Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kıyıdan Zargana Avı ve Teknikleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında kansu tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Benim tecrübelerimle sabit birkaç bilgide ben paylaşayım,
    Öncelikle yaptığımız takım tek iğneli yada canlı yem için hırsızlı çift iğneli olacak.
    Takımın elemanlarını yazalım.
    Screen shot 2016-09-24 at 3.47.40 PM.png
    1- 10 numara siyah iğne, ben canlı gümüş kullanacağım zamanhırsızlı kullanıyorum.
    2- 0.15 - 0.18 mesina üç metre kullanıyorum kamışım 4.30m.
    3- Küçük fırdöndü.
    4- 3-4mm. biraz irice stoper.
    5- Şeffaf, içi su doldurulup ağırlaştırılabilen, ve mesina üzerinde gezer olan bir şamandıra.
    6- Makinenin ana mesinası.

Şimdi elemanlar bunlar, aynı resimdeki sıralamayla bu takımı bağlıyorum,
    atıyor ve çekmeye başlıyorum, çekerken kamış muhakkak ve muhakkak,
    ucu suya doğru aşağıda ve sağa yada sola doğru, kıyıya yaklaşık paralel olmalıdır,
    ki çekerken zargana daldığı anda, anında tepki verip kamışı, şamandıraya doğru çevirip,
    zargananın hiç huylanmadan takımı şamandıranın içinden çekip almasına imkan tanımalıyız,
    bu takımın avcılığı %50 - %60 daha fazla verimli olmaktadır.
    Eğer canlı gümüş ile avlanacaksam üst resimdeki gibi, yemi öldürmeyecek şekil olan,
    bir iğneyi üst damaktan , diğerini kuyruğa yakın yerden batırıp fazla abanmadan atıp bekleyerek av yapıyorum,
    tabiki mesinayı birkaç metre boş bırakıyorumki yemi alan zargana huylanmadan yutabilsin.
    üst nesimdeki gümüş resmi alıntıdır, gagasındaki iğneyi ben yaptım,
    onun için iki iğnenin orantısı hatalıdır, her ikisinide 10 no siyah çapraz norveç iğne kullanıyorum
    Bu arada efsaneler efsanesi zargana yemim hamsiden kesilen ince yemdir,
    bir kere kokusunu aldımı yakalanmadan bırakmıyor mübarek hayvan.
    Hamsi çabuk dağılıyor kopuyormu dediniz, onun da çözümü var,
    100 metresi 2 lira olan mikro bir lastik olan yem ipiyle güzelce hiç görünmeden sarıp sağlamlıyorsunuz,
    bu ipi çinekop mantarlısında da kullanıyorum sonuç 10 numerooo, hamsi ile uzak atım ve hamsinin farkı.....

Şimdilik bu kadar.

coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Benim tecrübelerimle sabit birkaç bilgide ben paylaşayım,
    Öncelikle yaptığımız takım tek iğneli yada canlı yem için hırsızlı çift iğneli olacak.
    Takımın elemanlarını yazalım.
    Eki Görüntüle 44344
    1- 10 numara siyah iğne, ben canlı gümüş kullanacağım zamanhırsızlı kullanıyorum.
    2- 0.15 - 0.18 mesina üç metre kullanıyorum kamışım 4.30m.
    3- Küçük fırdöndü.
    4- 3-4mm. biraz irice stoper.
    5- Şeffaf, içi su doldurulup ağırlaştırılabilen, ve mesina üzerinde gezer olan bir şamandıra.
    6- Makinenin ana mesinası.

Şimdi elemanlar bunlar, aynı resimdeki sıralamayla bu takımı bağlıyorum,
    atıyor ve çekmeye başlıyorum, çekerken kamış muhakkak ve muhakkak,
    ucu suya doğru aşağıda ve sağa yada sola doğru, kıyıya yaklaşık paralel olmalıdır,
    ki çekerken zargana daldığı anda, anında tepki verip kamışı, şamandıraya doğru çevirip,
    zargananın hiç huylanmadan takımı şamandıranın içinden çekip almasına imkan tanımalıyız,
    bu takımın avcılığı %50 - %60 daha fazla verimli olmaktadır.
    Eğer canlı gümüş ile avlanacaksam üst resimdeki gibi, yemi öldürmeyecek şekil olan,
    bir iğneyi üst damaktan , diğerini kuyruğa yakın yerden batırıp fazla abanmadan atıp bekleyerek av yapıyorum,
    tabiki mesinayı birkaç metre boş bırakıyorumki yemi alan zargana huylanmadan yutabilsin.
    üst nesimdeki gümüş resmi alıntıdır, gagasındaki iğneyi ben yaptım,
    onun için iki iğnenin orantısı hatalıdır, her ikisinide 10 no siyah çapraz norveç iğne kullanıyorum
    Bu arada efsaneler efsanesi zargana yemim hamsiden kesilen ince yemdir,
    bir kere kokusunu aldımı yakalanmadan bırakmıyor mübarek hayvan.
    Hamsi çabuk dağılıyor kopuyormu dediniz, onunda çözümü var,
    100 metresi 2 lira olan mikro bir lastik olan yem ipiyle güzelce hiç görünmeden sarıp sağlamlıyorsunuz,
    bu ipi çinekop mantarlısındada kullanıyorum sonuç 10 numerooo, hamsi ile uzak atım ve hamsinin farkı.....

Şimdilik bu kadar.

Son düzenleme: 29 Eylül 2016
    tAco bunu beğendi.