Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kuşadası darboğazda antenli mercan avı

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında kubina tarafından paylaşıldı.

1. kubina

kubina Yeni Üye

kuşadası darboğazda antenli mercan avı için( makina,kamış,misina) veya el oltası tavsiyeleri için üstadlarımızdan yardım bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

makina sağlam olmalı,derinden çekerken adamın iflahını kesmemeli.Bütçe bilmediğimiz için bir öneride bulunamıyoruz.
    Kamış olarak 180 cm gibi bot kamışlarından alki hareket kabiliyetin olsun.
    Misina olarak ip misina sardırırsan makinaya,daha keyifli oluyor yemli avlar.
    İp misina pahalıdır, bütçeni bilmediğimizden de marka öneremiyoruz ama genel anlamda farketmez,ucuzdan başlayabilirsin.

el oltasında ise esneme payı yüksek olmayan monoflamentler vuruş anında daha etkin olur.yarı Florocarbonlar bile olur.onlar daha düşük esneme payına sahiptir.

4. löngöz

löngöz Daimi Üye

Bu av için 4'lü dip takımı yeterlidir,makinaile avlanıyorsan 0.30-33 ip misina olur,takımı 12 cm lik kollarla ve 13 lük paragat iğneleri bağlıyarak oluşturmalısın,,kurşu ağırlığı ise 200 gr olmalıdır,,ama sen yanında 150-250 grlık kurşunda buludur,kesinlikle hırsızlı kurşun kullanma,,son iğneyi hırsız yap yani 1 kurşun boyu uzat,,sana rastgelsin
    yem olarakta sadece çim-çim yeterlidir,
    ayrıca benim geçen sene düzenlediğim dar boğaz balık avlarını inceliyebilirsin,,

5. İrfan

İrfan Moderatör

İmzayı bastım altına Bülent abi.:D
    tamamdır..:D

6. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Kubina kardeşim ismini yazmadıgından hitapta zorluk çekiyoruz takım tavsiyesi istemişsin her yigidin bir yogurt yigişi vardır bu güne degin çıktıgım avlarda totalde bu agabeyini geçen olmadı aşagıda verecegim takımı düzersen ve tasma zamanlamasını iyi ayarlarsan gidecegin avda da seni geçen olmayacaktır bundan emin olabilirsin ve özellikle sonucunu buraya yazmanı istiyorum dogru olup olmadıgını diger bireylerde görsün.
    Takımı 1 hırsız igneli 4 lü yapacaksın köstek uzunlugun 10-12 cm arası olsun

Makina Ryobi Ecusima 6000 vi 120 TL

Kamış Shimano Catana Tele boat 1.80 mt 48 TL

İgne Sesame F-714 Chinu No-5

Bu takımda acemi olsan da varsa balık alacaksın hayırlı avlar rastgele diyorum.

7. kubina

kubina Yeni Üye

yardım eden bütün arkadaşlara teşekkür ederim.Allah nasip ederde, avda güzel geçerse,fotoğrafları ve videoları haftaya pazartesi paylaşırım sitemizden.

8. kubina

kubina Yeni Üye

(kesinlikle hırsızlı kurşun kullanma,,son iğneyi hırsız yap yani 1 kurşun boyu uzat) anladığım kadarıyla kurşuna hırsız bağlamayayım ama son kolun uzunluğu kurşunun bir boyu kadar uzunmu olsun bülent ağbi doğrumu anlamışım

9. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Kubina takımı hırsız igneli yapacaksın bülent beyin bahsettigi iskandil kurşun kullanma diyor, sen armut kurşun kullanacaksın , dogruda söylüyor iskandil kurşunun bir tarafına bedeni takıyorsun diger tarafına hırsız igneyi takıyorsun çok okadarda verimli bir takım olmuyor.

10. kubina

kubina Yeni Üye

çok üzgünüm hava muhalefeti yüzünden Hürriyet kaptanla çıkacagımız darboğaz balık avımız ileri bir tarihe ertelendi fesmen moral olarak çöktüm.