Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Küçükkuyu Levrek kısmet işi...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Sabah ezanıyla başlayan avımı sabah 8:30'da bitirdim genç bir levrek kandırmak nasip oldu güneş doğduktan sonra hafif dalgalı ve bulanık suda Savage 4 play shad Silver pearl ile aldım ki güneşli bulanık sularda tek geçerim balık 900 grama yakındır..Sizlere daha irileri gelsin

Takım aynı - Sahte - 4 play shad beyaz simli dibe takılmayacak kadar nazlı ve yavaş sarım.

Raporu asıl açma sebebim aslında kendi tuttuğum balıktan ziyade resmini paylaşacağım abimizin kısmeti nasibidir.Levrek veya balık işinin nasip kısmet işi olduğunun en büyük örneği daha ilginç bir trofe avı denk gelene kadar yok..Neyse aramızda 20 metre civarı var abimiz atıyor çekiyor falan bir ara misinayı taktırır gibi oldu homurdandı asıldı derken kıyıya yaklaştıkça zıplayan şapırdayan birşey yanında bir abimiz daha vardı yardım etti asıldlar misinayı şamandırayı çektiler kocaman balık içimden helal vs çekerken yahu bu Rapala atıyordu balığın önündeki şamandıra ne ayak derken balığı çıkardıktan sonra merakıma yenik düşüp yanlarına gittim hem balığı göreyim hem tebrik edeyim..

Eee bir baktım rapalası kenarda duruyor ama balığın ağzında gırtlağına kadar geçmiş iğne şamandıralı takım ne oluyoruz derken jeton düştü meğerse balık önceden yemli şamandıralı takıma yakalanmış bir şekilde kopartmış ki misina 70likten aşağı değildi nasıl kopmuş Allah bilir..Abimizde atçek yaparken rapalayla şamandırayı tutuyor ve en az 3 kiloluk Trofe sayılacak bir ava imza atıyor..İğneler klipsler paslanmış balık bitap düşmüş rengi solmuştu kim bilir kaç gündür öyle geziyordu..İşte böyle ardakaşlar Balıkta nasip kısmet ne deseler ömrüm boyunca anlatacağım ve şahit olduğum bir anı oldu tekrar kolay gelsin.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Tebrikler Mehmet rastgelsin.

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  4. enginson

enginson Daimi Üye

Maşallah tebrikler avların daim olsun keyifle okudum.

5. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

Bu işler sırayla, önce izlersin, sonra tutarsın en sonda tutarsın. Şaka bir yana nasipsiz dayak bile yenmezmiş. bir dahakine rastgelir inşallah. avların daim olsun. Az kaldı geliyoruz.

6. avsen

avsen Aktif Üye

mehmet avın daim olsun tebrikler :)

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Hayat sürprizlerle dolu Mehmet görmek, farkına varmak gerek bazı şeylerin, Yaptığın avı tebrik ederim, diğer arkadaş için de şansının devam etmesini diliyorum, :) bol şans.

8. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Teşekkür ederim gerçekten nasipsiz dayak bile yenmeyecek ^^ - Arkadaşın şansı daha ne olur bilemem hazır pişmiş rakıyla beraber tutamazsa dahası yoktur sanırım.

NRT75, oktay16, ino ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Mehmet hayat tesadüfler ile dolu :)

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    2 kişilik güzel bir levrek yakalamışsın. Devam etsen belki devamını da yakalayabilirdin.
    Bu aylarda levrek pek havaya suya bakmaksızın avlanabiliyor..

O şamandıraya ben basıl taktıramadım ki diye üzülmedin mi Mehmet..? :D

Ben de yıllar yıllar önce bir kopuk bir şamandıra görmüş ve tekneyle yanaşıp çektiğimde ucunda zargana bulmuştum.
    Sonra o zarganayla lüfer yakaladık.. :)
    Bazen şansa çok çok ihtiyaç oluyor.. :)

11. khyalp

khyalp Aktif Üye

Merhaba mehmet öncelikle avların daim olsun.

Buna benzer bir durum bende yaşadım at çek yaparken sahteme bir şey takıldı çektiğim de ise kıbrıs oltasina takılmış kefal olduğunu gördüm bir şekilde kurtulmayı başarmış ama iğneden değil.
    Nazikçe çıkarıp denize geri bıraktım Her şekilde suya geri dönmeyi hak etmişti

Levrek ise boyuna göre çok ince belli ki beslenememiş doğaya verdiğimiz zarar yarardan fazlası onu yakalayan Avcı onun şansı da olabilirdi şansızlığıda Trofe dahi olsa.rasgelsin.