Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Küçükkuyu Lodosun 3 Prensi

hawk17

Aktif Üye
Adı
mehmet şahin
Adaşım canı gönülden tebrikler...Eline emeğine sağlık daha niceleri olur inşallah

ayarsiz

Aktif Üye
Adı
ferhat alkan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler guzel bir göz şöleni olmuş sizin için.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bir avda iki üzeri balık almak herzaman denk gelen bir durum değil, bolşans dilerim , daim olsun :) Boylar biraz ufakmış tabi ama limitler dahilinde olan bir av ve bize de tebrik etmek düşer :)

trkc

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Negatif
Adam yazmış yaa.. Tebrikler.:)

emrah3305

Aktif Üye
Adı
emrah
Kan Grubu
O Rh Pozitif
2 gündür fırtına sayabileceğimiz lodos dün akşam zirve yaptı öyleki dayanamayıp gittim attığım sahtelerin geri savrulmasından kendimi vurmamak için çok uğraştım kaşımı gözümü yarmadan atmayı bırakıp sadece fırtınayı seyrettim sabaha niyetlendim..Sabah ezanıyla birlikte direk balkona koşup hava yoklaması yaptım güzel tamamen dinmişti rüzgar, yavaş yavaş hazırlandım valide hanımla bir sabah kahvesi içip saat 7.30 civarı avlak yerine vardım lodosdan umutlananan herkes doldurmuş mekanları neyse ben kendi attığım yere doğru yöneldim arkamdan geçen gün şamandırayla 3.2 kg levrek tutan abimiz geliyor dedim bak ilk atışta alıyorum levreği oda öylemi ben daha önce alayım bari dedi 1 metre yanımdan rapalayı fırlattı ve evet ilk atışta minik bir levrek..Tabi yandakiler ve bende dahil biraz kıllandı abimiz sağolsun son zamanlardır bal fışkırıyor..20-30 dk daha attı daha alamayınca gitti.
Ben atmaya devam ettim daha mekana gelir gelmez combak doluydu ilk atışta levreği alıyorum lafını havadan söylememiştim daha yürürken combakları gördüm ama kısmet çok eski değilim bu hobide ancak belki 6-7 yıldır forumlar videolar vs vs sürekli takipteyim ben böyle uzun süren combak fırtınası görmedim..Sabah başlayan combaklar kimi zaman 20şer dk arayla 11.30 a kadar devam etti paldır küldür avlanıyorlar besleniyorlar inanılmaz birşey balıkların kafasına hertürlü yemi silikonu sahteyi attım ancak 3 tane kandırabildim başka yeme okadar çok odaklanmışlarki bildiğiniz kafalarına atmama rağmen yok atlamıyor yanımda kasnakla avlanan abimiz vardı yok yok ikimiz aynı anda kafalarına nerdeyse ağızlarına atıyoruz atlamıyorlar sahteye..Hoş ben 3 tane aldım ama dayıya nasip olmadı..
İlk balığımı göl kamışı gibi yemi fırlatmadan levreklerin içine bırakıp aldım :DD balıkların ne kadar kıyıda sürekli oynaştıklarını düşünün 2. ve son balık nispeten uzakta vurdu..O combakları izlemek yahu sahteye nasıl atlamaz tonlarca sahte denemeleri derken 3saatin nasıl geçtiğini anlamadım en sevdiğim avım bu oldu kimi zaman 5-6 levreğin paldır küldür 3-5 metre ileride yemlemesi süper ötesiydi ve sahtelere atlamamaları ayrı bir TEZ konusu..

Takım Effe-Xperia kamış ( Emrah arkadaşın tavsiyesi ile aldım çokta memnunum) Makina Okuma deadringer 25 - Okuma seabass 0.28 misina tonlarca sahte denemesi.. ilk 2 balığı alan Savage cannibal silikon limon Glow son ve en iri olanı alan River2sea Rover 98 ha16r..

Sizlere daha irileri denk gelsin bazı arkadaşlar ispendekleri niye salmıyorsun diye içten içe sorabilir kızadabilir ancak burdan çıkan balık bu yapacak birşey yok Zıpkınla dahi gidenlerin vurdukları boy ortalaması budur..Yemli iri çıkmıyor mu çıkıyor elbet ama nadir yoksa 2-3 kiloluk levrekleri tutup 1 kilolukları bende salmasını isterim ancak egeye giren levrek sünüyor inceliyor boylar iri kilolar az oluyor ki 35 santim altı balık almıyorum belirtmek istedim Rastgele..

Ekli dosyayı görüntüle 31352 Ekli dosyayı görüntüle 31353
Dostum avlarin bol olsun senle yüzyüze tanışmak çok guzeldi.yine gelicem yanına kismetse pazara kadar çok iyi verim alacağını düşünüyorum .rüzgârlı havalarda silikonla uğraşma on cm luk poperlar var mesela feed poper onlar iyi iş görür .daha iyileri denk gelsin ..

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bir avda iki üzeri balık almak herzaman denk gelen bir durum değil, bolşans dilerim , daim olsun :) Boylar biraz ufakmış tabi ama limitler dahilinde olan bir av ve bize de tebrik etmek düşer :)
Teşekkür ettim boylar bizide tatmin etmiyor ama yok mesela en ufak balık 35-37 santim arası 500 gram vardır ve tuttuğumda karnından meni geldi demek ki en ufağı dahi çiftleşecek olgunluğa gelmiş o yüzden bir nebze rahatım hiç dişi balık gelmiyor bana o enteresan