Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KONUYU GORUNCE BENİ FORUMDAN ATMAK İSTİCEKLER

Konu, 'Sohbet' kısmında losttime35 tarafından paylaşıldı.

1. losttime35

losttime35 Yeni Üye

ÇOK SAÇMA Bİ SORUMU?BİLMİYORUM AMA BURDA SORCAK KIMSEM YOK LUTFEN MAZUR KARŞILAYIN BENİ:( :confused::confused::confused:

LİMAN CIKISINDA AVLANIYORUM VE BURADA AVLANAN YUNUSLAR VAR BEN CANLI YEM TAKIP AVLANSAM YUNUSA ZARAR VERİRMİYİM DİYE MERAK EDİYORUM BİDE ACIKCASI KORKUYORUM OLTAMA TAKILSA O NE YAPICAĞIMI BİLEMEM :(:confused::(:confused:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

kepçen yanında olsun

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Bu soruyu sordun diye değil ama büyük harfle yazdın diye atılırsın.....
    Ve bu kadar çok "gülümseme" kullanmazsan mesajın daha derli toplu olur.
    Ve Türkçe'yi güzel kullanmaya özen göstermelisin.SMS yada Tweet atar gibi esaj yazmamak gerek.
    Mesela Konu başlığındaki"isticekler" yerine "İsteyecekler" olmalı.

Sorunun cevabı ise; Yunus senin canlı yeme atlar mı? ufak bir ihtimalde olsa atlayabilir.
    O zaman ne olur dersen misina anında kopar, kopmazsa kamış aynen denize.Kamışı tutuyorsan ,kamışla birlikte sende denize ...:D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Mayıs 2012
  5. Okyanusca

Okyanusca Aktif Üye

Yunus bir balik degil , memelidir.Avlarini sonara benzer ses yankilarini gonderip, sonra bu yankilara gore beyninde birlesen goruntulere gore avi bulup, secip avlanan bir deniz canlisidir.

Yunus yuzen bir insanin bir deniz canlisi olmadigini bilebilecek, hatta kendisi gibi dogum yapmaya muktedir bir hamile kadina yakinlik gosterebilecek kadar zeki ve duygulari gelismis bir hayvandir.

Bugune kadar nasil oldugunu ayrintilariyla bilmememe ragmen sadece oltaya gelmis bir yunus hikayesi duydum ki ben oldukca fazla amator balikcilik uzerine dergi, kaynak okuyan, arastiran bir insanim.

Yunuslar genelde ag ve sepet iplerine dolanarak veya cevirme aglarinda telef olabiliyorlar.Ancak buyuk bir ihtimalle sonar yetileriyle igne barindiran bir yemi algilayabiliyorlardir diye dusunuyorum.

Yunuslarin bu yuzden oltaniza atliyacagini sanmiyorum.Onlarca kez etrafimda yunuslar varken balikcilik yaptim.Ne sirtida ne de yemlide , ne de caparide basima yunus kazasi gelmedi.Ama olurda milyonda bir bir ihtimal gerceklesirse, yunusu oltayla cikarabileceginize ihtimal vermiyorum.Koparip gidecektir.

Tabii neresinden bakarsak bakalim bu cok uzuntu verici bir hadise olacaktir. Ancak boyle bir ihtimal gene dedigim gibi hesaba alinmayacak kadar kucuk bir ihtimaldir.

Yunuslar ve deniz memelileri uluslararasi kurallarla korunmaya alinmis canlilardir.Yunusu hedeflemek suctur, bunuda bilgi olarak yazalim.:)

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Oltana atlamaz ama attığın anda misinana dolanabilir ama bu da küçük ihtimal, anatomisi nedeni ile dolanma da olmaz.

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

olurda oltana gelirse efendi efendi özür dile :D yoksa seni nerede görseler merayı kuruturlar :D

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Makinenin kalamasını çok sıkma. Misinana takılırsa makinede ufak bir cırlama olur ve kurtulup gider. Boğazda bana olmuştu.

9. losttime35

losttime35 Yeni Üye

Konumu boşlamayıp beni ciddiye aldığınız için hepinize çok teşekkür ederim.
    Geçenlerde 1 hafta kadar oluyor bir tanesini kıyıya vurmus gördüğümde üzülüp bu mesajı atmıştım,kamışım falan bişey önemli değil benim için çok seviyorum bu hayvanları onlara zarar verirsem sıkıntı olur mutlu olamam diye düşünmüştüm yoksa :D amacım onlar değil :D levrekler:D bu arada anladım kısaca bşirşey olmaz ben devam edeyım değil mi...

10. kefalci

kefalci Aktif Üye

Denizde yaşayan tüm canlılar güzeldir .. iskorpit dahil - trakonya dahil-balon balıgı dahil ..;):)