Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Küçük bi levrek hikayesi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında çinekolog tarafından paylaşıldı.

1. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

AV YERİ: Marmara denizi

KULLANILAN YEMLER: Muhtelif canlı balıklar jumbo tekeler

KULLANILAN TAKIM: Dip sürütmesi 30g. kurşun,Fudo 1/0 iğne 3 kulaç beden

AVIN YAPILDIĞI SAATLER: 05:30 - 09:00

AV YERİ DERİNLİK BİLGİSİ: 3 m. ile 14 m. arasında

HEDEF BALIK: Levrek

YAKALANAN BALIK : Levrek ve ispendekler(fotodaki 3.7 kg. diğerleri kiloya yakın ve üzeri)

HİKAYE:
    Sabah alel acele güneşin ışıkları daha doğmadan bi telaş Jumbo tekelerimin yanına çeşit olsun diye bi kaç adet canlı balık tutmak istedim. Maksat o yakışıklıyı kandırabilmek için... 6 adet yemlik çeşitli boylarda balıklarımıda tuttuktan sonra direk meraya tam gaz hareket ettim. İlk yemim olarak jumbo boy tekeyi seçtim, çok geçmeden beklediğim vuruş geldi yaklaşık 1 kg. kadar bir ispendek oltamı ziyaret etmişti. İçimden geçmişti bugün güzel birgün olacak diye...

Derken canlı balıklarımdan birisini saldım yaklaşık yarım saat sonra tekrar o beklediğim vuruş gelmişti, hemde az öncekinden sanki biraz daha fazla direniyordu bu... 5 dakika kadar boğuşmamızdan sonra bu güzelide kepçemle ve daha sonrada teknemin livarıyla tanıştırdım. Önceki balıktan biraz daha hallice 1 kg. üstünde bi balıktı. Tekrar bir canlı balık daha taktım ve avıma devam ettim bayağı bi dolaştırmış olmalıydım ki canlı yemim artık pes demiş baygın baygın bana bakıyordu yorgun bitap düşmüş bir şekilde iğneden çıkarıp livarıma attım dinlenmesi için yerine daha büyük olanını gözüme kestirip taktım iğneyi... Biraz gözüme büyük gelsede taktım...
    15-20 dk. bir zaman geçti sanırım avlandığım bölgede dipte büyük bir taş var yanından takımı geçiriyorum sürekli,bazen takımı o taşa takıyorum bazen taşın misafirlerinden birisine takımı takıyorum. Taşın yanından takımı geçirmeye çalışırken olamaz böyle bir şey yine taktım diye kendi kendime kızdım, ama hayır hayır bu taş değil... O muhteşem kafa darbeleriyle kendi belli etti... ilk zamanlar o kadar hırçındı ki kafasını geriye çeviremedim tabi bende yol gidenindir deyip balığa yol vermeye başladım bu arada kepçemi elimin altına hızlı bir hareketle aldım. Benim balık aldığımı görmüş olan bir kayıkta takımı benim balık aldığım yerden geçirmek isteğiyle rotayı benim olduğum tarafa doğru kırdı. Nazikce uyarıp balığın büyük olduğunu ve takımımın yanından geçmesinin doğru olmadığını kendisine söyledim, kırmadı beni sağolsun o da benden biraz uzaklaşıp beni izlemeye başladı onu gören b ir kayık daha geldi biraz uzağıma balıkla olan maçımızı izlemeye... Artık seyircilerde hazırdı bu maçı almalıydım. Takımı kurşuna kadar çektim balık teknenin altına doğru hareket ediyor ben balığı göremiyordum merakla kafamı biraz küpeştenin dışına çıkararak balığın boyunu görmeye çalıştım denizin altında koskoca bir parlaklık sanki güneş gibi :) Anlaşıldı maç daha uzun yine yol istedi benden bende bütün centilmenliğimle tekrardan yol verdim rakibime... Artık rakibimde bende sıkıldık çok taviz vermeden ama emin hareketlerle kepçeleme pozisyonuna getirdim balığı tam kepçeye elimi attım ki ... Tekrar son fişeklemesini yaptı bende yine yol verdim balığa daha sonra biraz daha mücadelenin sonunda kepçeleme pozisyonuna getirdim balığı ve gözlerimle sordum tamam mı? Devam mı ? diye... Sanki yeter artık al kepçeye der gibi baktı bana bende kıramadım tabi... O muhteşem rakibim kepçemdeydi artık. Avımı daha fazla uzatmadan sonlandırdım... Av yerinde yanlız olmamdan dolayı balığı fotoğraflayamadım bende limandaki arkadaşımın birinden fotoğrafımı çekmesini rica ettim... İspendekler ne oldu diye soranlarınız var duyuyorum ama bana bu kadar cömert davranan ve unutulmaz 15-20 dakika geçirten denize benimde bir hediyem olmalıydı hatta iki tane...

Sağlıcakla kalın. Daha büyükleri ve mücadelecileri sizlerin olsun...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Gökhan
    Güzel bir sabah avı olmuş.
    Seninle kalan ne kadar güzelse, senin bıraktıkların da seninle kalan kadar büyüyüp güzelleşip geri geleceklerdir.
    Her zaman rastgelsin

4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler keyifle okudum ellerinize sağlık:) Daha nice güzel avlara rastgele:)

5. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

güzel ve temiz bir av olmuş daha buyuklerıne inşallah bizede kısmet olur inşallah.:)

6. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Gökhan,
    Seni cân-ı gönülden tebrik ederim. Keyif ve heyecanla okuduğum çok güzel bir rapor olmuş.
    Paşa da çok yakışmış. Umarım saldığın levrekler, trofe olarak gene senin olur.
    Sevgi ve selamlarımla...

Not: Bir de sorum olacak;
    --Sırtıda derinliğe göre kaç gram kurşun kullanıyorsun?
    --Canlı yemi kaç iğneli olarak ve nasıl balığa takıyorsun(balığı zedelememek için)?

7. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Teşekkür ederim Şeref abi... Keşke her balıkçı bunun bilincinde olsa....

8. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

İyi dileklerinizden dolayı teşekür ederim.

9. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

İnşallah daha büyükleri size denk gelir

10. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Teşekkürler sorunuzun cevabını özelden gönderiyorum. Rastgelsin.

11. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Tekrar teşekkürler sevgili Gökhan. :)