Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Koca ORFOZ !

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında AKIN KAPTAN tarafından paylaşıldı.

1. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

"Dip sırtısı" diye diye koskoca denizi tarla sürer gibi sürdüm. Değmediğim taş, yoklamadığım bango kalmadı. Sahtesi, gerçeği, ölüsü ve canlısıyla neredeyse tüm yemleri kullandım. Her anından büyük keyif aldığım balıkçılık maceramda kaybolan heyacanımı canlandırmak için özellikle bu yazdan itibaren iri canlı yemleri kullanmaya özen gösteriyorum. Gerekirse bu yemleri tutabilmek için koskoca bir günü feda edip hiç avlanamadan eve döndüğüm oluyor. Tabiki her meranın kendine has yemlikleri var ama bizim burların JOKER'leri yazılı orkinos, sübye ve kalamar. Bunları tutabilir, yaşatabilir, iğneye düzgün takabilir ve doğru derinliklere doğru zamanda indirebilirseniz macera işte o zaman başlıyor.

Bu avımda canlı yazılı orkinos kullandım. Diğer avlarımdan farklı olarak uzun olta tarzında 500gr iskandil ağırlıkla ve 50-70mt derinlikleri yokladım. Bu dev orfoz, daha önceki acı tecrübelerle hazırlanmış 0.60 mm kalınlığındaki misinamın ve takım üzerinde kullandığım her fırdöndünün ve düğümün kalitesini sonuna kadar kontrol ederek, yakalandığı andan güverteye çıkana kadar beni zor bir sınava soktu. Tek hatam fırdöndüye kadar makinaya aldığım takımın son 20 metresini çıplak ellerimle sarmak oldu. Dipten kopana kadar verdiği muhteşem mücadeleyi yukarı çıkarken kaybeden Orfozun son çırpınışları bile misinayı kemiğime oturtmaya yetti. Balığı kanca ile güverteye alınca; "Artık tamam!" dedim. "Beklediğim trofe bu". Hasretle kucakladım. Hiç kuşkusuz balıkçılık albümüme üst sıralardan girdi. Şimdilik 1 numara. Yeni bir şarkı çıkana kadar.

Herkese rastgelsin.

NOT:Bu avı bambaşka bir merada ve arkadaşların teknesinde yaptım. Bu nedenle merayı gizlemek için fotoğrafların arkasını montajladım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

O yeni şarkı da yakın zamanda çıkar Kaptan.

4. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Eline sağlık, tek kelimeyle süper bir trofe. O balığı dipten koparmak harika bir duygu olsa gerek.

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Vay Kaptan, yakışır sana. :)

Gerçekten harika bir trofe, diğer şarkıları bekliyoruz :)

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Valla ne yalan söyleyeyim şu büyüklükte bir trofe (SANA) yakışmış Akın abi.. Emek veriyorsun ve karşılığını da alabiliyorsun ne mutlu sana:) Daha daha nice number 1 lara rastgelsin gönülden diliyorum... Bu arada balık kaç kilo geldi tartabildin mi? Her daim rastgelsin..

7. Volkan

Volkan Daimi Üye

Tebrikler abi, trofenin hasını yakalamışsın, sana yakışır ama yetmez.

8. AKIN KAPTAN

İnşallah.

Gerçekten çok güçlü. Yakalandığı taşta mağara veya kovuk olsaydı kesinlikle alamazdım. Çünkü ilk 2dakika metrelerce kaloma aldı ve mucizeeseri misina biryere sürtmedi. Yani böyle bir balığın yakalanabilmesi dahaçok kendi hatası.

9. AKIN KAPTAN

Sağolasın. İnşallah.

10. AKIN KAPTAN

Sağolasın Selahattin. Ndiren vöyle balıklar kısmet oluyor. Balık 19 kg geldi.

11. AKIN KAPTAN

Sağol Volkan. Hasretle kucakladım. Kucakladım derken mecaz değil vallahi.