Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Körfezden 1 lüfer

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Coşkun meray tarafından paylaşıldı.

1. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Öncelikle bayramınız mübarek olsun.

Amcaoğlunun Armutlu'ya gitme planı iptal olunca yemler bozulmasın diye hemen bitirelim telaşı sarmıştı.Diğer arkadaşlarda gazı alınca 12:30 gibi yollara düştük.Öncelik mırmır ve eşkine idi ama aklımız lüferdeydi.Avlağa geldik gene rüzgar mis gibi dedik atacaz yapacak birşey yok.Oltalar açıldı yemler takıldı deniz ile buluştu.Sohpet muhabbet derken Cüneyt' in kamışa ilk vuruş geldi ama yavru bir mırmırdı doğal olarak suya iade.Zaman ilerliyor ama pek vuruş alamıyorduk.Çay kayfe keyfi yapalım derken benim kamış bir vuruş aldı ilk anda tasma atamadım çay koyarken zor olucaktı:) Boşluğu alıp ikinci vuruşta tasmayı koydum.Güzel bir mırmırdı.Yavaş yavaş sabah suyuna hazırlanmaya başlarken bir vuruş ile yavru bir eşkine geldi oda suya iade.

Körfezde lüfer söylentileri çok dolaşmaya başladığı için farklı bir bölgeye geçtik.Biz vardığımızda 30 kişi yerlerini almıştı zaten:) Bu bizi caydırır mı hayırrrr.Herkes yerlerini aldı ve at çek başladı.Sabah 6:30 civarı ufaklık rapalaya yapıştı.itina ile kıyıya alıp atışlara devam ama tık yok.O kadar insandan 3 kişi balık alabildi.

34 cm geldi kereta:)

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ozkanartuc

Ozkanartuc Aktif Üye

Tebrikler coşkun. Lüferi aldığın yere saat 03:00 da geldim 3 kişi vardı,saat 06:00 civarı Dediğin gibi 30 yakın kişi gelince ve meranın tapusuna sahip oldukları hissini veren bir kaç kişi ileri geri konuşunca rahatsız olup 6 gibi kaçtım bende.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Saol Özkan.

Öyle bir dünya yokta insanın canını sıkıyorlar nedense.Keşke yer değiştirseydin.

5. Ozkanartuc

Ozkanartuc Aktif Üye

Balığa çıkma sebeplerimden biri de kafamı boşaltmak,ne kadar balık yakaladığım yada boş dönmek çok önemli değil.Balık yakaladığımda elbette çok iyi hissediyorum ve o aksiyonu,heyacanı yaşamak beni mutlu ediyor.

Bazılarının bunu hırsla ve ticari kaygılar ile yapmasını sevmiyorum ve hoş göremiyorum.

"İyi ki dün balık aldık tüm izmit duymuş,buraya çöreklenmiş.","Az sonra burada kavga çıkar","Başka yer yok sanki" vs. vs. diye söylenip duran egoist,bencil tipler canımı sıktı açıkçası. Kendimi istenmediği eve zoraki misafirliğe gitmiş biri gibi hissettim. :)

Şahsıma kimse bir şey söylemedi hatta bu lafları söyleyenler "sen niye gidiyorsun herkesten önce geldin sonradan gelenler gitsin" dese de ortam hoş değildi.

Bu şekilde 100 balık almaktansa dostça,güzel sohbet eşliğindeki bir av da boş dönmeyi yeğlerim.Geldiğin de etraftaki evlerin sakinleri rahatsız olur mu acaba diye düşünmeden son ses açılan müziği duymuşsundur muhakkak.

Eğitim şart!

Bayramdan sonra hafta içi pek kimse olacağını sanmıyorum,tatil zamanları olta atılacak yerler değil oraları. :)

Sevindirici olan lüferin körfeze giriş yapması,inş. sene güzel balık olacak gibi.

6. Muharrem vardar

Muharrem vardar Aktif Üye

Tebrikler voskun devamı rastgelsin

7. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..

8. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Bizmde amacımız o Özkan.Ben haftanın 6 günü haftasonu da dahil çalışıyorum.Cumartesi gecesi 1 gibi işten çıkıp hemen eve çıkıp üst baş değiştirip balığa gidiyoruz sabah 8-9 dönüyoruz 4-5 saat uyuyup işe geri geliyorum.

Balık olursa o yorgunluk uykusuzluk dediğin gibi hakgetire.Esenköyde bundan 1 sene önce 41 plaka araba görünce küfürler havada uçuşup lastik bile patlatılıyordu.Sonunda güzel bir kavga çıkıp biri kayalara yapışınca jandarma komutanı araya girdi.Oradakilerde sırf ticari balıkçılık yaptığından yabancı kimseyi sevmezler.Ama narlıya git tam tersi.

Bizim insanımıza anlatamazsın illaki son nokta kaba kuvvete gerek duyucaksın.İster ilk gel ister en son gel.Orada denecek tek laf "sanane"dir bence.

Haftaiçide kalabalık olur balık tutulduğunu duyan gelir.Bizim insan fotoğraflara bakıp bu balık nerde tutulmuş diye fellik fellik ayrıntı arıyan insan..Pazartesiyi salıya bağlıyan sabah 5 gibi orada olucaz vaktin olursa buyur gel olta sallar çay kahve içeriz.

9. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Muharrem ve Tahir bey teşekkürler.Daha iyileri sizlere gelsin.

10. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Coşkun. Umarım artarak devam eder avların.

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Coşkun.
    Güzel bir lüferi kandırmayı başarmışsın.
    Her zaman rast gelsin