Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KONU DIŞI : sülünez alerji yapar mı

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında twiggyramirez tarafından paylaşıldı.

1. twiggyramirez

twiggyramirez Yeni Üye

selamlar dün gece 4 e kadar sülünez ile mırmıra attık, yemi takarken haliyle temas ediyorsunuz. eve dönmeye yakın kaşınmaya başladım.. eve geldiğimde kollarım bacaklarım ve bazı yerlerimin büyük büyük kabarmış kıpkırmızı olduğunu gördüm sabah 7ye kadar kaşınmaktan uyuyamadım. uzun zamandır böyle alerji olmamıştım. acaba bunun sülünezle alakası olabilir mi başına gelen oldu mu?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

sülünezi bilmiyorumda bende herşeye el atarım, bataktan kurt çıkartırım yosunları kurcalarım ederim, her türlü hayvanı severim kedi-köpek-kuş-tospağa-kirpi vs. iğrenmek gibi bir duygu barındırmadığımdan :D sonuç olarak ellerimde siğiller çıktı 2 seneden beri artmaya devam ediyorlar uygun olduğum bir ara tedavi için hastaneye gideceğim.

4. twiggyramirez

twiggyramirez Yeni Üye

dün bişeyim yoktu , bu geceden beri kaşınmaya başladım yine sağlık ocağına bi gidicem uyuzmu olduk yoksa :)

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Silünezde pire var mıydı?:D

Suya girmiş olsaydınız bir deniz anası türü veya kurt derdim. Silünezin temas etmediği yerlerde kaşıntı olduğuna göre başka bir nedeni de olabilir.

Şu an palamut bol, aşırı yediyseniz, proteinin üreye dönüşmesi sonucu böbrekler yetersiz geldiğinden deriden atılıyor da olabilir. Bu nedenleyse çözüm damardan 10 cc kalsiyum.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Herhangi bir yem doğrudan alerjen değil benim bildiğim kadarıyla ama bu durum her bünye için geçerli olmayabilir.
    Avlakta sizi farketmediğiniz bir böcek te ısırmış olabilir, sivrisineklere maruz kalmış olabilirsiniz.

7. sabora

sabora Daimi Üye

Bu forumda daha önceden bizde olmasa da Fransada sanırım yendiğini okumuştuk. Bence yenilebilen bir şeyin normal bir bünyeye alerjisi olmamalı. Ama Şeref abinin de dediği gibi bünyeden bünyeye değişkendir alerji.

8. kartallı

kartallı Aktif Üye

Arkadaşım gittiğin yer nasıl bir yer bilmiyorum fakat , yabani otlara karşın alerjin var mı ? Benim çocukta var oradan biliyorum.Diğer bir husus gün içersinde yediğin birşey yapabilir.Yediğin şeyleri aklına getirmeye çalış ve tekrar tüket,aynısı olacak mı ?

9. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Bence sen uygun bir anı bekleme uygun anı yarat ve doğru hastaneye git.

10. onder

onder Aktif Üye

Avlakla ilgili diğer bilgileri de yazar mısınız? Kedi, köpek gibi hayvanlar var mı? Sivrisinek olma ihtimali nedir? Kaşınan noktalar vücudunuzun açıkta kalan yerleri mi yoksa kıyafet giyilen bölgelerde de kaşıntı oldu mu? Bütün bu soruların sonucuna bakarak bu oluşumun alerji olup olmadığına karar verilebilir.

11. löngöz

löngöz Daimi Üye

sülünezin bir adıda "çakı midyesi" dir,,yani bir midye türüdür,,italyanlar kavurmasını yaparlar,makarnada kullanırlar,,ispanyollar pilavlısını ,,yaparlar,,çin tayland gibi uzak doğudada çiğ yerler şusi gibi yerler,,
    biz izmirde hep sülünez kullanırız,,hiç dediğiniz gibi bir şikayet duymadım,,
    sizin sanırım başka bir alarjik durumunuz var...