Atış yapacapın yere 45 derce açıyla yerleş ve kurşunu uzatarak arkana ser.
    Kolaarını baş üstüne kaldır, misinanın boşluğunu al, kurşunu tart ve sol elinle kamışı çekerken sağ elinle de fırlat. Kurşunun ağırlığı işaret parmağınla tuttuğun misinaya baskı yapacak, işte o anda parmağını çekip misinayı serbest bırakmalısın.
    Erken bıfrakırsan parabol çizer, geç bırakırsan önüne düşer. Bu nedenle ilk atışlarını çok yavaşça ve sakince yap. Hatta sadece kurşun at, alıştıktan sonra yemli takımı da dahil edip atabilirsin.
    Umarım anlatmayı başarabilmişimdir. :)
    Kolay gelsin.

4. heraklitus

heraklitus Yeni Üye

Teşekkürler açıklaman için.Göründüğü kadar kolay değil bu olay.El pratiklği yapmak gerekiyor.

5. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

pratikle birlikte olay tamamen refleks e dönüşüyor yani atım sırasında düşünmek ve sırasıyla şunu şöyle bunu böyle yapim gibi bi şansın yok sadece kısa bir ön hazırlık yapıp gerekli şartları sağladıktan sonra fırlat gitsin detaylar diyecek olursan 1 saniye içinde yaptığın bu olta sallama işi için bile kitap yazılabilir ama önce güvenlik diyorum

6. heraklitus

heraklitus Yeni Üye

Evet haklısnız ilk öncelik çevremdekiler ve sonra ben.Basit bir spor gibide görünsede ciddi yaralanmalara yol açılabilir.Kendimi daha ıssız yerlerde ve iğnesiz geliştirmeye sizin tavsiyelerinizle devam edicem.