Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kullandığınız Fluorocarbon Ve Leader Misinalarınız

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında Burak Kızılırmak tarafından paylaşıldı.

1. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Bu konuda bir çok balıkçı seçimlerini yaparken zorlanıyorlar. Aynı zamanda kaliteli leaderlar ve fluorocarbon misinalar maddi olarak da yüksek meblalara satılıyorlar.

Bu sebeple hem bir bilgi havuzu olması hem tavsiye niteliğinde olması için herkes kullandıkları leaderlari ve iğne bağlamak için kullandıkları Fluorocarbon misinaları hangi amaçla kullandıklarıyla birlikte yazarlarsa iyi bir paylaşım olacağını düşünmekteyim.

Varivas 25 Lb : Spin Takımında Varivas in misinasinin içinden çıkan orjinal bir leader kullaniyorum. 20141212_115017.jpg

Lineaeffe Akashi 23 mm ve 18 mm :
    Diğer küçük spin takımları için hem yemli hem de spin yaptığımda misinanin 23 mm olanını beden için, 18 mm olanını da iğne bağlamak için kullanıyorum.
    20141212_115051.jpg

ACE Carp 45 ve 50 mm : Renkli Fluorocarbon misinalari ise Sazan riglerimi hazirarken kullanıyorum.
    20141212_115151.jpg

Oktay34 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Burak Kızılırmak

Paylaşım olur diye bekliyordum malesef olmadı diğer konuların gölgesinde kaldı konu :-(

Sonuçta bir çoğumuz bunlardan kullanıyoruz.
    Paylaşımda güzel olur.

Şahsen 78 LBS 37 mm bir ipe shock yapmam gerekecek :) kaç kb olmalı bilmiyorum.

Bildiklerimi yazdım. Jigging için uygun shock misina belki çıkar dedim olmadı :-(

Ustaların dediğine göre shock düğümünün ip kalınlığına göre shock kalınlığının en fazla 0.20 mm kalın olmalıymış.

60 mm bir fluorocarbon malesef en fazla 90 100 lbs oluyor :-(

bu işin bir çıkarı yok mu?

Başka amaçla kullanılan leaderlarin da paylaşımı oks güzel olacak v.s

4. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Levrek avların P-line shinsei 41.5 kg olanı kullanıyorum, lüferde ise 33 lük olanı. Şimdiye kadar hiç üzmedi.

Burak Kızılırmak bunu beğendi.
  5. Fecri

Fecri Aktif Üye

Çinekop sarıkanat avlarımda, yurtdışından getirttiğim ve buradan satın aldığım birçok farklı ürün görünmez misina kullandım.
    En çok memnun kaldığım ürün fotoğrafta paylaştığım HİKARU 0,25 kaplama olanı.
    Çantamda, 0,25 den kalın ve ince birkaç değişik marka görünmez misina taşımama rağmen pek kullandığım söylenemez.

HIKARU-ULTRA-FLUOROCARBON-0-22MM_48966_1.jpg

6. adbakt

adbakt Aktif Üye

Flurocarbon çok gerekli mi emin değilim.
    Misina olarak 0.15 ip, şok olarak ip 0.23 ip, kaşık/rapala bedeni için Nippon Super Though 0.28 misina kullanıyorum.

7. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Ip kullanmadan ki monolarim makinada 0.26 powerline leader nippon 0.40 idi cokta memnundum

8. Burak Kızılırmak

Bugün ima shiwa 35 mm 17 Kg sanırsam cekeri olan PRo x ION power diye orjinal japon mali bir misina sipariş ettim.

Screenshot_2014-12-15-17-13-18-1.png

Köstek bağlamak için kullanacağım. Acaba leader olarak da kullanılabilir mi ? Kullanan tecrübeli arkadaşlar varsa yardimci olurlarsa sevinirim.

γavuz bunu beğendi.
  9. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Akashi'lerde fluorokarbonun zerresini bulursanız paylaşırız. Yakın ve ne olduğunu görün. Tamamen çakma bir ürün.

10. Burak Kızılırmak

Zaten çok memnun değilim sadece sert bir yapısı var. Bu sebeple de deneme iÇin bu misinayı aldım. Vallahi kimse paylaşmıyor ki paylaşın her şey güzel olsun işte öğrenelim. Teşekkürler.

11. γavuz

γavuz Daimi Üye

053-47_b.jpg 111-crop.png
    örtmenim :D makinaya 0.30 trabucco sarılı.. ön tarafında 6-7 mtre kadar 0.24 nippon ip misina var shock olarak böyle yapıyom bn canavar gibim valla :=)