Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kofana icin sirti

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında strangolos tarafından paylaşıldı.

1. strangolos

strangolos Misafir

Evet. Atcek denemelerim bosa ciktigi icin hic haz etmedigim tekne olayina giris yapmis bulunuyorum.Fakat tekne balikcigiyla ozellikle sirti hakkinda yeterli bilgiye sahip olmadagimdan oturu yardimlarinizi bekliyorum.Sanirim misinanin ucuna sadece rapalayi baglamakla olmuyor bu is.Foruma baktim ama cok fazla sey yazili bana soyle hizli bir sekilde anlatinda yarin guzel bir av hikayesiyle geri doneyim @Hamdi :) not:bodrum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OMER77

OMER77 Aktif Üye

abi bu konuda benimde pek bilgim yok ancak geçenlerde bi video izledim rapala arkasına uzun olta yapıp çılgın balıklar çekiyolardı :D

4. strangolos

strangolos Misafir

+

5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Balık bulucu var ise ben light jigging denerdim.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Zarganalar boy göstermeye başladı.
    Kofana için hazırlanmış uzun oltalardan edin öncelikle. Tercihen ilk iki iğne çelik telle birbirine bağlanmış olsun.
    Elindeki dalarlı sahte balıklardan birinin iğnelerini çıkar. Uzun olta takımını sahte balığa bağla ve takımı tercihen canlı zargana ile yemle.
    Bu takımın arkasına 4-5 kulaç kadar beden misinası ekle ve akıntı ve derinlik durumuna göre de 30-40 cm lik bir misina ile bağladığın 300-500-750 gr gibi bir kurşunla beraber dibe sal.
    Bu takını en rahat el oltasıyla kullanabilirsin. İstersen kurşun kısmı gelene kadar kamış ve makine ile de kullanabilirsin.
    Deneme yanılma yöntemi ile kurşundan sonraki kısmı 8-12 kulaç arasında salabilirsin.
    Kurşun hep dipten geliyorsa bir tık hızlanabilir, hep havadan geliyorsa da yavaşlayarak hızını ayarlayabilirsin.

Balığın olduğunu bildiğin bir noktada popper tarzı sahtelerle at çek yaparak daha da keyifli bir av yapabilirsin

Rast gelsin

Not: Bodrum'da hiç avlanmadım.
    Anlattıklarım denenmiş temel bilgilere dayanmaktadır.
    Akıntı ve derinlik durumuna göre kurşun ağırlıkları ile salınacak misina mesafeleri çok farklı olabilir..

7. strangolos

strangolos Misafir

Ben direk uzun dudakli sahtemi biraktim sulara kiyi kiyi gezdigim icin dibi buluyor, ama sonuc husran oldu

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

30-40 cm dalanlardan kullanabilirsin, kurşunu da hafifletebilirsin.
    Olmaz diyorsan sırtı için yeni bir yöntem icat etmelisin.. :)