Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

küçükuyu gülpınar arası avlak tavisyesi

selamün aleykum abilerim arkadaşlarım
25 ocak gibi kucukkuyu Gülpınar arası balığa gidecegım . daha öncelerinde ayvalık sarımsaklı ören orjan güre akçay da avlanıyordum.buralarda sonuç hep hüsran. denize her gıdısımde ya bır mırmır yada hiç yok üzücü oluyo ocak ayında küçükuyu ve Gülpınar arası nereyi tercih etmeliyim. kıyıdan avlanıyorum levrek çipura mırmır bu tür balıkları avlıyorum3 iğneli dip oltası oltası yem olarak sülunez mamu n tavuk göğsü boru kurdu kullanıyorum bildiğiniz bu bölgede verimli balık yapan nereye gitmeliyim .herkese bol balıklı avlar rastgele:D

arifengin

Daimi Üye
Adı
Arif ENGİN
Gecen hafta oralardaydim kime sorsam balik yok dedi. Kayikla cikarsan belki mercan karagoz sansliysan cupra alabilirsin.hava bozarsa levrek denersin.

Cevat Göven

Daimi Üye
Adı
cevat göven
selamün aleykum abilerim arkadaşlarım
25 ocak gibi kucukkuyu Gülpınar arası balığa gidecegım . daha öncelerinde ayvalık sarımsaklı ören orjan güre akçay da avlanıyordum.buralarda sonuç hep hüsran. denize her gıdısımde ya bır mırmır yada hiç yok üzücü oluyo ocak ayında küçükuyu ve Gülpınar arası nereyi tercih etmeliyim. kıyıdan avlanıyorum levrek çipura mırmır bu tür balıkları avlıyorum3 iğneli dip oltası oltası yem olarak sülunez mamu n tavuk göğsü boru kurdu kullanıyorum bildiğiniz bu bölgede verimli balık yapan nereye gitmeliyim .herkese bol balıklı avlar rastgele:D
3 sene önce yazın orjan a yakın yerde 15 günlük tatil yaptım ören sahilinden denemediğim yer ve yem kalmadı,kol gibi kefaller havalara zıplıyor şov yapıyorlardı,saat camı kadar ispariden başka birşey denk gelmedi oda karnına takılmıştı,kendikendime dedim ne kısır yermiş,mudanya onun yanında cennet sayılır balık yönünden,sivrice fenerinin oralarda avlandım okan motelde kaldım orhan abi,vedat abi oralardaydı bol bol hanos yakaladım başkada birşey yoktu,havada aşırı bozuktu yöreyide bilmeyince biraz zor oluyor bir çok yerin avlanma şekli de farklılık gösterebiliyor,umarım gideceğin yerde avdaş denk gelir,yem tedariki de önemli,ben sadece kalamar ve ahtapot parçaları takmıştım,ben oralarda mudanyadaki gibi sahiller midye dolu sanmıştım,sonuç hüsran,ahtapotu okan motel vermişti daha ölmemişti,inşallah güzel avlar yaparsın

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
babakale yi dene ;)

cemkocabal

Yeni Üye
Sevgili kardeşim At çek için Babakale liman girişi ve Gülpınar Aklimandaki balıkçı sığınağına doğru olan burnu denemende fayda var. Ayrıca Kadırga koyuda Kuzey tarafındaki burna doğru denenebilir. Selametle rastgelsin. Bu arada ne tarafta oturuyorsunuz?

Sevgili kardeşim At çek için Babakale liman girişi ve Gülpınar Aklimandaki balıkçı sığınağına doğru olan burnu denemende fayda var. Ayrıca Kadırga koyuda Kuzey tarafındaki burna doğru denenebilir. Selametle rastgelsin. Bu arada ne tarafta oturuyorsunuz?

fenerli

Aktif Üye
Adı
Cüneyt yetgin
4 gündür Altınoluktaydım hava cok iyiydi ama balık için iyi değildi rüzgarın durumuna göre balığa çıkmak lazım tahminim 15 gün içinde balık başlar bölge olarak küçükkuyu limanı denemelisin.Spin takımla levrek avcılığını biliyormusun.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
4 gündür Altınoluktaydım hava cok iyiydi ama balık için iyi değildi rüzgarın durumuna göre balığa çıkmak lazım tahminim 15 gün içinde balık başlar bölge olarak küçükkuyu limanı denemelisin.Spin takımla levrek avcılığını biliyormusun.
Küçükkuyu liman içinde tekne bağlı olmayan yerlerde yüzden fazla mendirek ile bağlantılı bırakma var. Hepsinin ucunda canlı kum balığı. Her atışta iki bırakmayı betona çekersin. Güneş batarken liman dışından mendireğe paralel geçiş olur. işte orada bırkama yok. Fenerin ucunda biraz oyalanıp içeri girerler. İçerden almak için bırakmaları yenmek zor. Ve her havada olmaz, bırakmalardaki kum yılan balıklarına bile bakmazlar. Çünkü hepsi o yaşa boşuna gelmediler. Büyük levreği tutmak için kaliteli sahte lazım. Canlı yemden daha cezbedici. Ya da sarhoşun birine denk gelirsen kötü sahteye o atlayabilir veya kuyruğuyla vurursa geriden yakalanabilir.

25 ocak av raparu
cumartesi günü gece kadırga koyuna geldık hava rüzgârlı denizden kıyıya esıyor ruzgar ama çok soğuk degıl denız kabarık 200 gr kursun kullanılabılırdı altı kişiyiz ekıpmanız sağlam herseyımz var ekıbımızde çok ıyı balıkçıyım dıyenler burasıo çok soğuk burda yapamam demeye başladı neyse biz yası buyuk olduğu için saygımızdan kadırdan ayırıldım 10 km ileriye gittik kucukkuyuya doğru rüzgar biraz daha yavaşladı. ikincı avlak ta daha once avlanıştım ve ıkı tane kiloya yakın mırmır almıştım hiç te oltam takılmamısstı gene bizim çok iyi balıkçi yası olan abimiz burda yapamam oltalar çok takılır ddı ve burdan da ayrıldık
ve ordan bizim yılların balıkçısı abımız ısrar uzerıne güre getırdık gene kırmadık geldık güreye oltaları attık çadırımızı kurduk bekliyoruz tık yok sabah oldu tık yok ve mürekkep balığı yakalamıştım yavru suya bıraktık ordan ayrıldık akçay zeytinli çay ağzına gittik orda da tık yok ordan dalyana gectık orda tık koca . sonuç ekip yanılenmesı kararına vardık çok iyi balıkçı abimiz kırmadan diskalifiye yolumuza devam. 27 ocak pazartesı gunu bir kara haber 13 parça çipura irili ufaklı kadırga koyundan 5 adet mırmır orta boylarda oda bizim ikinci gittigimizyerden. askerlik arkadaşım kadırga koyundaymış onunla zamanınd açok avlandık bu yerlerı beraber bulmuştuk olta balıkcılıgımz ayın diyebılırım sabah yanıma uğradı çay içmeye derken konu açıldı fotagrafları gösterdi tab iheryın bası nasip siz olun arkadaşlar yeterince tanımadığınız anlattıklarınız gozunuzle gormedıgınz oltacıdan uzak durun bi dahkı avlarda görüşmek dılegıyle

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Geçmiş olsun hocam . Kötü bir deneyim olmuş . Balıkta içine ne doğuyorsa onu yapacaksın bizde geçen çanakkale avında planladığımız rotadan şaştık gelen telefonlardan yok orda bişey var burda bişey var planladığımız yere en son gittik bi baktık millet balığı kırıyor. 5 saat atçek yaptıkk levrek için planladığımız yere bi gittik 4 kilo trofe 4 tane levrek çekmiş ordan biri gösterdi içimiz gitti.

25 ocak av raparu
cumartesi günü gece kadırga koyuna geldık hava rüzgârlı denizden kıyıya esıyor ruzgar ama çok soğuk degıl denız kabarık 200 gr kursun kullanılabılırdı altı kişiyiz ekıpmanız sağlam herseyımz var ekıbımızde çok ıyı balıkçıyım dıyenler burasıo çok soğuk burda yapamam demeye başladı neyse biz yası buyuk olduğu için saygımızdan kadırdan ayırıldım 10 km ileriye gittik kucukkuyuya doğru rüzgar biraz daha yavaşladı. ikincı avlak ta daha once avlanıştım ve ıkı tane kiloya yakın mırmır almıştım hiç te oltam takılmamısstı gene bizim çok iyi balıkçi yası olan abimiz burda yapamam oltalar çok takılır ddı ve burdan da ayrıldık
ve ordan bizim yılların balıkçısı abımız ısrar uzerıne güre getırdık gene kırmadık geldık güreye oltaları attık çadırımızı kurduk bekliyoruz tık yok sabah oldu tık yok ve mürekkep balığı yakalamıştım yavru suya bıraktık ordan ayrıldık akçay zeytinli çay ağzına gittik orda da tık yok ordan dalyana gectık orda tık koca . sonuç ekip yanılenmesı kararına vardık çok iyi balıkçı abimiz kırmadan diskalifiye yolumuza devam. 27 ocak pazartesı gunu bir kara haber 13 parça çipura irili ufaklı kadırga koyundan 5 adet mırmır orta boylarda oda bizim ikinci gittigimizyerden. askerlik arkadaşım kadırga koyundaymış onunla zamanınd açok avlandık bu yerlerı beraber bulmuştuk olta balıkcılıgımz ayın diyebılırım sabah yanıma uğradı çay içmeye derken konu açıldı fotagrafları gösterdi tab iheryın bası nasip siz olun arkadaşlar yeterince tanımadığınız anlattıklarınız gozunuzle gormedıgınz oltacıdan uzak durun bi dahkı avlarda görüşmek dılegıyle