Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kralların dansı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında CAHİT ACUN tarafından paylaşıldı.

1. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Dün gecenin yorgunluğu geçmeden bu geceyi düşünmeye başladım.Yaş kemale erdi.Ama yürek dinlemiyor ki..Çünkü avlayacağım balık Lüfer.Bu sefer hanıma şöyle bir baktım."Yahu bugünde evde otur be adam"der diye düşündüm.Ama hiç oralı bile olmadı."Bakma yüzüme!nasılsa gideceksin.Dünkü balıklar şahaneydi ,hemde çok iriydiler.Lüfer varken tut bari.Difrize atalım" dedi.Harika bir eşim var.Beni öyle iyi tanıyor ki..Yemleri kaptığım gibi,arabama atlayıp,avlak yerime doğru yola koyuldum.Trafikte sağlam bir çile çektikten sonra,avlağıma nihayet ulaştım.Bugün kalabalığız.Kamışlar dikilmiş.Herkeste soluk kesilmiş.Herkesin gözü kamışının ucunda.Ha vurdu ha vuracak diye bekliyor.Ama kimsede tık yok.Belli ki balık dipte değil.İşi hemen çözdüm.Balık hareket istiyor.Bende yemlerimi çıkardım.Sabah aldığım su yememiş İstavrit'lerimi fleto kesmeye başladım.Artık hanım, evi kokutuyor diye,evde kesmeme izin vermiyor.Canı sağ olsun,ne diyelim.Havanın kararmasına da az bir zaman var.Dün balıkları hava karardıktan sonra aldığım için,bekliyorum.Notlarıma baktığımda,bir haftalık raporumda,balığı 16:30 ile 17:00 arası almışım.Yarım saatim daha var.Onlar kamışlarına bakadursunlar.Ben Cemil kardeşimin yeni demlediği çaydan bir bardak aldım.Çayımı içerken,yanında da eşantiyon olarak,mis gibi Boğaz havası.Daha ne ister insan.Çayımı içtim.Burçak bisküimi yedim.Havamı aldım.Artık av zamanı...
    Oltamı açtım.Yemimi sülük taktım ve Bismillah deyip,Boğazın derin sularına attım.Yem biraz çöktükten sonra,elimle misinayı hafif hafif çekip,bırakarak,yeme hareketlilik verdim.On dakika sonra ilk vuruşu aldım.Ama o kazandı.Yemimi paçavraya çevirdi.Yarısını da afiyetle yiyerek.O vuruşun arkası bir türlü gelmez oldu.Tam kırkbeş dakika sonra ikinci vuruş ve küçük bir Çinekop.Hemen annesine iade ettim.Yine bir yarım saat geçti ve balık kendini göstermeye başladı. Birden oltamın gerildiğini hissettim ve çalındım.Oltam birden ağırlaştı.Oltamı bir daha gerdim ve iğnenin balığın ağzına iyice girmesini sağladım.Balık artık oltamda sağlamdaydı ama bu Lüfer güvenilmez ki..Ben çektikçe o geriyor ve kaçmaya çalışıyor.Suyun üstüne çıkarak işi zorlaştırmaya çalışıyor.İkide bir silkeliyor .Ama bırakmıyorum.Boşluk verirsem oltamı patlatacağı kesin.Hiç boşluk vermedim ve bu sefer kazandım.Onu yukarı aldığımda gerçekten çok mutlu oldum.Bundan sonra aynı olayı tam onaltı kez daha yaşadım. Allahım ne kadar ömür vermişse onu avlamaya devam edeceğim.Sizlere daha güzelleri ve irileri nasip olsun.

Kullanılan takım....
    Ana beden misinası.........SuperDP Casting Fluorocarbon sarı 0.20 mm
    Beden misinası...............Okuma Shotai 0.18.5 fluorocarbon
    Zoka...............................Fındık ve sülük zokalar
    Hırsız iğne.......................Mustad 1/0 Galvanizli iğne
    Yem...............................İstavrit fleto

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. kubilay toköz

kubilay toköz Yeni Üye

süper bir av olmuş ellerinize sağlık.antalyada ne yazıkki lüfer yok tutamıyoruz.:)

4. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Abi yine süper bir av yine süper bir anlatım. Tebrikler...

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Cahit Abi,
    Doydun bu sene Lüfere
    Afiyet olsun

6. Semsi_pasali

Semsi_pasali Aktif Üye

O fotolar ne öyle stüdyoyami soktun baliklari abi :)

7. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Teşekkürler ediyorum.Avlarınız bereketli olsun.Sevgilerimi gönderiyorum.

8. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Teşekkürler ediyorum sevgili Ahmet.Aralık sonunda büyük ihtimalle Balıkesir'de olacağım.Kısmetse görüşürüz.Sağlıcakla kal..

9. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Lüfere doyulur mu be Şeref.Ava devam.Sevgiler..Kendine iyi bak..

10. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Kuzuların fotoğraflarını özel olarak,en ince ayrıntısına özen göstererek çekiyorum.Hak etmiyorlar mı,Nihat? Kendine iyi bak..

11. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Nasipse bende aralık'ta Altınolukta olacağım... Sizinle tanışmayı çok isterim. Özelden cep numaramı yazıyorum. Görüşmek dileğiyle...