Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kombinasyonları değiştirmek gerekir mi_?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında umitdulger tarafından paylaşıldı.

1. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

İyi akşamlar sevgili baliksevdam.com ailesi; şu anda elimde 3 adet olta takımı mevcut fakat ben bunları biraz bodoslama topladım açıkçası, sizlere sormak istediğim bu kamış ve makinaların kombinasyonlarını değiştirerek daha iyi takımlar elde edebilir miyim acaba_? Yani şu kamışla şu makinayı kullansan beklemeli avda daha iyi olur, şununla şunu kullansan (olmaz ama) at çek yapmaya en uygun çift olur gibi...

1. Takımım

REMIXON APACHE 300 KAMI 100-150GR Olta kamlar - Teleskopik kamlar - Remixon kam AVmarketi.com
    OKUMA AVENGER AV-65b MAKNE Olta Makinalar - Okuma makine AVmarketi.com

2. Takımım

ALBA 3281 ARIES KAMI 240CM Olta kamlar - Teleskopik kamlar - Albastar kam AVmarketi.com
    Shimano Alivio 4000 FB 1XSSS+1 BB Spin Makine Olta Makinalar - Shimano makine AVmarketi.com

3. Takımım ( Babamın Hediyesi )

1198 SHAKESPEARE OMNI KAMI 300CM Olta kamlar - Teleskopik kamlar - Shakespeare kam AVmarketi.com ( Bunun 270 CM olanı )
    Lineaeffe rapid seal rd 50 makine Olta Makinalar - Lineaeffe makine AVmarketi.com

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Volkan

Volkan Daimi Üye

Ümit,

1'inci takım yemli olur, at çek için makine ağır, kamışın atarı yüksek.

2'inci takım at çek olur, hafif kurşunla kısa mesafede yemli/çapari olur ama olmasa daha iyidir :)

3'üncü takım yemli olur, at çek için ideal olmasa da makine çok hafif olduğu için at çekte kullanılabilir. Kamışın 40-80 atarı da at çek için idare eder.

Eşleşmeler hemen hemen tam oturmuş, oynamana gerek yok gibi.

4. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Teşekkür ederim, 3. takımın kamışını spin kamış ile değiştirerek at çek için kullanmaya karar verdim diğerlerini de aynen kullanacağım...