Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kösteği bedene bağlamak için düğüm tavsiyesi

Konu, 'Misina Düğümler, Düğüm Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Babali07 tarafından paylaşıldı.

1. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Çocukluğumdan beri takimlarimizi hep hazir aliriz

ancak eski zamanki balik bbolluğu artik yok
    Palamut sezonu burada acilmak üzere ve istediğim gibi çapari bulamiyorum
    Genelde levrek caparileri kullanıyorum bu iş için ancak onlarda istedigim gibi değil

Ben palamut için çapari yapma niyetindeyim
    İnternette bulduğum her düğümü denedim ancak yeteri kadar sağlam olmadi yada beden üzerinde köstek kayma yaptı
    Beden olarak 26 lik köstek olarak 20 ilk misina kullanıyorum 3 kilo civarina dayanabilecek bir düğüm bulamadim
    3 lu firdondu kullanmak istemiyorum aksiyon bozuluyor

Bunun için ddüğüm tavsiye ederseniz sevinirim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba,
    siz hangi dugumleri denediniz?

4. Yavuz_Aksoy07

Yavuz_Aksoy07 Üye

balikci_dugum15.jpg

Bu düğümü denedinizmi?

5. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Şu an isim aklimda değil eve gidip bilgisayardan bakmam lazim
    Ancak google aratip bulabilecegin neredeyse her düğümü 3 farklı misinayla denedim

Bulduğum ise yarar birkaç düğüm var ancak sorun ayni kostege birkaç kez balik yakalanırsa deforme olması zaten 5 köstek yapiyorum bunların en arkadaki 3 tanesi calisiyor genelde
    Yedek takim yapamam iyi iş yapan malzemem kisitli elimde sadece 3-4 tanesi tam düzgün
    Diğer silikonlari deneme yanilma ile kendim bulucam artik

6. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Nasıl takım yaparsanız yapın, duruma göre köstekler illaki bozulur. Sonuçta yemli takımda da balığı çekerken balık dönerek gelirse köstek misinası burulur. Bunun için T döner fırdöndüler kullanıyorlar.
    Çaparide ise dediğiniz gibi aksiyonu bozacağı için T fırdöndü kullanılmıyor. Kösteği bedene bağlamanın yolları ise birden çok. Ama herkesi memnun edecek bir düğüm yada bağlantı şekli olamaz zaten.
    Benim hem yemli takımda hem çaparilerimi bağlarken kullandığım köstek bağlama yöntemim çok basit sağlam ve kullanışlı. Kolları ayrı hazırlıyorum. Ana beden bir hat üzerine kolları uygun aralıklarla beden ve kolu iç içe çift düğüm atarak sıkıyorum. Sonra tersten tek düğüm ile son kilit yapıp kolların bedene 90 derece dik durmalarını sağlıyorum. Tabi görsel olarak anlatmak lazım bunu ama iş yerinde olduğum için imkanım olursa akşam kısa bir video hazırlamaya çalışacağım. Gecikirse kusura bakmayın ama hallederiz

bulent45, KalamA ve Babali07 bunu beğendi.
  7. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Anlattiginiz düğümü biliyorum ve az değişiklik yapip kullaniyorum
    Düğümü dediğimiz gibi yaptıktan sonra hem alttan hem üstten üç dugum attimmi guzel oturuyor sanirim daha saglami icin dugum mukavemeti yuksek misina kullanmak lazim ama o zaman da misina cekeri düşüyor
    Normal palamutta sorun degil en fazla 1-2 kiloluk gelir şu mevsim ama araya iri lambukalar karisiyor palamut pesinden akdeniz kiliclari geliyor geldigi gibi kopartiyor takimi
    En arkadaki rapalaya yapisirlarsa misinam bu baliklari cekecek gucte ancak durum köstek isine gelince degisiyor

8. Berke Öztürkmen

E her güzelin bir kusuru olacak tabi arada birkaç kol kopuversin. O adrenalini bulamayan var :D

9. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Babali07 bunu beğendi.
  10. Babali07

Babali07 Aktif Üye

şu öksüz bağını 20 kere denedim
    ıslatarak ve yavaş yavaş sıktım ancak hiç sağlam olmadı

kullandığım tür misinadan kaynaklı sanırım benim sıkıntım düğüm mukavemeti düşük misinalar kullanırım genelde çeker değerleri daha yüksek olur sanırım paraya kıyıp üst kalite misina almak lazım 15-20 liralık misineyle olmucak bu iş :D

çekeri yüksek düğüm mukavemeti iyi gam yapmayan düşük hafızalı misina tavsiyelerinize açığım

11. Berke Öztürkmen

Her üçü de sert misinalardır ama düğüm mukavemetleri çok çok iyi.

ASSO - Double Strenght
    ASSO - Ultra
    REMİXON - Samurai

Babali07 bunu beğendi.