Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kültür & Sanat Etkinlikleri

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Suavi 44. Sanat Yılı Özel Konseri
22 Nisan 2011 20:30
MKM Attila İlhan Salonu, İstanbul

Suavi, 44. Sanat Yılı onuruna düzenlenen bu özel gecede sevenleriyle buluşuyor. Ahmet Telli'nin sesinden canlı olarak dinleyeceğiniz şiirler ile başlayacak olan gece, Suavi’ nin sanatçı dostları Arif Sağ, Cahit Berkay, Ferhat Tunç, Grup Yorum, İlkay Akkaya, Mazlum Çimen, Toygar Işıklı ve Yavuz Bingöl ile birlikte seslendireceği ölümsüz şarkıları ile muhteşem bir müzik ziyafetine dönüşecek.

“Gül'le Diken Arasında” geçen 44 yılı geride bırakan Suavi, sevenlerinin hayatlarının her anına damgasını vurmuş unutulmaz şarkılarını bu eşsiz gecede yine sevenleri ile birlikte seslendirecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori - 40.00 TL
2. Kategori - 30.00 TL
3. Kategori - 25.00 TL

Kaynak: Biletix

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Malumunuz yaz geldi. Her adım başı bir sanat etkinliği boy gösteriyor. Festivaller, açık hava konserleri, opera günleri ve daha neler neler. Hangi birini anlatmaya başlasam bilemedim. İlk aklıma gelenle başlayayım o zaman.

25 Haziran 2011 Türkcell Sponsorluğundan Kuruçeşme Arena'da Bi' Büyük Fest konseptiyle bu sene 2.'si düzenlenecek. Sloganlarıysa açık havanın en büyük gazinosu. (kelimelerin yerleri değişik olabiler). Gece de Emel Sayın, Şevval Sam ve Gripin grubu sahne alacak.

Biletler Biletix'te. ;)

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Merhaba, yine ben. :)

Bugün size uzun zamandır tarihini beklediğim Efes Pilsen Blues Festivali'nin duyurusunu yapacağım. Ayrıntılar Biletix'de. ;)

Festival 1 Ekim - 6 Kasım tarihleri arasında 20 şehiri gezecek. Son 2 durağı 5 Kasım Cumartesi ve 6 Kasım Pazar günü İstanbul'da Lütfü Kırdar Rumeli Salonu'nda sahne alacak.

Bilet Fiyatları:

Tam: 33,50 TL, Öğrenci: 22,50 TL

Bu illerde büyük ses getirecek festivalin programı:

01 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – DENİZLİ
02 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – ANTALYA
05 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – KAYSERİ
07 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – MERSİN
08 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – ADANA
13 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – GAZİANTEP
15 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – DİYARBAKIR
21 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – ANKARA
22 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – ANKARA
23 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – ANKARA
25 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – EDİRNE
27 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – BALIKESİR
29 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – İZMİR
30 Ekim – Efes Pilsen Blues Festival 21 – İZMİR
02 Kasım – Efes Pilsen Blues Festival 21 – ESKİŞEHİR
03 Kasım – Efes Pilsen Blues Festival 21 – BURSA
05 Kasım – Efes Pilsen Blues Festival 21 – İSTANBUL
06 Kasım – Efes Pilsen Blues Festival 21 – İSTANBUL

Ayrıntılarını aşağıdaki linkten ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Keyifli dinlemeler ;)

Efes Pilsen Blues Festival 21 - İstanbul Biletleri - Biletix - A Ticketmaster Company

Ekli dosyalar

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
En fazla Efes belki de burada tüketiliyor ama proramda yok.
Çanakkale yani :D

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
- Satın alınan biletler 23 Aralık 2011- 26 Şubat 2012 tarihleri arasında herhangi bir gün için geçerlidir.

- Sergi Açılış-10:00 / Sergi Kapanış 19:00

Bilet Fiyatları: Tam:12,00TL - Öğrenci: 7,00TL

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ev sahipliğinde, Rene Magritte, Andy Warhol gibi dünyaca ünlü sanatçıları koleksiyonunda barındıran InArtis ile Kült işbirliğinde gerçekleştirilen “Salvador Dali Sergisi”nde 121 eser yer alıyor. Sergide, 20. yüzyılın en önemli sanatçılarından Salvador Dali’nin, “İlahi Komedya”, “Sürrealizm İzleri”, “Gala ile Akşam Yemeği” adlı 3 ayrı başlıktaki eserleri yer alacak. Tophane-i Amire’de gerçekleştirilecek bu etkinlik 23 Aralık 2011’de başlayacak ve 26 Şubat 2012 tarihinde sona erecektir.

İlahi Komedya
1950’li yılların başlarında dönemin İtalyan hükümetinin, Dante’nin 700. doğum günü şerefine Dali’den İlahi Komedya’yı resimlemesini istemesi üzerine ortaya çıkan yapıtlar, Dali’nin, sanat eleştirmenleri ile kendisinin, kariyerindeki en dikkate değer eserler olarak görülmektedir. Sanatçı tarafından resmedilen 100 sulu boya çalışma, dönemin uzman ağaç oymacıları tarafından sanatçının gözetimi altında 3000’in üzerinde ahşap blok kullanılarak yeniden üretilmiştir. Bu süitte Dali, Dante’yi arzın derinliklerindeki Cehennem’den Araf’a ve Cennet’e seyreden yolculuğunda takip etmektedir.

Gala ile Akşam Yemeği

“Gala ile Akşam Yemeği tamamen haz almaya adanmıştır ve diyet reçeteleri içermez.”
Salvador Dali

1971 yılında resmedilen “Gala ile Akşam Yemeği” 12 adet renkli litografiden oluşur. Çocukluğundan beri aşçı olmayı hedefleyen Dali, bu hayalini 68 yaşında, efsane restoranların ve aşçılarının menü ve tariflerinden oluşturduğu, sürrealist gastro-estetik hikâyelerini bir araya getirdiği bu seride gerçekleştirir. Renk ve ışık oyunlarıyla dolu bu çalışmalarda Dali, açlıktan ölmek üzere olan sanatçıya vurgu yapar ve sanatçı, yemek parası olmadığı için aç kalan birisi olarak değil, tutkularıyla yanıp tutuşan, sanatı, aynı yemek yer gibi hazla, abartıyla ve gösterişle sindiren bir kimse olarak betimlenir.

Sürrealizm İzleri

“Ben sürrealizmin ta kendisiyim.”
Salvador Dali

“Sürrealizm İzleri” Salvador Dali’nin 9 adet renkli basım litografileri içermektedir. Litografiler 1971 tarihinde Paris’te yapılmıştır. Bu eserlerinde oluşturduğu düşsel atmosfer, hayal ile gerçeği ayırmanın mümkün olmadığı plastik bir evreni imler. Dali’nin asıl hedefi gündelik hayatı sarkastik bir tavırla hayal’in evine dönüştürmekti. “Sürrealizm İzleri” Dali sembolizminin ve sürrealizminin örnek niteliğindeki çalışmaları olarak kabul edilmektedir. Burada yer alan koltuk değnekleri, saatler, kelebekler, Gala ve Dali’nin kendisi, sanatsal izleğine ışık tutan önemli sembollerdir.

Tarihi henüz netleştiremedim ama ben kesinlikle gideceğim. Daha gitmeden tavsiye edilir. :)

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Ooov burada etkinlik paylaşmayalı neredeyse 10 ay olmuş. Ah! Hayat, sen ne zalım, ne hayınsın! :)

En son Salvador Dali'nin serginden bahsetmişim. Bahsederken tarihi netleştiremediğimi söylemişim ama gittim gördüm efenim. Keşke izlenimlerimi vakti zamanında paylaşaydım da, gitmeyenlere bir ışık olaydım. Neyse artık bu saatten sonra yapacak birşey yok, önümüzdeki maçlara, pardon aktivitelere bakıcığiz. :)

Efendim, 25 Eylül'de Beyoğlu Sahaf Festival'i başladı. Bu etkinlik 14 Ekim tarihine kadar sürecekmiş. O yüzden ister iş çıkışı, isterseniz hafta sonu gidip gezebilirsiniz. Böyle kapsamlı bir katılım tabii ki bir güne sığmayacaktır, bu yüzden ben Taksim'i sevmediğim -Cihangir'e gitmek için metrodan çıkar çıkmaz meydana kafamı çevirip sıraselviler'den kaçıyorum- için yolum düşerse giderim diyemiyorum. Sırf bu etkinlik için birkaç defa gitmeyi plânladım. İlki de kısmetse bu cuma iş çıkışı olacak. Tanıtımlardan okuduğum kadarıyla bu yıl 6.'sı düzenleniyormuş. Ben şimdikiyle birlikte nedense 3 filan hatırlıyorum. Belkide öncekiler çıraklık dönemime denk geldiğindendir. :)

Fiyatların önceki yıllara oranla daha ucuz olmasını temmeni ederek, sanat dolu günler diliyorum.

Saygılar, hörmetler efendim.:cool:

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Aradan geçen 2 yılın ardıdan yeyip içtiğim de benim olsun, gezip gördüğüm de... :)

Açılışı, cânım Sait Faik Abasıyanık ile yapmak isterim. 26 Haziran 2014 günü Zorlu psm'de Fazıl Say ve Arkadaşları, Abasıyanık'ı ölümünün 60. yılında anıyor. Her cebe uygun (!) kademeli bilet fiyatları ile dudak uçuklatıp, kalp ağrısı yaratsa da yine de duyurmak istedim.

Biletix'in sitesinde yer alan ayrıntıları paylaşmadan önce küçük bir hatırlatmada bulunmak isterim. Şöyle ki:

Bu gösterinin bir gün öncesinde yani 25 Haziran 2014 tarihinde Sait Faik Abasıyanık, aynı etkinlik ile Burgazada'daki evinde anılıyor. Burgazada'daki etkinliğin biletleri henüz satışa çıkmamış ama bilet fiyatları belli olmuş. (Burgazada'daki müzeyi gezip görmüş ve ''içimizden geldiğince'' sayfasında da anlatmış biri olarak, aşağıdaki fiyatları görünce etkinlik -şayet müze içerisinde ya da bahçesinde yapılacaksa- biletlerinin neye göre kategorize edildiğini gerçekten merak ediyorum. Güzel bir bahar akşamı, 4 kişilik bir aile ki, bu aile edebiyata kıymet vermişse aysonunda nasıl bir muhasebe yapacaklarını endişe ile karşılıyorum. Zorlu psm'nin fahiş fiyat politikasını benimsemesem de anlayabilirim ama en azından Burgazada'da gerçekleştirilecek anma programının daha cüzi fiyatla yapılması daha uygun olacaktır.

Burgazada etkinlik fiyatları:
1. Kategori - 275.00 TL
2. Kategori - 165.00 TL
3. Kategori - 101.00 TL
4. Kategori - 39.50 TL

Fazıl Say ve Borusan Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, 42. İstanbul Müzik Festivali'nde ölümünün 60. yılında ünlü şair Sait Faik'i anıyor.

Sahneleyen & Metin: Özen Yula
Piyano: Fazıl Say

Borusan Yaylı Çalgılar Dörtlüsü
Kemençe: Derya Türkan
Kanun: Hakan Güngör
Vurmalı Çalgılar: Aykut Köselerli
Vokaller: Birsen Tezer, Serenad Bağcan
Anlatıcılar: Demet Evgar, Songül Öden, Esra Bezen Bilgin

1. Kategori - 275.00 TL
2. Kategori - 220.00 TL
3. Kategori - 168.00 TL
4. Kategori - 101.00 TL
5. Kategori - 78.50 TL
6. Kategori - 39.50 TL

İstanbul Müzik Festivali, ölümünün 60. yılında edebiyatımızın "büyük öykücüsü" Sait Faik'i, çağımızın önde gelen bestecileri arasına ismini şimdiden büyük harflerle yazdırmış olan Fazıl Say'a verdiği yeni yapıt siparişiyle hatırlıyor. Eser dünya prömiyerinin hemen ertesi günü Zorlu PSM'de dinleyicilerle buluşacak.

Program
Fazıl Say: "Sait Faik" *

* Dünya prömiyeri, İstanbul Müzik Festivali siparişi

Konsere doğru etkinlikler:
20.00 Söyleşi: Asuman Kafaoğlu - Büke ile "Sait Faik"
21.00 Konser

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Herkese merhaba,

Afişlerden, tanıtımlardan görmüşsünüzdür. Görmediyseniz ben haber vereyim istedim. 14. Uluslararası Bağımsız Film Festivali başladı. İstanbul'da 12-22 Şubat, Ankara ve İzmir'de 26 Şubat - 01 Mart tarihleri arasında izlenebilecek sayısız film mevcut. Bu filmlerden bir kısmı sadece festival tarihlerinde gösterilecek iken, bir kısmı ise yakın tarihte vizyona girecek. Festival zamanında bilet bulamayan izleyiciler için bunun güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Festival boyunca filmleri İstanbul'da; Cinemaximum FİTAŞ - Cinemaximum BUDAK - Cinemaximum KANYON 'da, Ankara'da; Cinemaximum ARMADA'da, İzmir'de ise Cinemaximum KONAK PİER'de izleyebilirsiniz.

Bilet fiyatları hafta sonu öğrenci 14,00TL, tam 17,00TL iken, hafta için ve aslında filmine göre de fiyatlar değişiklik gösterebiliyor.

Filmler hakkında hazırlanan kısa tanıtım görüntüleri, bloglar ve daha detaylı bilgi için festivalin resmi sitesine buradan göz atabilirsiniz. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali

Keyifli seyirler.