Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Küçükkuyu Nisan Levreği

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Mart ayındaki kısır döngü süper havalar dalgalara rağmen gelmeyen balıklar sonucunda uzun zamandır gitmediğim levrek avına bu sabah ortam yoklaması için gitmeye karar verdim.Babamıda gazlayıp belli mi olur ya çıkarsa gibilerinden :) Ancak mekana gidince suyun berraklığını ve sıfır dalga olayını görünce içimdeki birazcık kıpırtıda gitmiş oldu.Avlakta çok sevdiğim bir abimizde vardı. Nedir durumlar var mı birşeyler '' var var gel, ama atlamıyor '' demesiyle kıpırtılar tekrar başladı, başladık atmaya güneş doğmuş hafif hafif yükseliyor su pırıl pırıl heryer kefal kafası dolu arada kaçıyorlar zıplıyorlar bir aksiyon var ama bizden mi yoksa levrektenmi ürküyorlar belli değil arada levrek görür gibi oluyoruz yada biz öyle görmek istiyoruz neyse 40 dk kadar attık birşey yok..Yandaki abimiz hem canlı kefal hem şamandıra arkası kıl silikon atıyor yok bi ara babam silikonu taktırdı kopar at dedim..yok suya girip alacam.. dedim soğuktur 3 lira silikon o bu şu derken soyunup girdi suya tabi 3 metre gittikten sonra homurdanmalar başladı heryer kaya,taş neyse ah uh yapa yapa inatla silikonu kurtardı..
    Bu arada ilk 40 dk denenen silikonlar yandaki abimiz dalalande kıl silikon biz babamla Daiwa duckfin shad mavi ile başladık su okadar berrakki resimleride koyacam dedim gerçekçi olsun yok tıklamadı sonra babama Savagear sandeel simli beyaz taktık kendimede savagear curtail taktım GLOW artık saat nerdeyse 8.15 olmuş güneş iyice yükselmiş. 10 - 15 dk daha atar gideriz derken ufak paşayı Curtail ile kandırmayı başardık baya asıldı kalama aldı 2 kilo gelecek heralde derken balık yaklaştıkça baktım ispendek ama içine cin kaçmış zaten kıyılayınca silikonu penseyle boğazının dibinden zor çıkardım nasıl bir hırsla saldırmışsa..Uzun bir ara sonra levrek tutmak güzeldi babayıda boşuna ıslatmamış olduk..Daha bol balıklı günlere diyelim.

Takım okuma ceymar 40 - Okuma fina pro kamış 2.40( 7-28) - Okuma seabass misina 0.28 - Sahteler daiwa duckfinshad mavi - Savagear sandeel beyaz - ve balığı alan Savagear Curtail glow 10 santim.10 dakika falan Rover su üstüde çalıştım ama buranın balıkları atlamadı gitti su üstüne..

Ekli Dosyalar:

ino, BlazenHK, budun ve 19 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gelibolu

gelibolu Aktif Üye

Tebrikler Mehmet avların daim olsun.:)

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  4. alperderya

alperderya Aktif Üye

Güzel av, sabrın sonu selamet. Deniz, hava, güneş bütük teknik veriler çoktan bırakıp gitmeyi gösteriyor ama sabır bunların hepsinden daha kuvvetli bir olgu. Tebrikler, daim olsun.

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Mehmet, kısmetin açık olsun :)

6. Levreko

Levreko Aktif Üye

Tebrikler Mehmet güzel av olmuş bu küçükkuyu levrek kuyusu maşallah :) ben bayağıdır gidemiyorum balığa hanım hamileydi pazartesi doğum yaptı ikiz erkek bebeklerimiz oldu iki tane yeni balıkçı dünyaya geldi şimdi onlarla uğraşıyorum bakalım ne zaman giderim artık balığa :)

BlazenHK, kerem03 ve Mehmet Fatih bunu beğendi.
  7. Spin on the beach

Spin on the beach Aktif Üye

Mehmet senin merayı patlatacağım 1-2 ay sonra bilgin olsun. ;)

8. devrimömer

devrimömer Üye

Tebrikler, güzel balık

9. ADİL AYKOL

ADİL AYKOL Aktif Üye

Tebrikler sabrın sonu selamet olmuş

10. Spin on the beach

Spin on the beach Aktif Üye

Sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim ikizlere. Dipnot olarak: 2 seneyi gozden çıkar :)

Mehmet Fatih ve Levreko bunu beğendi.
  11. Levreko

Levreko Aktif Üye

Amin sağolun :) Allah razı olsun bakalım. napcaz artık balıksızlık başıma vurdu :)