Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KÜÇÜKÇEKMECE BALIK DURUMU

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında sperker tarafından paylaşıldı.

1. sperker

sperker Üye

Arkadaşlar herkse tekrar merhaba. Siteyi tekrar hayata geçirenlere ayrıca teşekkürler. K.Çekmece tarafında malesef hiç balık yok bu sene istavritler nerede çok merak ediyorum. Koca gün 8-10 tane kıraça ile dönüyoruz. Yemliye çok zayıf bir şekilde ufak izmaritte geliyor. Ambarlı limanların o tarafta uzun oltaya kiloluk levrek alanlar var ama koca gün gezmeleri gerekiyor. Şimdilik haberler böyle gelişmeleri paylaşırız.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Öncelikle hoşgeldin :)

Malesef balık avı bakımından İstanbul bu sene çok verimsiz geçiyor.

4. Aydinuzum

Aydinuzum Üye

Hoş geldiniz. dediğiniz gibi küçükçekmece bölgesi de diğer yerler gibi çok verimsiz bu sene. Lakin ambarı limanında yemli takımla mezgit çıkmaya başladı ilgilenenlerin dikkatine.bizzat test ettim onayladım ;)

5. sperker

sperker Üye

Mezgit Çekmecedeki arıtmanın ordaki çamurda da çıkmaya başladı ama daha ufak 15-20 güne iyi hale gelirlerde balık yeriz biraz :) Bu arada Çekmecedeki balıkçılarla konuşuyorum karadeniz bol miktarda palamut vanozu olduğunu söylüyorlar onların yorumuna göre bu sene güzel balıkçılık olacak derler (palamut için) bekleyip görücez.

6. echoes

echoes Aktif Üye

Eğer tekneyle çıkıyorsanız size bir tavsiyede bulunabilirim.İspari seviyorsanız Ambarlı beyaz taşlarda canli yem ile güzel ispari çıkıyor.İzmaritlerde gayet tatmin edici.Resim çekemedim ama bir dahaki sefere kesinlikle raporlayacağım.

7. sperker

sperker Üye

Beyaz taşlar dediğiniz yer limanları geçince (Kızılburun) gürpınara doğru olan yermi? Biz oraya Akyarlar diyoruz. 5-6 kulaçları hep taşlıktı oraların eğer orasıysa. Yeri ve yaklaşık derinliği tam olarak verebilirseniz hafta sonu hemen denemeyi yaparım :)

8. echoes

echoes Aktif Üye

Gümrük iskelelerini geçince gürpınara doğru olan kayalar. Herhalde sizin de bahsettiğiniz mevki orası.Genel olarak 5-6 kulaçlar hatta daha sığlara da girdiğimiz oluyor.Bu saydığım balıklar haricinde çok iri lapinlerde geliyor.Şunuda gördüm İsparilerin peşinden Levrekler geliyor ama denemelerime rağmen yakalayamadım.

9. sperker

sperker Üye

Anladım aynı yerden bahsediyoruz orası eskiden beri hep bereketli mera ama uzun zamandır yoklamıyorum en son limanların burunda lüfer aldık kasımda o zamandan beri gitmedim oralara, bu hafta sonu kesin bir ziyaret yaparım sabahın köründe gider bir denerim. Benim teknenin adı Selim Reis denk gelirseniz bir selam veririsiniz tanışmış oluruz. Paylaşım için teşekkürler.

10. idalgin

idalgin Yeni Üye

hamdi bey,bursa macerasından sonra istanbul pek keyif vermiyor galiba:)

11. echoes

echoes Aktif Üye

Selim Reis yabancı gelmiyor.Tekneniz Menekşe dere içindemi ?Geçen sene bende oralarda Lüfer alıyordum.Benim teknenin ismide Barış.Hafta sonunda balığa çıkabilirsem selamlaşıp tanışmış oluruz.