Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Klima konusunda...

Konu, 'Genel Konular' kısmında radopit tarafından paylaşıldı.

1. radopit

radopit Aktif Üye

bu konuyu açmakta biraz geciktim ama mazur görün
    Hava sıcak ve klima artık ihtiyaç, mesleğim gereği Klima ve iklimlendirme ile ilgili öğrenmek veya yardım almak istediğiniz konularda elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

Eviniz için yada iş yeriniz için klima almak istiyorsunuz doğal olarak en uygun fiyata yıllarca sorun çıkarmayacak elektriği minimum tüketecek ve evinizde yada iş yerinizde en uygun yere montesi yapılarak çalıştığında klimadan kaynaklı rahatsızlıklara sizleri maruz bırakmayacak bir çözüm arıyorsunuz.

Son yıllarda klima ihtiyacının lüks olmaktan çıkıp temel ihtiyaç olmasından dolayı klima pazarına uzak doğudan çin den markası yada teknik yeterliliği uygun olmayan çok sayıda ürün girmiş bulunmakta artık büyük ,küçük marketlerin stantlarında kalitesiz, elektrik tüketimi çok yüksek klimalar bulunmakta.Aynı şekilde bir sorunla karşılaştığınızda sizi günlerce haftalarca muhatap bulamayacağınız klimanın yanında tekstil,kozmetik,oyuncak ve alakasız birçok üründe satan internet sitelerinde kalitesiz çin malı klimalar satılmakta.
    Çini de yerlere vurmamak lazım aslında çin teknolojisi müşterisi ne isterse onu üretiyor.Çok kaliteli çin malları da olduğu aşikardır.

Klima almaya karar verdiğinizde öncelikle yapılması gereken klima işini profesyonellikle yapan müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan işi sadece kaliteli klima satış ve servis olan ve bünyesinde tüm dünyanın kabul ettiği teknolojilere sahip klimalar tercih edilmeli.

İsterseniz bana direk ulaşabileceğiniz mail adresim.
    ridvanakalin@formmekanik.com.tr

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ben 6 yıl önce yine bugünlerdeki sıcakların olduğu bir yaz LG Beko 19200 btu aldım. 1 klima ile tüm evi serinletiyorum.

4. Semsi_pasali

Semsi_pasali Aktif Üye

Dış ünitesi olmayan taşınabilir klimalardan uzak durun sesi cok islevi yok

5. murat48

murat48 Aktif Üye

Güzel ve yerinde bir kou olmuş teşekkürler.
    Dış ünitesi olmayanlar hakkında bilgiyi genişletir misiniz.

6. radopit

radopit Aktif Üye

Şemsipaşalının da yazdığı gibi ses debisi biraz yüksek cihazlardır. Dış ünitesiz oluşu soğutma kompresörünün cihazın içinde olmasıdır. Bu yüzden sesi split klimalara göre fazladır. Ayrıca cihazın yaklaşık 12-15 cm çağında sıcak havayı atmak için bir egzoz borusu mevcuttur. Bu boruyu dış ortama uzatarak sıcak havayı atmanız gerekir. Çok düşük metrekareler ve dış ünite takılma imkanı olmayan mahaller için tercih edilse de verim olarak split klimadan çok uzaktadır.

7. radopit

radopit Aktif Üye

Şeref abi maliyeti de uygundur umarım.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

1,200 lira civarındaydı.