Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kızılkanatlardaki lekeler

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında whitefoxss tarafından paylaşıldı.

1. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Geçtiğimiz hafta çocukları gezdirmek ve balık avına olan hasretlerini gidermek için derede sardalya yakalamaya gittik.Kuskus kullanarak balık yakalayan afacanların oltalarına arada sırada da olsa küçük kızılkanatlar geldi.Bazılarının vücudunda deri altında siyah lekeler gördüm.Daha önceden hiç görmemiştim..Araştırdım ama tatmin edici bir sonuca olaşamadım.Derinin hemen altında toplu iğne başı kadar benekler.Bilgisi olanların yardımını rica ediyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Maalesef Balıkesirdeki bazı derelerdede bu lekelenme görülüyor.Bu lekeler sadece dışta değil,balığın içine kadar ulaşıyor.Dışarıdan yakalayıp havuza attığımız bu balıklar 4-5 ayda anca bu lekelerden kurtulabildi.Sebep olarak dereye karışan kimyasal fabrika atıkları gösteriliyor.

4. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Teşekkürler Erdal.YAzık herşeyi yok ediyoruz.

5. miryana

miryana Yeni Üye

Veteriner Hk.Celaleddin. Balığın resmini koyun size söyleyeyim ne olduğunu arkadaşım.

6. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Celaleddin,
    Bunlar güneş lekesi (çil) gibi fakat derinlere nüfuz etmiş durumda ve balık temizlendiğinde iç kısımlara kadar ulaştığı görülmekte.Temiz suda 19 ay geçirmelerine rağmen bu lekeler gitmiyor.Fakat, büyümüyorda.Balıkların hepsinde yok.Kızılkanat,kasna gibi türlerde görülürken,yayın ve bıyıklı gibi türlerde görülmüyor..
    Acaba nedir??