Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuşadası jigging yerleri

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Ege goksel tarafından paylaşıldı.

1. Ege goksel

Ege goksel Yeni Üye

Saygi deger abilerim Ben araniza yeni katildim 16 yasindayim ve jigging e Merak sardim iki hafta boyunca kusadasinda jig yaptim ancak hid birth verim alamadim cunku nerede avlanmam gerektigini bilmiyorum bana jig merasini nasil bulabilecegimi anlata bilicek biri varmi ?kusadasinda oturan ve jig yeri bilen varsa adres veya gps e yazabilcegim sekilde mera onerebilirmisiniz :)

zıpkıncı ve CRD bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Sevgili Ege, ben de amatör balıkçılığın hemen her stiline gönül vermiş olmakla birlikte, başta yöneticimiz ve öz ağabeyim gibi sayıp sevdiğim Süleyman (Tekadam) ağabeyim sayesinde jigging disiplinine de fazlasıyla meraklıyım. Trofelerin dünyasında onlara meydan okumayı sanmıyorum ki herhangi birimiz hayal dahi etmemiş olsun. Bu bağlamda ülkemizin neresinde ne balıklar tutulabiliyor, hangi sularımızdan ne tür trofeler çıkıyor sürekli bir araştırma halindeyim. Bu güzel forum sayesinde o kadar değerli bilgilere vakıf oluyorum ki hergün, bunu bana yüce Allah'ın bir lütfu olarak görüyorum. Bu kıymetli bilgilerden bir tanesi de güzel Kuşadası ilçesinin ''Darboğaz'' bölgesinin çok verimli sulara sahip olduğu. İyi bir balık bulucu olmadan iş ziyadesiyle zor olsa da Süleyman ağabeyimin de her zaman dediği gibi; oltası suda olanın her zaman bir şansı vardır ;) Darboğaz'da avlanmak imkanın dahilinde olacak ise, jig yemine atlayabilecek çeşitli trofeleri tekneye alabilecek sağlam ekipmana umuyorum sahipsindir. Zira bu işin şakası yok. Kalitesiz ekipmanla yaşanabilecek elim kazaların vahim sonuçlarını düşünmek dahi insanı yeterince ürkütüyor. Bu disiplin, kaliteli ekipmanın yanı sıra illaki fazlasıyla kas gücü de istiyor. Diliyorum ki oltana, tekneye alabileceğin büyüklükte iri bir balık rastgelsin kardeşim, Allah gönlüne göre versin...

4. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Ege merhaba,

Yer bulma konusunda nacizane tavsiyem profesyonel bir balıkçı ile anlaşarak onun kullandığı meralara gitmen olur. Zira kimse balık yakaladığı yerlerini, kerterizlerini söylemez ;)

Şimdi belki nedeni anlamayabilirsin ama bu hobiye bağlandıysan zaman içerisinde ne demek istediğimi iyi anlayacaksın

Yok, illa ben kendim avlak bulacağım diyorsan paraketa ile avlanan profesyonel balıkçıları uzaktan takip edebilirsin. Onların takım bıraktığı meraları yoklayabilirsin. Bu arada her mera bulduğunda da balık olacak diye düşünme, yılmadan o meranın her noktası yoklamalısın. Örnek olartak şöyle düşün; 200 m2'lik bir taşın sadece 10 m2'lik bir yeri balık yapabilir ;)

Jig avcılığı çok keyifli olsa da bazen adamı bezdirebiliyor. Her zaman rast gelmesi dileklerimle...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Temmuz 2014
  5. Ege goksel

Ege goksel Yeni Üye

Cok tessekkur ederim abilerim