Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Körfezde Lüfer Başladı.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hattan tarafından paylaşıldı.

1. hattan

hattan Yeni Üye

Sevgili dostlar,geçen hafta 1 sarıkanat1 adet de çinekop almıştım ama rapor yazmaya değer bulmadığım için yazmamıştım.Bu hafta hergün gittim ama tık yok,ben de ha bire saydırıyorum,hani len bu dişliler geldiydi,hani artık lüfer zamanı geldiydi diye.
    Bu sabah kalktım baktım hava yağmurlu,inşallah deli gibi yağmaz dedim kendi kendime,çünkü hava raporları "sağnak yağış geliyor" demişti.Neyse,Cumartesi günleri de çalıştığımız için bastım gittim şantiyeye.Öğleye doğru bir fırtına bir yağmur dalgalar deli gibi,ulan dedim haftasonu geldi, adam gibi balığa gideceğiz,havaya bak,bizdeki şans ancak bu kadar olur dedim.Güya hava güzel olsa iskeleden istavrit yakalayıp gece de yemli lüfere takılacağım.Nasıl olsa ertesi gün Pazar ve yatıp uyuyacağım.Ama nerdeeeeee,hava öyle kötü ki iskele de durmak mümkün değil.Tanju oğlum bugün balık işi yattı,git eve yat dinlen bari diye düşünmeye başladım.
    Öğle yemeğinden sonra baktım hava yavaş yavaş yatmaya başlıyor,amaaannnn dedim biraz daha yat da kaşık atabileyim hiç olmazsa.Saat 16:30 gibi hava iyice yattı ben de saat 17:00 de eve geldim,oltayı kaptığım gibi kendimi Yarımca sahile attım.Her zaman durduğum yere gittim.Önce surf kamışı açıp Alba-star kaşığı taktım sonra da spin kamışı açıp rapalayı taktım ve hemen kaşığı suyla buluşturdum.Atıp çekiyorum,atıp çekiyorum tık yok,Allah Allah,hava da tam lüfer havası noluyor lan dedim,biri şaka mı yapıyor yoksa.O arada bir baktım millet suyun içinde kaçışıyor aha dedim bizimkiler geldi.Hemen spin kamışı kaldım ve rapalayı suyla buluşturdum.Başladım çekmeye küütttttreeling ben çekiyorum o da geliyor ama özgürlüğüne kavuşmak için de çabalıyor.Tam yukarı alacağım banghead bye byeİster istemez "has ile başlayıp "tir" ile biten kelime döküleverdi ağzımdan.Neyse olur böyle şöyler deyip başladım gene at-çeke.1-2-3-4 derken küttttt mrsparkle ve balık çanta da.Derken 2. balıkta mrsparkle çantada.Bu arada bir yağmur indirdi,hemen arkamdaki çardağa geçtim ve yaktım bir sigara.O da ne ulan benim çanta ıslanıyor,yağmur deli gibi,koşup çantayı alıp gelene kadar sırılsıklam oldum.Bir sigara daha derken yağmur durdu,hafiften çiseliyor ama olsun balıkta bizi bekliyor.Devam.3. balığı da reeling çekerken :mad: yine aynı film,ben arkasından saydırıyorum.4. balıkta kıyıya alırken kendi isteği,kendi iradesi ile benden ayrıldı.Ben daha bir hırsla atıp çekiyorum veeeeeeeee 3. dişli de oltada.Abi iğneyi bir almışki 3 lünün hepsi ağzının içinde.Birini çıkarıyorum,diğerine uğraşırken bu gene bir tarafına batıyor,hay Allahım,neyse sonunda çıkardım.Büyük çantayı getirmiş olsaydım,doktorların ameliyatta kullandığı pens vardı,onunla kolayca hallederdim ama olmayınca biraz uğraştım.Son olarak 5. balıkta bana yolda veda edince üzülmedim değil.3 aldık 5 kaçırdık.Sonra balık birden kesti,biraz daha attım çektim ama yok balık gitmişti,ben de toplanırken yatsı ezanı okunmaya başlamıştı.Bugün gerçekten çok zevkli geçti,uzun zamandan sonra güzel bir atçek yaptım ve çok zevk aldım.Bundan sonrası için bol şans ve herkese rastgele.

kadercam, sabora, hakan4117 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Tanju
    Güzel av olmuş.
    Her zaman rast gelsin

4. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..

5. zarg

zarg Aktif Üye

Tebrikler.

6. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Sahte 145 likmi
    Gözün aydın bu arada

7. dvvcx

dvvcx Yeni Üye

Abi bos donmemisin en azindan saglik olsun , hicbirsey alamamakta var dimi

8. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Devami daha irileri rast gelsinnn elinize saglik abi

9. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Tebrikler valla nasip gelmiş körfezden.

10. Elixer

Elixer Aktif Üye Gold Üye

Tebrikler heyecan olmuş

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

11. Yhy

Yhy Aktif Üye

Tebrikler,Körfezde bu balıkları görmek güzel,devamı artarak rastgelsin..