Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

küspe oltası

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında idriscan tarafından paylaşıldı.

 1. idriscan

  idriscan Yeni Üye

  Yaş:
  48
  Kayıt:
  31 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  8
  Beğeniler:
  0
  arkadaşlar bugün iznike gittim gimişkende bir av bayiye uğrayıp sazan için hazır rig takımı varmı diye sordum.satucı bana sanki uzaydan gelmişim gibi bakınca örgülü misine sordum.oda yokmuş duymamış bile adını.umarım rig takımı örgülü misine ile yapıldığı ve normal misinalıdan yapılandan daha sağlam olduğu doğrudur.
  bunların hiç biri olmadığından sadece çift iğneli bide benim şaşırdığım hazır küspeli çok iğneli oltalar bulunduğunu gösterdi.çeşit çeşit küspeler dolu dükken.bente küspeyle sazan avlanması yasaklandığını söylediğimde bunun sözkonusu bile olmadığını yasaklanmış olsa ben satmam dedi.işin doğrusu nedir.ben yasak diye biliyorum.
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. Surffishing

  Surffishing Daimi Üye

  Yaş:
  44
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  4.675
  Beğeniler:
  41
  Şehir:
  Balıkesir
  İdris bey dediğiniz doğrudur.Yani küspeli takım ile avcılık tebliğce yasaklanmıştır..
  O satan arkadaşa tebliği ve şu maddeyi gösterirseniz hem öğrenmiş olur,hemde (inşallah) satmaktan vazgeçer..

  (2) Küspeli olta, parakete, sualtı tüfeği, zıpkın, yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağ (germe, uzatma, sürütme, çevirme, serpme) ile pinter, sepet gibi tuzakların kullanılması yasaktır.
   
 4. idriscan

  idriscan Yeni Üye

  Yaş:
  48
  Kayıt:
  31 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  8
  Beğeniler:
  0
  bunu kesinlikle göstereceğim.böylece o satıcının bana göstermiş olduğu ter tavrına karşı kesinlikle yapacağım bunu.peki bu malzemeleri satılması neden yasaklanmıyor.acaba yasakta gözmü yumuyorlar?
   
 5. Ersin

  Ersin Daimi Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.375
  Beğeniler:
  111
  Şehir:
  Çorum
  Erdal Abi gerekli yönlendirmeyi yapmış. Kesinlikle doğrudur. Küspeli olta yasaklanmıştır. Yasaklanma amacı ise olta suda bir yere takılıp koptuğuktan sonra su içerisinde iken balıkların yakalanmasına ve su telef olmalarına, suların çekilmesi halinde de orada otlayan hayvanların ağızlarına takılmaktadır.