Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Küçük Bir Rapor :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Plankton tarafından paylaşıldı.

1. Plankton

Plankton Aktif Üye

Merhaba..

3 haftalık uzun :p bir aradan sonra tekrar deniz kenarındayım. :)

Akşamdan takımları kontrol edip gün doğumuna hazırlandım.Saat 6 civarı Remixon fortuna salti limon ve üstü yeşil altı turuncu olan sahteleri denemeye başladım.

Yavaş sarımda iki defa her iki sahteye de kalamar yapıştı fakat iğnelerden dolayı kurtuldular.Kalamar zokası taksam mı diye düşünürken hava alacakaranlık durumuna geçmeye başlayınca vazgeçip aynı sahtelerle devam ettim.

Su üzerinde hiç bir hareket yok, ay tabak gibi tepede baraküdalar dolunay zamanları başka yerde kıyılıyorlar sanırım hiç denk gelmedim.Palamut falan denk gelse diye düşünüyorum. :rolleyes:

Bu arada sahteyi kendo kırmızı kafa ile değiştirdim.Sol tarafıma daha yeni atmışken sağ tarafımda 4-5 balığın düzensiz bir şekilde kaçıştığını gördüm.

Hızlıca misinayı toplayıp kaçışan balıkların koşu yoluna attım.Yakın bir mesafe, ilk atış boş geçti ikinci atışta ise sahteye beklenen hamle geldi

Hızlı hareketler, ani kaçışmalar ne acaba derken balığı gördüm. :)

İlk baş çatal kuyruk sansamda sudan çıkartınca sarı kyruk palazı olduğunu gördüm.Sarı kuyruklada tanışmış oldum. :harika:

Tek fotoğraf alıp gönderdim geldiği yere.

Sonraki atışlarda sahteme güzel bir ağırlık bindi.Fakat 10 saniye gibi kısa bir sürede kurtuldu. Ben yine gitti bizim sahte derken sahte yamuk yamuk geldi. Dakikası dolmadan sağ açıktan 8-10 adet irice balıkların atladığını gördüm.Güneşten dolayı ne olduklarını anlayamadım.Tahminim lambuka olsada sonradan su üstü atmama rağmen ilgilenen olmadı tek bir hamle dışında oda takılmadı.

Lambukalar sahtenin arkasından gelirken suyu kaynatırcasına geldiklerinden atlayanların başka bir şey olabileceğini düşündüm. Biraz daha kalarak avı sonlandırdım.

Akşam levreklere bakmaya çıktım tatilden döndüler mi acaba diye fakat halen hiç bir iz yoktu.Levrek kayası adını verdiğim bu yerin adını değiştirip mığrı kayası yapıyorum. 4. kez aynı yerde görüyorum.Kıyıya paralel devriye atıyorlar.Her taşın altına baka baka gidiyorlar. :)

1 ay önce gördüğüm bacak kadar olsada bugünküler ufaktı.2 tane 10 ar dakika arayla gördüm.Biri küçüktü diğeri kol kadar vardı Beni görünce kafasını sudan çıkartıp bana baktı hiç korkuda yok bu canavarlarda :eek:

Akşam eve geldiğimde ise, sabahları tekneden 3-5 lüfer alınmaya başlandığını öğrendim.Bakalım kıyıdan denk getirebilecekmiyim Belki de kaçan lüferdi :rolleyes:

Oldukça hızlı sarım yapmak lazım galiba, okuduklarıma göre raporlardan
    Sabaha kaşık sahte falan denerim bakalım :)

Bu arada makine Daiwa exceler A 3000h siparişi verdim ebay den.Sufix 832 yeşil ip misina aldım beklemedeyim

5.6 devirli , bir turda 95 cm , 4+1 rulman , 6 kg drag , 305 gr.

Rast gelsin :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Hoş geldin Salih, sana levrek kayasına gitme demiştim ama denemede yarar var.

Lüfer, kofana seyrek de olsa Ayvalık ve buralarda çıkmaya başladı, haberin olsun.

Kalamar zokan yok mu, akşam üzeri dil burnunda kalamara atanlar ne durumda.
    Nasıl isim dil burnu:D dilin daha ne organları var.

Plankton bunu beğendi.
  4. Plankton

Plankton Aktif Üye

Hoşbuldum Bülent Abi :)

Levrek kayası olmuş mığrı kalesi :D

Lüfer daha hiç tutmadığım için hedefte olanlardan biri, burada açıkta tutuluyor fakat kıyıdan denk getirebilirsem güzel olur. :)

Kalamar tek tük çıkıyormuş.Sabah biraz erken çıkıp denerim belki, 3-4 tane zokam var.

Dilin tam burnunu kapmak lazım :D Sonunda bir ismi de oldu avlağımızın :harika:

5. getboga

getboga Üye

hocam ben balık tutmaya küçük yaşlarımdan beri hastayım.Cok seerim ve gittiğimiz tatillerde hiç denize girmez sadece balık tutmakla uğraşırdım.Balık tutmayı çok severim fakat yemesini sevmem :) tutugum balığıda salarım.Salmiş olduğunuz balık adına inanın cok mutlu oldum.Keşke herkez sizler gibi duyarlı olabilse.Forumda oldukça yeniyim ve bu spin işine hıxlı bir giriş yaptım.Umarım bende yakın zamanda levrek tutmaya başlarım.Nekadar çok levrek tuttarsam alayını salacağım sadece bir adetini eşim için ayıracagım :)

Plankton ve TekAdam bunu beğendi.
  6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bunlar gerçekten de korkusuz balıklar Salih..
    Yıllar önce Sivrice'de bir iskelenin altında dolanıp duruyorlardı. Elimde çelik bir takım vardı. Yemleyip sarkıttım aşağıya. O görmedikçe görebileceği yerlere doğru çekiştiriyorum oltayı. Düşün yani, o kadar harekete kaçmıyor.
    Sonunda ısırdı yemi ve ondan sonrası görülmeye değer bir manzara.
    Kendi etrafında bir dönüşü var ki sorma..
    Gece beklemeli av yapanların da kabusu aynı zamanda bunlar. Gece 03-04 ten sonra bir dadanırlar oltaya ki artık hayır gelmez o meradan.. :)

Plankton bunu beğendi.
  7. Plankton

Plankton Aktif Üye

Teşekkürler :) Gözüme ufak gelen her türlü balığı salıyorum genelde. Sizde inşallah bol bol levrek gelir ve salarsınız :) Rast gelsin :)

Benimde başımdan buna benzer bir olay geçmişti Şeref Abi.Üzerinde durduğum kayanın altından gündüz vakti kafasını çıkartıp duruyordu.Sağlam bir misinaya koca bir kanca takıp bütün balık takıp indiriyordum kafasının üzerine.2 sefer yuttu sanıp çektim takılmadı 3. de bekledim yutmasını ve takılmıştı.Çokta kuvvetli bu canavarlar :) Eskiden tutardık şimdi istemedikçe dibimizde geziniyorlar.:) İyiki sahtelere atlamıyor bu canavarlar :D

Rast gelsin :)

8. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Tebrikler Salih. Dikili ye döndüğün belli oldu. :) Daha iyileri rastgelsin kardeşim.

Süleyman

Plankton bunu beğendi.
  9. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

iade için teşekkürler, güzel bir av güncesi olmuş daha bereketli avlar yapman dileğiyle rastgelsin

Plankton bunu beğendi.
  10. Plankton

Plankton Aktif Üye

Teşekkürler Süleyman Abi :) İlk gün bu geldi sonrasında tık yok, şu baraküdalar gelse bari :)

Teşekkürler Hakan Abi :) Sizede rastgelsin :)

11. Murat Kayadelen

Murat Kayadelen Aktif Üye

Salih kardeşim , nick'in kadar mütevazi ve keyifli paylaşım için teşekkür ederim, ayrıca salıverdiğin hınzır için de,
    gerçekten okurken keyif aldım..

Umarım kayanın ismi en kısa zamanda trofelerle aslına döner,
    nice güzel avlara rastgele..

Plankton bunu beğendi.