Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Küçükkuyu Lüfer

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Sabah gün ışırken avlak yerimize vardık yanımda babam o daha çok izleyici :D neyse liman içi derinlere lüfere mi atsam, dere ağzı levrek mi yoklasam derken levrek daha ağır bastı.Taktım ima salt skimmer çakmasını Aliexpressten aldığım Sardalya renk.. Misina, makina kendine gelsin diye 15 metrelik çok ufak bir atış yaptım Wtd sayabileceğimiz aksiyonla çekmeye başladım daha ilk atış arkadan kabarma oldu ıska geçen bir hamle o an acemilik durdum biraz Wtdye devam mı etsem sarım hızını yavaşlatsam mı derken aksiyonu bıraktım çok yavaş düz sarımla devam ettim 2 ciyede çok nazlı hamle yaptı 3.de aldı tabi gerek acemilik gerekse takımlarımı patlatan akyalardan sonra ben tasmayı çakmadan kalama ayarıyla oynarken balız cızzz gitti..ben levrek sanıyorum haberim yok 5-10 dk geçti mera hareketlenmeye başladı kefaller az az kaçıyor bir aksiyon var 1-2 vurma kaçırma daha atlattıktan sonra en sonunda lüferimizi aldık ama karaya çıkarıncaya kadar aklımın ucundan geçmedi yakaladığım yer çok alçak sahil, 40-50 santim derinlik ya var ya yok dere ağzı ben Lüferlerin bu kadar yaklaşacağını tahmin etmemiştim açıkçası..bütün saldırılar max karaya 1-2 metre uzaklıkta oldu ama lüferler çılgınca beslenme modunda değildi popper, hızlı sarım, zıplatma, kaşık yüz vermediler bütün hamleleri yavaş sarım WTD den aldım balıklar çılgınca saldırı modundan çok yanından geçerken bir tadına bakmak için daldılar..Yoksa en az 10-15 tane alınırdı..

Takım Yedek lrf'de kullandığım 1.80 5-18 atarlı Silstar technoflex - Makina Okuma deadringer 25 (Fiyat performans başlıngıç seviyesindeki arkadaşlara tavsiye ederim ) Sahteler vuruşları alan ima salt
    skimmer çakması - Denediklerim çeşitli su üstüler / kendo haryular / hansen kaşık
    Aksiyon wtd becerebildiğim kadar yavaş sarım..Paşam 410 Gram geldi- alayımıza daha iyileri gelsin
    WP_20151117_08_08_31_Pro.jpg WP_20150807_18_11_33_Pro.jpg

Akrep 1717, blkali, mctymn ve 32 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Aktif Üye

Dostum tebrik ederim avın daim olsun inşallah. Maşallah çok güzel av

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  4. enginson

enginson Daimi Üye

tebrikler anlatım avın hikayesi çok güzel olmuş soluksuz okudum. bir çok arkadaşa da yol gösterecek nitelikte. daha güzelleri denk gelsin.

5. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Tebrikler, güzel av olmuş.
    Küçükkuyu'da iki sefer tatil yaptım çok sevdiğim şirin bir yerdi. Tabi mevsim yaz olunca balık çok azdı. Oğlum o zamanlar 6 yaşlarında idi, Edremite giden yol üzerinde solda balık malzemecisinden oynasın diye 15TL ye bir kamış+makine almıştım :). Kaldığımız yere 50-60 metre mesafedeki liman içinden 5 metre öteye şamandıralı 3 köstekli takımı atıp karagöz ve sarpa almıştı. Tabiki bunlar küçük balık diye salıncada zırlamıştı :)
    Daha iyileri rast gelsin.

Red Snapper, Mehmet Fatih ve kerem03 bunu beğendi.
  6. kerem03

kerem03 Aktif Üye

tebrik ederim, imrendim :) su üstü sahteyle daha av yapamadım, bunun ilmi nedir acaba? kullandığım genelde panicprey beyaz.su mahşer yeri gibi oluyor yine de takip bile alamıyorum.her türlü sarımı deniyorum yok.sanırım benim beceriksizliğimle alakalı olabilir.

7. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Su üstü levrek banada nasip olmadı daha Zargana / Akya / Lüfer almış olduk..Zargana hop/zıp seviyor akyada sanırım öyle 2 kere çok azgın beslenmelerine denk geldim zarganalar korkudan karaya atlıyordu ozaman direk atıp popper tarzı zıpla hopla almıştım daha doğrusu onlar beni aldı beğenmedi takımı patlattı gitti..Lüfer de bu sabah için deneyimim beslenme modunda değilleri avlandılar ama gayet sinsi ve yavaş..Vuruşlar anlattığım gibi wtdye benzeyen nazlı gelimlere oldu..zıplattım hoplattım kaşık attım pek randıman alamadım ama bu tamamen avlak şartları çok alçak bir mera kaşığın parıltısını görecek ne derinlik ne su rengi vardı derin suda tamamen farklıdır bunlar benim avlağın tecrübeleri şimdilik.

coner, NRT75 ve kerem03 bunu beğendi.
  8. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Küçükkuyu daha şirin ve bakir sayılır biz çocukken tabi ozaman istanbuldayız yazları gelirdik ama eskiden yazın bile levrek alırlardı şimdi 5 yıldır burdayım yazın eski havası yok ufak balık bile azaldı..Kışları oluyor tabi heryer kadar..Edremit Körfezinde gırgır/troll denetim sıfır adamlar karaya ağ atıyor bunada şükür.

coner, sessizdenizci ve kerem03 bunu beğendi.
  9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler daha niceleri rastgelsin :)

10. icaglar

icaglar Üye

Tebrik ederim. Avların daim olsun.

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Mehmet, yarında Levrek Fotoğrafı lazım acil :D