Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Küçükkuyu Trofem

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Arkadaşlar ufak bir balık tutmak sonunda bizede nasip oldu.Sabah suyu sayılacak 7.30 gibi avlak yerine gittim 7 aylık avlak tecrübeme göre balık hafif güneş çıkarken daha aktif oluyor benim olduğum yerde o yüzden hiç erkenden kalkmıyorum artık.ilk atışlarımı Rover su üstüyle yapayım dedim ancak wtd tam yapamadığım için hemen vazgeçtim 4-5 atış sonrası silikon atmaya başladım geçenlerde aldığım Daiwa Duckfinshad ile ispendek almak nasip oldu Beyaz UV rengi balığın atladığı yer dalganın kıyıda bittiği yer öyleki çırpınacak kadar bile su yoktur..Ben hemen kıyıdaki kayaya taşa takıldı sandım titremeye başlayınca anladım çok büyük olmadığını anlayınca kamışla çektirdim hemen neyse 10-15 dk daha beyaz renkle attım vuruş tepiniş alamadım aynı silikonun mavi rengini taktım ilk atışımda vuruş almaya başladı bıtır kutur vurup emiyor anlıyorum dedim iş yapacak neyse atmaya devam ettim.Sonra sürekli attığım yerde kayaya toslar gibi yem durdu asılmadım çünki oralarda 10larca sahte silikon bıraktım kayadır diye hafif asılıp boşluk verince hemen kurtuldu aslında daha ağır sahteleride attığım bir noktaydı hiç takılma asılma olmamıştı ve biraz farklı bir takılmaydı şüphelendim olurmu olmazmı derken aynı bölgeye atmaya devam ettim ve sonunda aynı bölgede yine bir ağırlık hisseder hissetmez ne olursa olsun diyerek sert bir hamleyle tasmayı vurdum saniyede titremeleri alınca bu sefer tamam dedim aldık güzel birşey..Balık kamışı ve misinayı okadar çok gerdiki hemen kalamayı bıraktım biraz 7 ay sonunda biraz elimiz alışmış :D AKyalardaki gibi patlattırmadım.Çok heycanlandım ama yenik düşmedim soğuk kanlı kalmaya çalışsamda balık kıyıya gelince cüssesi hemen kalbi patür kütür attırmaya başladı.Dolganın arkasına alıp çekeyim diyorum yok belli bir sudan sonra kıpırdamıyor balık hafif korkrum su dışında kuyruğu vursa patlatır o heycanla pata küte daldım suya kafadan tutmaya çalışıyorum kaydı o bu derken sonunda odun tutar gibi göbekleme yanlarından 2 elimde ittire attıra kıyıya attım..Balığı aldıktan sonra attığım çığlıkları sormayın :D Karşıda 100 metre ötede jandarma arabası vardı çocuklar uzaktan gördü onlar bile korna selam çakıyor bende hafif gurur sevinç sormayın..Sonrası balık comburtusu vardı en az 2-3 kiloluk bir levrek daha vardı ama arabasız gittim taşıyamazdım 2 kerede silikonu taktırınca daha ne olsun benim nasibim bu dedim çarşıdan evin yolunu tutmaya çalıştım artık ortamı siz düşünün gözler balıkta resim çekenler vay/yuh helal - satarmısın muhabbetiyle evin yolunu buldum avlak yerinden Annemi aramıştım Büyük dolabı boşaltmak lazım öyle böyle birşey gelmiyor diye :D yolda gelirken balıkçı dükkanında sağ olsun tarttılar 4.600 küsür geldi..Ufak olan 400-500 gram belki vardır.yani yasal sınırda durmuş olduk :cool: Alayınıza Daha iyileri gelsin!

Kamış Okuma fina pro 2.40 - makina Okuma deadringer 25 ( bir kez daha fiyat performans ürünü olduğunu bana kanıtladı) misina Okuma seabass 0.28 15 gün önce 26 lıkları söküp taktım belli olmaz sezon bu dedim iyiki değişmişim 26lık kesinlikle özellikle kıyıdaki mücadelede patlardı.
    Sahteler Daiwa Duckfinshad 9 cm Uv Beyaz ve Mavi olan 10 gramlık 1 liralık kırmızı jighead kombinasyonu.

Video koymaya çalışıyım kıyıladıktan sonra çektim heyecanımı mazur görün acemilikten biraz fazlaca atmışım yok 6-7 kilo falan kusura bakmayın ellerimi kesti deldi zaten :S

WP_20151219_10_00_53_Pro.jpg WP_20151219_10_01_33_Pro.jpg WP_20151219_10_03_06_Pro.jpg WP_20151219_09_55_56_Pro.jpg

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Aralık 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Kubilay Yalçın

Kubilay Yalçın Aktif Üye

ovvv.. maşallah... güzel bir rapor ve süper balık :) devamı rast gelsin.

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  4. trkc

trkc Aktif Üye

Tebrikler. Büyüğü fenaymış..:) O misinayı patlatmadan o balığı kenara almak gerçekten usta işi.

5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Tebrikler. Darısı başımıza inşallah

6. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Teşekkür ederim kaçırdığım 2 akyadan sonra biraz daha kontrol etmeyi öğreniyorum kalama/kamış ama iyiki misinayı 0.26dan yükseltmişim ne geleceği belli olmuyor.

Kubilay Yalçın bunu beğendi.
  7. centetic

centetic Aktif Üye

Gönülden tebrik ederim Mehmet. Kendim tutmuş kadar sevindim.

8. Yhy

Yhy Aktif Üye

Tebrikler Mehmet, av da, raporda güzel olmuş,eline,emeğine sağlık..

9. avsen

avsen Aktif Üye

maşaallah ben bile heyecanlandım tebrikler :)

10. enese02

enese02 Üye

Tebrik ederim Mehmet bey,güzel av olmuş. :)

11. kiniklar

kiniklar Aktif Üye

tebrikler çok güzel av olmuş gelelim bizide götür :) balık alamasakta sorun değil çanakale çok güzel...