Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Küçükkuyu levrek/ispendek devam.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Öncelikle Horozbina Bülent abiye teşekkür etmek istiyorum kesin bulundurmalısın dediği Savage 4play shad beyaz rengin nimetlerinden faydalandım.Alalı 5 gün olmadı iyikede almışım geç oldu güç olmadı..Bülent yıldırım beyin raporlarına bakarken beyaz silikonla güzel avlar yaptığını gördüm akabinde forumda konu açtım bu nedir ne değildir..Sonra aklıma 4 play shadlar geldi beyaz beyazdır diyerek saat 11 de Levreğe gittim evet öğlen 11 :D Raporlardan bloglardan gaza gelmek böyle oluyor..Dün hava baya yağmurluydu o yüzden bugün sabah suyu yapacaktım ama üşendim..Allahtan Bülent yıldırımın blogundan gazı almışım 11 de olsa gittik..Başladım atmaya 2-3 kişi daha vardı avlak yerinde neyse atıyorum pıtır pıtır birşeyler çekiyor vuruyor heralde kefal diyorum saat 11 ve dalga yok hava güneşli..Levrek olamazya derken langırt ilk balığı aldım yanımda Babamda var genelde izleyici arada atıcı :D oda şaşırdı torba vs koştu geldi balığı arabaya koydu tam yanıma yaklaştı güm ikinci balık bindi hemen paldır güldür geri koştu bu sefer minik çuval getirdi koyduk falan..Dedi Fatih bende atacam silikondan takalım ama yokki yanımda tek getirmişim neyse sasuke çakmaları kendoları sandeel yeşilleri denedi yok olmuyor kendini yorma balık beyaz ve silikona geliyor dedim yerine oturdu tam o gitti 3cü balığımı aldım en büyük olan en son geldi 3 balığın alınması max 20 dk içinde oldu..ondan sonra avuç kadar ispendekler..Belki 3-4 defa onlar geldi..silikonu biraz yırtılar..Abileri yanaktan alıyor ispendekleri görseniz avuç kadar gırtlağın sonuna kadar vantuzluyor..neyse canlarını yakmadan geri saldım son gelenin artık resmini çekeyim bu arsızı görsünler dedim diğerleri direk yakala bırak geri gitti..Alayınıza daha iyileri gelsin

Takım Silstar Technoflex 1.80 / 5-18 - Makina Okuma deadringer 25 / misina okuma seabass 0.26

Balıkların hepsini bütün vuruşları alan 4 play shad beyaz -40-50 dakikada efsane vuruşlar ispendekler aldım sonrası tamamen kesti balık.Ondan sonra akşam suyuna kadar avlaktan ayrılmadım hani öğlen bukadar balık varsa akşam ne olur hesabı hiç birşeyler olmadı kimsede birşey alamadı bende bir sürü yem denedim usami combolar su üstüler yok..Balık varsa alıyor arkadaşlar buna eminim balık yoksa yok..Birde balığın belirli saat ve su ortamında baktığı yemler var mesela geçen akşam Kasnakla trofeleri alan dayıdan bahsetmiştim kimseye vurmamıştı bugün aynısı bana oldu ben takır tukur balıkları alırken ne o dayıya ne kimseye takip bile olmadı balık o ara beyazı istedi..içinize kurt düşer düşmez balığa çıkın bu işin sabah suyu akşam suyu yok bunu ilk kez bugün öğrendim..dalgasız deniz öğlen saati rüzgar yok bulut yok bukadar çılgın vuruşlar ama şu var su dünkü yağmur yüzünden ilk 10 metre baya bulanıktı kesinlikle berrak değildi. WP_20151129_11_56_55_Pro.jpg WP_20151129_15_42_02_Pro.jpg

bogaz_1905, sergio, BlazenHK ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. arifengin

arifengin Daimi Üye

Tebrikler .cidden deniz çok yatıkmiş ya :) herzaman rastgele

sessizdenizci ve Mehmet Fatih bunu beğendi.
  4. avsen

avsen Aktif Üye

tebrikler daim olsun :)

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  5. zarg

zarg Aktif Üye

Tebrikler, daha iyileri nasip olsun... Kullandığınız silikon kendisinden jig head kurşunlumu ve kaç gr acaba? birde boyut ve verdiğiniz aksiyon hakkında bilgi verebilirmisiniz.

6. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

İri balık yokmu ?

7. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Valla kodomanlar denk gelmiyor patlak hava deniz bekliyor sanırım bunlar yerli balıklar.iride alan oluyorda bizim sıramız daha gelmemiş demekki Açıklarda hala akyalar zıplaşıyor baya baya iri orkinosmu akyamı emin değilim.

8. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

8.5cm 12 gram kendinden jigheadli model yavaşın yavaşı bir sarım arada tık tık vurdurdum ama yemi yere sürtmeden çekebildiğim kadar ağır çektim.

zarg bunu beğendi.
  9. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Çok eğlenceli bir av güncesi olmuş.. :) daha irilerine rast gele..

10. zarg

zarg Aktif Üye

Bilgi için teşekkürler, sığ bölgelerde iş yaparsa denemek isterim.

11. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Bir çok üstadın mutlaka deneyin dediği bir yem beyaz olanından herkes bulundursun bence..Avlandığınız yer çok sığ değilse Bülent horozbina abinin tavsiye ettiği gibi alttan üçlü iğne takın çok vuruşlar aldı yem çok sığ olmasa ve alt iğne olsa balık sayısını rahat katlardı.

zarg bunu beğendi.