Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kurşun-misina çekeri

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında gökberk88 tarafından paylaşıldı.

1. gökberk88

gökberk88 Yeni Üye

merhabalar. 100 gr atarlı 4 metre boyunda bir surf kamışım var bununda 50 gr lık kursun atmayı istiyorum. atış esnasında misinanın kopmaması için misinanın çekeri ne kadar olmalıdır? bununda ilgili bir hesap varmı acaba formül gibi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Kalitesine göre 0.18, 0.25 mm arası misinalar uygundur..
    ben surf takımda ip kullanıyorum 0.15 mm ve 200 gr kurşunu korkmadan atıyorum ama ip misina ile monoflement arasında mm çeker farklılıkları olabiliyor normal misina kullanacaksan Önerdiğim kalınlık lar atacagin kursun gamını rahatlıkla kaldırır ama 50 gr uzak atış için çok hafif akıntı yoksa eğer kullanılır

4. Turuncu

Turuncu Aktif Üye

Musti 200 gr kursuna capari mi bagliyorsun? Nasil bir eziyet bu bole :)

Musti.barut bunu beğendi.
  5. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Bağlayan tabi ki var ancak ben Çapari yi 125 gr atarım
    Ancak akıntı nın bol olduğu boğazda rapala ve yemli de hatta caparide mecbur olduğumuz için kullaniyoruz yoksa hem kurşun batmaz hemde akıntı alır götürür boğaz balıkçılıgı evet zahmetli yorucudur ama elindeki malzemeler üst seviye takımlar sa pekde zorluğu olmuyor..

Spin disiplinine bu yüzden geçen çoktur ama ben boğaz olunca surf den vazgeçmem :)

6. gökberk88

gökberk88 Yeni Üye

cevabınız için teşekkürler. ben makaraya monoflement sardım 0.35 lik ondan yana bir korkum yok ama beden olarak berkley florocarbon kullanıcam. misina konusunda çok çeşit olduğundan ve bunların çekerleride çok değişebildiğinden çekiş bilgisi verebilirseniz çok iyi olur :) çünkü mesela bazen 60 lık kurşunda atarım bunun hesabı nasıl oluyor?
    bazen uzağa atmak dezavantaj olabiliyor malesef benim avlandığım bölgede dibe takılma çok oluyor eğer çok uzağa atarsam dalıp çıkaramıyorum ama biraz daha yakına atınca dalıp çıkarma imkanım oluyor. eskiden beri 30 gr ile avlanıyordum fena avlar yakalamıyordum. biraz daha ileri atım balık çiftliklerine doğru dedim bu sene. 100 atarlı kamış aldım arkadaşlar max 70 gr at dediler bende 50 en fazla 60 gr atmayı düşünüyorum ama işte bu misina olayını çözemedim :S 30 gr 2.7 lik kamışla atarken kormadan atıyordumda şimdi kamış 4 metre kurşunda iki katı ağır olunca çekermi bilmiyorum atış anında :S tecrübelerinize göre kaç çekerli bir misina kullanmalıyım?

Musti.barut bunu beğendi.
  7. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Beden olarak flora carbon misina bende çapari de yaparım.. şudar diyorum sana benim bedenlerim 0.22 ve 125 gr kurşun kullanıyorum bazen 140 gr kadar cıktığın oldu daha birgün koptuğunu görmedim var sen hesabını burdan yap

gökberk88 bunu beğendi.
  8. gökberk88

gökberk88 Yeni Üye

Tesekkurler gonul rahatligi ile kullanabilirim o zaman :)