Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kullandığım makina hakkında bir kaç soru

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Hasan79 tarafından paylaşıldı.

1. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Merhabalar ;

Foruma yeni üye oldum, ve kıyı balıkçılığına da başlayalı yaklaşık 1,5 - 2 oldu. Balıkçılık için yapılacak şeyler için araştırmalar yaptığımda bir çok bilginin burada olduğunu gördüm ve aranıza katıldım.

Balıkçılık olayı çok zamandır yapmak istediğim birşeydi ve 1,5 - 2 ay kadar önce bu sevdaya bende vuruldum :) Balığa KULELİ Askeri Lisesinin ordan yapmaktayım, dediğim gibi yeni başladığım için çok bir şeyi görerek, araştırarak ve okuyarak öğreniyorum.

Makinamı Üsküdar Albashop' dan aldım, çok birşey ve özellik sormadan orta sınıf ve bütçeme uygun (90Tl kamış + 60TLmakine) bir şey aldım. Bu konu hakkında da sizlere danışmak istedim.
    Şu an için istavrit ve çinekop' a atıyorum. Dahası için şu an bişi düşünmüyorum.

Kamış : SURF VOGER POWER COLMİC
    Makinam : Albastar Gong Cast Spoorll 4.4.1

Bu makinanın 100-200 gr kurşun attığını söylediler, ama bir kaç defa çinokop avında 130 gr kurşunla kamışın çok eğildiğini gördüm. bu durumda kamış ve makinam hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sadi

sadi Aktif Üye

Öncelikle balık sevdam'a hoşgeldin.
    Umarım zevkli ve bereketli avlar nasibin olur ;)
    Kamışın için sorduğun soruya yardımcı olmak isterdim ama internette bu markayı bulamadım !
    Aslına bakarsan önemli olan kamışın eğilmesi değil,bu sorun olmaz,eğer kamışın atarı 200gr'a
    kadarsa sorun yok.200 gr atarlı bi kamışlada limitini zorlayıp 200gr atmanı tavsiye etmem ;)
    Elindeki kamışın üstünde bi yerde kaç grama kadar atma kabiliyeti olduğu yazar,ona bak !
    Benim tavsiyem kamışının maximum atarının en fazla %75-%80'ini kullan,çokta zorlama ;)
    Kısmetin açık olsun..!

4. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

bilgilendirme için teşekkür ederim ama, 75-80 gr diyorsun çinekop için 120-130 gr kullanıyorum mecburen, bu şekilde sorun mu olur acaba ?

5. sadi

sadi Aktif Üye

:) :) :)
    Ben orda 75-80 gr kastetmedim..!
    Demek istediğim kamışın müsade ettiği atarın %75-%80'ini (yüzde yetmişbeş
    veya yüzde seksen kadarını) kullan..! ;)
    Tabiki Halic sahilleri dışında 75-80gr az olur,hele bide olduğun yerde akıntı varsa.
    Elindeki kamışta kaçla kaç gr atarlı diye yazıyo ???