Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kıyıdan Yemli Balık Tekniği

Aslan_Avcı

Yeni Üye
Adı
Buğra
Merhaba büyüklerim ve küçüklerim. Yeni geldim ve sizden çok şey öğreneceğim şimdi olacağı gibi. Benim sorunm kıyıdan yemli takım atarken dibe batırıyorum. Zemin güzelsine problem yok ama kayalık ise takılma oluyor. Bu hobide yeni sayılırım. Sorularım ise yemli takım ile böyle dibe batırarak mı avlanmak lazım ? Dibe batırmadansa nasıl ? Birde sağlam 5 kg çeker bir yemli takım ile büyük balık gelir mi ? Beni aydınlatın bu yemli av işinde lütfen dostlar.

Aslan_Avcı

Yeni Üye
Adı
Buğra
Abilerim kardeşimlerim ustalıklarınızı bekliyorum lütfen tutun elimden.

ensaraydin

Daimi Üye
İstanbul hasretiyle Kangalda yaşayan Elazığlı
Adı
ensar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aslan. yemli avda yani beklemeli avda, zemine inmek zorundasin, dibe batirmadan yemli av tekniği siyirtma yontemi var onuda forumdan arastira bilirsin. Sen iyisini zemini guzel bir avlak bul kendine..balık buyuklugude nasibinde ne varsa onu alırsın..kolay is değil balık tutmak..

Dargan

Aktif Üye
Adı
Hamdi
Öncelikle hoş geldiniz Buğra bey. Öncelikle balık boyu olarak 5kg çeker demişsin. İğneleri de kaliteliyse zaten kocaman olmasına gerek yok gayet güzel balık tutarsın yeter ki denizde balık olsun ve kullandığın yem güzel olsun. Boy işi kısmet tamamen. Avlanma biçimi olarakta beklemeli avda atıp dibe batırman lazım.

Yhy

Aktif Üye
Adı
Yahya
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aramıza hoş geldin Buğra kardeşim.Öncelikle hangi şehirde ve hedef balıklarının neler olduğunu yazarsan,senin bölgendeki arkadaşlarımız sana daha fazla yardımcı olacaklardır.