Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Küçük ve ağır maket balık tavsiyeleri.

Cüneyt Hoca

Daimi Üye
Adı
Cüneyt YILMAZ
bende GES öneririm yada ima barborassa.
Ges geçen sene ve önceki sene özel sipariş olarak Geliboluda yaptırtmıştım. Su üstü aksiyonları güzel, fakat su altı aksiyonları aynı değil.
İma barbarossa maalesef stoklarda kalmamış

Ferhat33

Yeni Üye
Ryobi trapper 88mm. 13 cmlik maxrap kadar atabilirsiniz. Araştırmanızı öneririm. Ağırlığı çok fazla olmasada ok gibi gider. Yüzüşü kalitesi iyidi. Fiyatıda uygundur...

Cüneyt Hoca

Daimi Üye
Adı
Cüneyt YILMAZ

ogcnd

Üye
bende bazı önerilerde bulunmak istiyorum atış erimi ,balansı , boy , denge ve renk, boyama kalitesi olarak düşündüğümde

Maria Duplex 8 cm 31 gr-Sinking
Duo Larus Minnow 9,5 cm 34 gr
Duo Press Bait Fusion 9cm 31gr
Maria Mucho Lucir 35 Gr.

10cm üzeri ;

Megabass X-Pod 10.85 cm 21 gr
Shimano Ocean Pencil 115mm 29gr
Yo-zuri Hydro Magnum 120 mm 33 Gr.
Shimano Ocea Surf Treck 12.5 cm 30 gr.
Shimano Ocea Pencil 150mm 60gr Slow Sinking
Shimano Ocea Pencil 150mm 70gr Sinking

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Kısa boy, dolayısıyla hacmı küçülecek, ek olarak kütlesi de fazla olunca büyük olasılıkla batan tip olacak. Çekme hızı nedeniyle su üstüne çıkanları da var, bende böyle bir Japon malı shimano var. 42gr. Ayrıca gövde kalınlaştırılarak kısa boyda hacmı büyütülmüş yüzenler de var.
Savagear'de 6-8 cm ve 20 gram üzeri anlatmaya çalıştığım modeller mevcut. Kalınlaştırılarak hacmı büyütülmüş. Ben aldım fakat gerçek balık atmaktan bunlar henüz su yüzü görmedi. Sanırım uzak atış için ideal, fakat suda askıda mı kalıyor, yüzüyor mu batıyor mu bilmiyorum. Her gördüğünü denemek için satın alan fakat fırsat bulup kullanamayan biri olduğumu yine anlamış bulunuyorum. Bir oda dolusu denenmemiş deneme sahtem oldu. Bu nedenle balığa çıkarken yanımda birileri olsun onlara deneteyim istiyorum. Az önce yarın sabahki teklifimi Selçuk kar nedeniyle kabul etmedi.
Hamdi sen gelir misin :confused:

istediğimi bulamadım ama bu 13 cm 46 gr
http://www.hedefbalik.com/SAVAGEAR-FREESTYLER-13CM-46GR-GOLDEN-AMBULANCE_14622.html#0

7.9cm 20 gr
http://www.hedefbalik.com/SG-FAT-PENCIL-PREY65-7-9-CM-20-GR-LEMON-BACK_49684.html#0

bunlar bendekiler değil.

gecebalıkçısı

Yeni Üye
atçekte 10cm. sahteyi pek geçme geçince levrek yanaşmıyor,ağırlığı meraya göre ayarlaman gerekir,merada yosun varsa sahte yi bırakman mümkün.50-60 cm dalarlı sahteler işini görür.