Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Köprüden(Galata), 1-2kg'lık balıkları yukarı çekebileceğim makina tavsiyesi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında TEKNOTURK tarafından paylaşıldı.

1. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Fiyat olarak 100tl ve altında olabilir, 150tl maksimum fiyat diyelim.

Bu aralar galata köprüsünde vakit geçiriyorum. Lüfer, Levrek'in alanlar oluyor ve boyları da baya iyi. Kimisi yukarı sarıyor, kimisi de birini aşağı yollayıp aşağıdan aldırıyor balığı iğneden.

Olurda 2 kg'lık balık gelirse diye, çooookkk rahatça makinayı sarabileceğim ve balığı çekebileceğim bir makina tavsiyesi istiyorum. :) Köprüde çeşit çeşit makinalar var ama burdan daha teknik bilgilerle bir tavsiye çıkacağı malum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Erkanım köprüden balığı yukarı çekmek için makineden ziyade sağlam bir misina ve kamışa ihtiyacın olacak.:)

Makine konusuna gelince,Bence hem köprüde hemde yemli diğer avlarda kullanabileceğin sağlam bir makine olarak ryobiyi önerebilirim.8000 büyük dersen 6000 ve diğer modellerede bakabilirsin.Bu makineler hakikaten sağlam ve uzun yıllar keyifli avlarda yanında olabilecek makineler.
    Bende birtane 6000 var ve onca hoyrat kullanımıma rağmen hala sorunsuz ve sapasağlam.

Ryobi ECUSIMA 8000Vi makine AVmarketi.com.

4. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Yazın Çanakkalede sandalda shimano aerlex 7000 kulanıyorum. Bu yaz kiloluk bir kırlangıç ilk defa denk geldi. Oldukça rahat çektim. Dışarıdan getirtmeyi düşünürsen belirttiğin rakama denk geliyor gibi.

5. tomy77

tomy77 Aktif Üye

2 kg lık balık yukarı gelene kadar düşer üzülürsünüz..

6. kurcu

kurcu Üye

Mrb. erkan galata köprüsü için bu kadar masraf yapmana gerek yok bence , yeterki balık olsun deniz dediğin dipsiz kuyu ne zaman ne cıkacağı belli olmaz tabikide belki 1-2 kişiye denk gelmiştir ( yolunu şaşırmıştır belki ) güzel istavrit tutarsan öpde başına koy
    Bende önceden galataya takılıyordum dediler palamut ,lüfer ,çinekop,mırmır, levrek ......vb.
    cıkıyo yok dün şunu yaptı bugun bunu yaptı gibi birsürü laf
    3 sane oluyor galiba palamut akını oldu millet çuval çuval palamut göturdu evine bir tek bunu gördum köprude evde emin ol ki bu söylentiler sonucu birsürü takım taklavat var görende balına tutacan dıyooo dediğim gibi istavrıt ve izmarit tutarsan şükret benim şahsi düşüncem saygılar

7. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Evet haklısınız o konuda.

Konuyu açmamda sebep şimdiye kadar hep kıyıdan at çek ile istavrit-çinekop avına gitmiş olmam. Adını unuttum ama okumanın 45 liralık bir makinasını denemiştim, 500gr lık pet su şişesini saramamıştım yukarı. Köprüden çekilen 1 kilo civarı balıkları ve kolayca saranları görünce merak ettim bu konuyu.

8. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Banax serileri ben gayet memnunum,
    bu konuda tam iş makinesi istiyorum diyorsan, bana göre efsane olan ve hala daha 20 senedir eskitemediğim SPNİT6400 (ki bulabileceğini sanmıyorum ) değil 2 kg. af buyur, eşşeği bağla çeksin yeterki misinan patlamasın.

9. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

4 devrin altındaki makineler iş görür ama 150 liraya kadar öyle makine varmı bilemiyorum, ayrıca orda çarpma usulü kolay balık avını yakıştıramadım açıkcası sana.

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

okuma travertine 65'lik var bende 2 sefer 1.5kg'lık balığı rahatlıkla çektim kıyıya o konuda sorun yok balığı suda çekiyor fakat dediğin gibi ağırlık kaldıramıyor, 5. kata 3 tane ekmeği çekememişti :D

11. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Şuanda köprüler galata-unkapanı gayet iyi derecede sarıkanat lüfer ve kefal yapmakta bazen mırmır levrekte denk geliyor kalın çinekop çaparisi sallıyorlar.