Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kumsal balıkçılığı için misine tavsiye

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

Merhaba sevgili abilerim ustalarım
    6000 lik bir eski dostumun yenilenmiş haline yeni bir misina ile devam etmek istiyorum . Sizden ricam
    taşa kayaya sürtünce kopmayacak mukavemetli uzak atışlar için elverişli
    kullanıp memnun olduğunuz misinalari paylaşır mısınız ? :cool:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

okuma poverliner 865 makinamda 300 metre 040 angel kiss misina var 4 yıldır kayalıklardan kullanıyorum balık tutmuşluğum pek olmasada denizden yosun poşet çekmişliğim çok , üstelik yaz öğle sıcağını da çok gördü,yalnız her denizden gelişte makinayı suyun altına sokup misinayıda yıkadım ve makinayı 5 10 tur çevirerek suyun üzerinden atılmasını sağladım,geçenlerde de misinayı ters çevirdim bir 4 yıl da diğer tarafı gider,beden ve kösteklerde de aynı misinanın035 ve 022 sini kullanıyorum,eğer halen aynı kalitedeyse alabilirsin

4. adnan

adnan Aktif Üye

Trabucco special sea hi vız 600 metre veya trabucco süper iso 500 metre veya sufix duraflex 300 metre resimleri istersen faceden atarım

5. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

Oscar yada tarabucco alıcaksan bu misinalardan alabilirsin. 030 veya 0 35

6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Hızır merhaba kardeşim. Henüz bulup kullanamadım ama ip misinaya alternatif olduğunu söyleyenlerden çok duyduğum, kopmak bilmemesiyle ünlü ''Supermaxım misina'' yı ben de merak ediyorum açıkçası. Sanıyorum tek handikapı 100 metre üretiliyor olması. Bunun haricinde de en yakın zamanda ''Shimano Technium'' alıp denemeyi düşünüyorum, namını çok duyuyorum ;) Her zaman rastgelsin kardeşim.

7. Allan poe

Allan poe Yeni Üye

Merhaba Hızır reis.tecrubelerimden kalanlar;
    Owner mono misinalar çok hafıza yapiyor önermem.
    Powerline Extreme hakeza gam ve hafiza sorunu var.
    Okuma serisi ve effe latex av keyfi vermeyecek kadar çok esnek tercih senin. Almak istersen bluefish öneririm en azından ucuzlugunun yaninda seneyi görürsün.
    Trabuccolarin pike spining ehh iste.
    Pelikan despot saglam lakin kafadan fazla atiyor bazen ve sorun cikartiyor.
    Shimano mono yemli avlardada atcek avlarindada isini görür.

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Lüfer familyası avlarımda yemlide oskar ultra invisiline kullanıyorum. Bunu yazmamın sebebini söyleyecek olursam, çinekopun dişlerine, şiddetli sürtünmeye karşı dayanımı oldukça güzel bu misinanın.

9. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

Kullandığım ve memnun kaldığım misinaları sıralamak gerekirse sufix tritanium, Shimano Ultegra ve Birol abinin de dediği Oscar...

10. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

çok teşekkür ederim :) gayet güzel ilerliyorum :) nedense her ava ara verdiğim zanalarda alış verişe sarıyorum :)
    malumunuz levreklerim yumurtada flörtte :) rahatsız etmeyeyim diye oltayı kenara astım yemli takımlarımı tamir tedavisini ettirdim :)
    araştırmaya kurcalamaya yer arıyorum :)

11. çaylak_01

çaylak_01 Aktif Üye

hızır merhaba okumanın bluefish ve seabass misinaları fena değil fiyatına göre bluefishte düğüm sorunu yaşayabilirsin seabass ise çok esnek ve çekeri biraz az bunun dışında trabucco surf cast misina (turuncu olan) ve daiwa tournament surf misina biraz pahalı ama gayet güzel misinalar inceleme şansın varsa bir bak derim silikon kaplamaları gayet kaliteli elinde bile kayacakmış hissi veriyor insana zaten o yüzden makineden boşalması çok iyi bir de çekeri çok iyi trabucconun 25,5 olanı 8 küsür çekeri vardı.ben kullanmadım ama çok tavsiyesini aldığım sufix tritanyum misina var bir de o nasıl bilmiyorum tabi kullananlar vardır belki çevrende bir sor istersen.ben kısmet olursa birdahakine trabucconun camo cast modelini almayı düşünüyorum diğer turuncu misinanın aksine çok sert bir misina olduğunu biliyorum biraz daha vuruşları hissetmek adına daha etkili olur diye düşünüyorum ama araştırmak lazım tabi şimdilik aklımda olanlar bunlar yine aklıma gelirse yazmaya çalışırım rastgele :)