Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kuleli çinekop ve kamış önerisi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mberkay tarafından paylaşıldı.

1. mberkay

mberkay Aktif Üye

dün gittiğim kuleli de 1 tane iri istavrit almış ve hoş vakit geçirmiştim. Ama 1 saat kadar durduğum için tadı damağımda kaldı açıkçası :) bugün de 3 gibi balığa gitme kararı aldım belki bi kaç istavrit fln tutarım diye. Gittiğimde kovalarda sarıkanat vardı. önce sevindim ama 170 gr attıklarını öğrenince içimi bir hüzün kapladı. Çünkü bende 150gr a kadar atarı olan sprit surf vardı. daha hafif kurşunlar atarsam milletle karışacak ağır atarsam kamış gidecek. yandaki parka geçip 125 gr ile denemeye karar verdim. ordaki malzemeciden bi tane strike pro sahtesi alarak yaptım takımı attım denize. Kamış genellikle yemli balık için olduğundan ucu akıntıdan baya bir esniyordu. Bir atışımdan sonra yandan boğaz turu gemisi geldiğini görünce hay allah gitti takım diye üzüldüm. Misinayı salabildiğim kadar saldım ama misina geriliyordu. Neyse kopsun takım diyerek makineyi kapadım ama gerginlik bir noktada durdu .Bende başladım sarmaya ama kamış 2 büklüm olmuştu. almıştı. Galiba oldu dedim :) Kurşundan sonraki parlaklığı görünce mutluluğum tavan yaptı. Balık ben sararken değil kurşun sahteyi dibe indirirken atlamıştı. Sonra denemelere devam ettim en son atarken makinenin telini açmayı unutunca takım suya gitti :D Eve dönerken gaza gelmiştim öbür kışa almayı düşündüğüm boğaz için uygun bir kamış edinecektim. Bu noktada sizin önerileriniz benim için çok önemli 150 tl gibi bütcem var ilk olarak kafamda lineaeffe extreme cast - shimano alivio var. Ama okuma salina surf gelicekmiş galiba onu da düşünebilirim...

Ulan iyi ki bir çinekop yakalamış uzatmış da uzatmış diyebilirsiniz :) ama bu benim kıyıdan yakaladığım ilk çinekopum ve çinekop raporları özenerek baktığım raporlardır.

Hepinize rastgele...

Kullanılan malzemeler :
    Lineaeffe spirit surf 3.90
    Okuma avenger 65
    Strike pro jl-132f r114ob 6.5 cm

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. says

says Aktif Üye

Çok içten bir anlatım olmuş avlarınız daim olsun rasgele .

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Sevgili Muhammet,
    Kaç tane yakaladığın önemli değil,avdan zevk alıp almadığın önemlidir.
    Elin boş bile dönsen mutlu isen sen amatör balıkçısın.
    Bu yüzden seni kocaman tebrik ediyorum.Bu raporun ile en az bende senin kadar keyif aldım bu tek çinekop avından.
    Yeni kamış için öbür kışa daha çok var, gün ola harman ola diyelim...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2011
  5. mberkay

mberkay Aktif Üye

Teşekkürler...

6. mberkay

mberkay Aktif Üye

Teşekkürler Birol abi...
    zaten çoğu avdan elim boş dönüyorum ama olta sallamak bile keyif. Bu balıktan sonra kışa ertelediğim kamışı şu sıralar almayı düşünüyorum ve önerilerinizi bekliyorum :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2011
  7. SaRsLaN

SaRsLaN Üye

Senin yaşadığın olaya benzer bir durumda ben yaşamıştım gözmde canlandı şuanda senin yazının altında anlatsammı anlatmasammı bilemedim ama anlatmak için karar kıldım. Çünki senin yazın bana o heyecanı yaşattı teşekkür ederim :)

Ordu'da yıllar önce çinekop için limana gittim ama öncesinde 5-7li (tam olarak hatırlamıyorum) tüylü çaparimle istarvit yakalıyordum çinekopa yemlik yapmak için. Kamışı salladım biraz dipten denemek istedim. Ama limanın o kısmında gemilerden düşen demir teller ve odun parçaları olduğunuda biliyordum çok dibe indirmek istemedim aniden çektim ama malesef tele taktığımı düşündüm. Kamışı sağ yapıyorum sol yapıyorum çekiyorum boşluyorum yok olmuyor, takılan yerden 1 cm olsun oynamıyor. Bende makarayı sarmaya başladım sanki kurtuldu gibi oldu ama hala çok ağırdı yanımdaki abiye dedimki "abi şansa bak ya tele taktım makineyide zorluyoruz" abide bana dediki "olsun temizlemiş olursun sonra rahat balık tutarız :) " kamışı ve makineyi zorlayarak sarmaya devam ediyorum ilerden bişey su üstüne çıktı dedimki herhalde beyaz bir poşet ama yaklaştıkça elim ayağıma karıştı kalbimin çarpıntısı hala hafızamda ellerim titriyordu :) Balığı sudan çıkardım ama limanda olduğumuz için 2 metrelik bir mesafe var yanıma çekmem için makineyi sarıyorum boşa dönüyor zaten heyecan yapmışım bende kamışı attım misinaya sarıldım yukarı çektiğimde 1950kg büyüklüğünde bir levrek !! küçücük iğneyi yutmuştu diğer iğneler bedenine sarılmıştı hala hayret içindeyim o incecik misina nasıl kopmatı(koparmak için o kadar uğraşmama rağmen) veya iğneler nasıl açılmadı.

Ama o yaşadığım heyecanı asla unutamam :D
    O günü bana hatırlattığın için teşekkür ederim. Senin raporunu biraz kirlettim mazur gör :)

8. mberkay

mberkay Aktif Üye

estağfurullah sertaç abi böyle güzel bir anıyla rapor mu kirletirilmiş. İstavrit çaparisiyle levrek gerçekten muhteşem bir süpriz olmuş. Size bol süprizli avlar dilerim. :)

9. drasty41

drasty41 Aktif Üye

berkay 150 tl yapacağın kaliteli takıma yetmez sanırım az daha biriktir bence. buna makinede dahilmi sadece kamışsa olabilir:)

10. mberkay

mberkay Aktif Üye

Makinem var abi sadece kamış arıyorum.

11. mberkay

mberkay Aktif Üye