Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kıyıdan rapala ile avlanırken kurşun ekleme

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında barış danabaş tarafından paylaşıldı.

1. barış danabaş

barış danabaş Yeni Üye

Merhabalar,

Benim bir sorum olacak inşallah yakın zamanda kıyıdan lüfer için rapala ile at-çek denemelerim olacak ,rapalalarımın ağırlıkları genelde 10-20 gr arasında değişiyor dolayısıyla kıyıdan uzağa atışlarımı arttırmak istiyorum ayrıca rüzgar faktörünüde eklersek uzağa atışlarımızı etkiliyor, acaba nasıl kurşun ilave edebilirim?rapalanın yüzüşünü bozmadan nasıl bir şekil yapmam lazım. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Boğaz dışındaki kıyılarda ilave bir kurşuna ihtiyacın olmaz, eğer uygun bir spin takımın varsa.
    İlle de kurşun takayım dersen bir kulaç kadar geriye 20 gr kadar bir kurşun takabilirsin.

4. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Merhabalar Barış
    Sanırım sende av hikayelerinden sonra spin avcılınk hevesi başladı hadi hayırlısı bakalım :)
    at-çek spin avcılığı ile ilgili haberleri ve ulaşabileceğin bilgileri forumda ki balık avlama yöntemlerinden öğrenebilirsin
    Daha önce açılan ve konu hakkında değerli bilgilerini paylaşan arkadaşlarımızın yorumlarından bilgi dağarcığını geliştirebilirsin.

kıyıdıan uzağa lüfer için rapala kullanırken klipse kurşunu tak. 2 kulaç floracarbon misina rapala düğümü ile bağlayacağın sahten ile daha uzağa atabilir boğaz gibi derin sularda daha derinlere indirebilirsin. Şimdiden rastgele

5. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Şeref abi ben Barış'a cevap yazarken sen paylaşmışsın bile :)
    ben 2 kulaç olarak beyan ettim değişkendir bilirim :)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Boğazda surf kamışla atacaksa 2 kulaç olması gerek.
    Ben yaşadığı yer Kartal civarı diye o bölgelerde kullanacağını varsayarak öneride bulundum.
    Malum, Kartal Bostancı, hatta Kalamış'a kadar olan kıyılarımız son derece sığ.

7. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Evet abi haklısın o bölgelerde deniz oldukça sığ 1 kulaç ideal
    boğaz için 2 kulaç :)