Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kültür üretimi yapılan tuzlu su balık çeşitleri hakkında

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında vetburak35 tarafından paylaşıldı.

1. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Kültür balıkçılığı üretimi yapılan çeşitlerin bilinenleri levrek , çipura, alabalık diye sıraladığım çeşitlere yeni türler eklenmiş olup mercan, fangri, sinarit , sivri burun , mırmır , minekopta üretilmeye başlanmış.
    Merak ettiğim konu şudur; tezgahlarda satışı yapılırken kültür balığı adı altında mı satışı yapılacak yoksa vatandaşımıza denizde doğal ortamdan yakalanan balık adı altında mı satılacak?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Satanın vicdanına kalmış :)

4. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Paranın olduğu yerde vicdan aranır mı hocam. Vicdanda artık memlekette bir bayan ismi olmaktan öteye gidemiyor malesef.

Selahattin bunu beğendi.
  5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Malesef yapacak bir şey yok, yıllardır çipura yemiyorum tipleri bozuldu hayvanların, en son yediğimde tavuk tadı vardı resmen meğerse tavuk çiftliklerinin artıklarından yapılan yemlerle besliyorlarmış, ama ne hikmetse levreklerde bi sıkıntı görmüyorum hatta tadı denize oranla daha iyi daha yağlı :) Granyöz özellikle çok başarılı, minekopun da başarılı ve denizdekinden lezzetli olacağını düşünüyorum, ancaaakk sağlık bakımından bir fikrim malesef yok.. Gerçi sağlık bakımından düşünürsek denizden çıkan bir çok balıkta ağır metal mevcut, en yenebiliri hamsi gibi duruyor..

gürbüz ve Yakamoz bunu beğendi.
  6. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Sanayi ve teknolojinin gelişmesine paralel olarak her üründe artan talebi karşılamak için yapay (kültür yetiştiriciliği gibi) üretim kapasitesi yükselmiştir.
    Son yıllarda gelişmiş ülkelerde fazla üretim yerine daha doğal yetiştirme yöntemlerine yönelmeye başlandı.
    Damak tadı kişiden kişiye farklılık gösteriyor fakat şahsi fikrim olarak doğal balık her zaman tercihimdir. tavuk yumurtası üreticileri bile artık doğal yumurta üretimine yönelmekte, bu durum biraz kafamı karıştırıyor açıkçası.