Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Köpekbalığı kankam oldu..

Konu, 'Sohbet' kısmında necmi fidan tarafından paylaşıldı.

1. necmi fidan

necmi fidan Aktif Üye

İşlerimizden fırsat buldukça çoğunlukla eşim , o olmadığı zamanda yanıma bir arkadaşımı alarak sürekli deniz kenarlarında gezerek hem yeni meralar keşfederek hem olta atarak bazende sırf fotoğraf amaçlı gezerim.Bu geziler daha çok bahar ve sonbahar aylarında olmaktadır.Balık bollluğu açısındanda sonbahar ayları daha güzel olmaktadır.Yıllar önce yanıma bacanağımıda alarak hiç gitmediğim bir yere gittiğimde tepeden birkaç kare almıştım.Daha sonra küçük iskeleye indiğimde aynı flimlerdeki gibi iskele yanında suyun üzerinde gezen bir yüzgeçi gördüğümde şaşırıp kaldım.Merakla yanına gittiğimde bunun bir köpek balığı olduğunu ve kuyruğundan çamaşır ipiyle bağlanmış olduğunu görünce şaşkınlığım dahada arttı.Bunu kim yapmıştı ve amacı neydi..?:confused:

Bulunduğumuz yer Biga Çanakkale arasında Güreci altı mevkiiydi ve koyda sadece bir balıkçı kulübesi vardı.Daha önce burada sadece dinamitle balık avlayan birkaç balıkçı kayığının olduğunu bildiğimden durumu anladım.Bu balık dinamitten sersemlemiş ve kuyruğundan çamaşır ipiyle bağlanmıştı.Etrafta kimseler yoktu.Ben bunun niye böyle olduğunu çok merak ettim.Bunu yapanlarında çok merak etmesini istediğimden hemen acele bir şekilde ipi keserek balığı denize zar zor bıraktım.Çünkü balık çok güçlüydü.Bacanakla hızla oradan uzaklaştık.Bizede anı olarak bu foto kaldı..Herhalde bunu yapan balıkçılar bayağı merak etmiştir.

Bizim balığa ne oldu diye..*:cool:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Emre

Emre Aktif Üye

Keşke yapmasaydınız.

Ticari balıkçılar zaman zaman Köpekbalığı yakalar ve satar.

Ancak köpekbalığı ölü satılmaz canlısı para eder ve birçok balıkçı köpek balığı avladıktan sonra kıyıya getirip kıyı bir yere bir bidon vasıtası ile birde ağırlık bağlayarak balığın canlı kalmasını sağlarlar müşteri çıkınca da satarlar. Burda zaten balık teknelerin orda bağlı olduğundan balığın yerini bulmak için bidona gerek kalmadan direk kuyruğundan bağlamışlar. Bu işin kuralı budur. Teknede ve livarda boyu sebebiyle canlı kalamayacağı için suya bırakırlar. En kolay ve sağlam olarak kuyruklarından bağlandıkları için o şekilde bağlanır ve suya bırakılır.

4. arno_16

arno_16 Aktif Üye

necmi abi ellerine sağlık ne iyi yapmışın hiç bir canlının bir canlıya eziyet etmeye hakkı yoktur.yakalıyosan kopar kafasını ölsün hayvan eziyet ederek gelecek para hiç kimseye yaramaz.

5. AkÇ@Y

AkÇ@Y Üye

Ellerine sağlık Necmi abicm

6. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Yukarıda net olarak ifade edilmiş.Adamlar zaten dinamitle avlanan tiplerden.Necmi bey yine insaflı davranmış.Bana rastlasalar sadece balıktan değil diğer edevatlarındanda olurlardı.

7. enis59

enis59 Daimi Üye

eline sağlık Necmi abi

8. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

bencede dinamit ,minamit ne o öyle savaşa mı gidiyoruz iyiki salmışın abi :)

9. ozi

ozi Aktif Üye

Doğru harekete ne denir. Tebrikler.

10. MUSA

MUSA Aktif Üye

Necmi bey,o balıkçılarda burayı okuyorlarsa artık balığın nasıl ve kimin tarafından serbest bırakıldığını da öğrenmiş oldular.:p

11. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Balıkçılar tarafından baktığımda, adamlar ticaret yapıyorlar.
    Necmi abinin tarafından bakıldığında, insaflı olanı yapmış.
    Kendim, tarafsız olarak bakacak olursam;
    Kendin yemediğin balığı ne diye tutar ve bağlarsın arkadaşım.
    Belki bende karşılaşsam aynısını yapardım.
    O kadar tür varken tutulacak köpekbalığımı kaldı.
    Abi ellerine sağlık.
    Paylaşım için sağol.