Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aranıyor Küçük bir atölye kurmak istiyorum

Konu, 'Aranıyor' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

S.a arkadaşlar

Geçtiğimiz yıl kız kardeşim ahşap boyama vs işleri yapıyordu. Ona destek olmak için kendisine bizim sitelerin altında bir dükkan tutmuştum. Daha sonra iş pek yürümeyince bende bütün malzemelerimi vs. oraya yıkınca, birde kirası uygun olunca dükkanı boşaltmadım ve yaklaşık 10 aydır dükkan öylece yatıyor. Hazır kurulu bir tezgah, çok iyi bir aydınlatması var. Ben genelde işlerini evden yürüten birisiyim. Bahsettiğim yerde evime 100 metre mesafede. Hazır amatör balıkçılığa meraklı bir giriş yapmışken birşeyler ile uğraşayım, kurşunumu kendim dökeyim takımımı kendim hazırlayayım istiyorum.

Şimdi siz değerli büyüklerim ve sevgili kardeşlerimin tecrübelerine dayanarak fikir istiyorum. Böyle küçük bir atölye için bana gerekli olan ekipmanlar nelerdir ve en önemlisi bunları nereden temin edebilirim ?

Teşekkürler.

--- 17.09.2015 ---- Bugün fazla malzemeleri bırakmak için atölyeye indim ve inmişken bir kaç tane resim çekeyim dedim.

Buyrun arkadaşlar geçen seneden ahşap boyama için kurmuş olduğum tezgah bu şekilde. Nasipse bir kaç güne kadar amatör balıkçılık uğraşısı için yeni bir düzenleme yapacağım.

Son düzenleme: 17 Eylül 2015
    Hamdi ve eylmz bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eylmz

eylmz Daimi Üye

Takipteyim calışmalarınızı paylaşırsanız çok sevinirim eskitme Ahşap boyama ile bende bu hafta çerçeve Yaptım bu işler insana huzur veriyor yolunuz acık olsun
    Üstadlardan Yardımlar gelecektir
    Gecen gün kendi kalem Samandıralarimi Yaptım basit malzemeler ile
    Kalın zımpara
    Ince zımpara
    Sprey akrilik boya ve fosforu boya ihtiyaca göre fırçalar
    [​IMG][​IMG]

gsozata bunu beğendi.
  4. gsozata

gsozata Aktif Üye

Bunlarda benim geçen sene yaptığım bazı çalışmalar. Şuan halen atölyede tonlarca malzeme duruyor, hatta bir çoğu nemden rutubet almış, görünce çok üzüldüm. Atölyeyi yeniden faaliyete geçirme isteğimin büyük bir bölümü de bu nedendir.

Az önce koçtaşa uğradım, ahşap oyup kalıp çıkarmak için matkap uçları baktım. Bir kaç tane aradığım tarzda bir şeyler buldum, ama ustalardan gelecek öneriler doğrultusunda ilerlemek istiyorum.

Sıkıştırma işlemleri için kullanacağım küçük mengene ve işkenceleri en uygun perşembe pazarında bulabilirim sanırım. Başka önerisi olan var ise onlara da açığım.

Kurşun dökmek için sanayide bulunan kayınçom ile görüştüm orada bir hurdacıya sormuş bana oluru kg 4,70 TL demiş. Piyasadan nakit aldığım zaman hazır kurşunun kilosunu 6 liradan alabiliyorum bu pek cazip gelmedi ama yinede kendi malzemelerimi kullanmak adına biraz alıp deneme yapmak istiyorum.

Youtube da izledim yabancı balıkçılar genellikle slikon kalıplarını vs kendi hazırlayıp döküyorlar. Acaba bu malzemeleri en kolay nereden temin edebilirim ?

Teşekkürler.

5. eylmz

eylmz Daimi Üye

Tepsi çok hoşuma gitti ama içine e resim üzerine de eskitme yapılsa daha şık olur
    Kursun olayı Dediğiniz gibi pek Avantajlı değil sadece küçük ve surf için renkli kursunlar çok Pahalı belki öyle bir calışma yapabilirsiniz

gsozata bunu beğendi.
  6. gsozata

gsozata Aktif Üye

--- 17.09.2015 ---- Bugün fazla malzemeleri bırakmak için atölyeye indim ve inmişken bir kaç tane resim çekeyim dedim.

Buyrun arkadaşlar geçen seneden ahşap boyama için kurmuş olduğum tezgah bu şekilde. Nasipse bir kaç güne kadar amatör balıkçılık uğraşısı için yeni bir düzenleme yapacağım.

7. gsozata

gsozata Aktif Üye

Çeşitli zamanlarda alışveriş yaptığım ve kenarda duran malzemeleri tezgahın üzerine aldım. Eski atölyeden tezgahta kalan ürünleri kaldırdım. Kısmetse bir kaç güne kadar çalışmalara başlayacağım.

Ekli Dosyalar: