Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kudos marka kamış kullanan var mı?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Lüferman tarafından paylaşıldı.

1. Lüferman

Lüferman Aktif Üye

Selamlar, Boğazda kullanmak için şu kamışlardan birini almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz?

Kudos IM-9 420 cm Teleskopik Surf Olta Kamışı (180-250gr) | Kudos Surf Olta Kamışları
    Kudos IM-7 420 cm Teleskopik Surf Olta Kamışı (100-180gr) | Kudos Surf Olta Kamışları

Yada farklı bir kamış? Kullandığım kurşun en fazla 175gr. En sık kullandığım kurşun 125gr.

Rapala, Çapari ve Yemli için düşünüyorum. En sık avlamayı düşündüğüm balıklar dişli ailesi, palamut :) ve istavrit.

Mevcut kamışım Lineaeffe TurnaFresh. Çok sağlam, rapala ve çaparide harika. Ama istavrit hissi çok az.

Başka bir alternatifim ise şu:
    Shimano Beastmaster EX Tele Surf 4.30mt 200gr Olta Kamışı, Fiyatı 529,95 TL | Shimano Teleskobik Surf Kamışlar

Son düzenleme: 27 Nisan 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

nacizane tavsiyem lineaeffe spider surfer istavrit için harika bende var hem hafif hem agır kursun at cek yapabilirsiniz 50-185 gram arası her kursunu atarsınız ben cok memnunum @shadowpane hakan abimin tavsiyesiyle aldım iyikide almısım :) 330 gram bir kamıs siz 125 gram atıyorum genelde diyorsunuz harikalar yaratır istavritleri tıkır tıkır sayarsınız benden söylemesi oldukçada saglam bir kamıştır 185 ile rapala avcılıgıda yapıyorum 50 gram takıp istavritte avlıyorum :)

Lineaeffe Spider Surf 4,20 mt 220 gr Surf Kamışı Lineaeffe olta kamışları LINEAEFFE AVmarketi.com

Lüferman bunu beğendi.
  4. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Bendede mevcut spider istavrit için güzel kamış

Lüferman bunu beğendi.
  5. γavuz

γavuz Daimi Üye

valla kardeş bi abimiz vardı meramızda sık sık gelirdi.. kudos 3 parçalısı vardı onda çok memnunum diyordu kamışdan,bir kaç kişidede görmüşlüğüm vardı zati akılda iz bırakan kamışlardan diyebilirim lakin kullanmadım umarım iyidir

Lüferman bunu beğendi.
  6. Lüferci Dayı

Lüferci Dayı Aktif Üye

Aynı kamış bendede var yalnız boğazda kullanmıyorum siz boğazda en ağar kaç gram atıyosunuz bu kamışla 185 200 gramda sıkıntı yaratıyormu ağar kurşunlarla performansı nasıl

yawruaslan bunu beğendi.
  7. ceyhunemre

ceyhunemre Aktif Üye

Merhaba Kudus IM9 bende var kullanıyorum cok memnunum tavsıye ederım.450 gr ağırlığında 200 gr cok rahat atabiliyorsunuz.
    Spider 350 gr ağırlığında istavrıt ıcın yormadan keyifle kullanabılırısınız.(150 gr geçmiyeceksenız tercih edebilirsiniz.)

Lüferman bunu beğendi.
  8. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

150 üzerini atıyor abi ama bayılıyor yani tam randıman saglayamazsınız ama atarmı 185 atıyor ben atıyorum şahsen hatta 200de atar ama çok abanamazsınız abanmak sıkıntı olabilir zaten 150 üzerinde güç verince bayılıyor yani istediginiz performansı belki alamazsınız ama 150e kadar istediginizi yapın hiç bi sıkıntı cıkartmaz

9. Lüferci Dayı

Lüferci Dayı Aktif Üye

Eyvallah anlaşıldı sağol bunu bir gün boğaza avlanmaya gelirsem yanımda getireyimmi diye sordum yinede idare eder gibi görünüyor bazen 125 gram ile yemlide dişli avında kulanıyorum karadenizde daha doğrusu Şilede sıkıntı yaratmadı hafifliği inceliği iyi eğer 150 üzerindede aynı performansı verirmi diye takıntım vardı gerekli cevabı aldım Rastgelsin

10. Lüferci Dayı

Lüferci Dayı Aktif Üye

Kudos IM9'u bende aldım iki ay kadar bende kaldı ama kullanmadım çünki sörf kamış olarak dördüncü kamışım oldu ve ihtiyaç fazlası oldu gördüm ve çok beğendim gözüm tuttu kullanmak nasip olmadı ama tecrübelerim o kamışın iyi bir kamış olduğunu bana söyledi eğer boğaz balık avcısı olsaydım onu muhakkak kullanırdım iyi bir kamışa benziyordu geri verip başka malzemelerle takas yaptım ama kötülüğünden değil ihtiyaç fazlalığı olduğundan

11. aliozturk

aliozturk Aktif Üye

Ben kudos im9 kullanmaktayım rapala ve yemlide kullanıyorum hatta atcektede kullanmaktayım rapalada 180 gr uzeri çekişte biraz okuma savanta göre esnama fazla ama her sekilde mukemnmel bir kullanım sunmaktadır çok memnunum.