Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

küspe oltası

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında idriscan tarafından paylaşıldı.

1. idriscan

idriscan Yeni Üye

arkadaşlar bugün iznike gittim gimişkende bir av bayiye uğrayıp sazan için hazır rig takımı varmı diye sordum.satucı bana sanki uzaydan gelmişim gibi bakınca örgülü misine sordum.oda yokmuş duymamış bile adını.umarım rig takımı örgülü misine ile yapıldığı ve normal misinalıdan yapılandan daha sağlam olduğu doğrudur.
    bunların hiç biri olmadığından sadece çift iğneli bide benim şaşırdığım hazır küspeli çok iğneli oltalar bulunduğunu gösterdi.çeşit çeşit küspeler dolu dükken.bente küspeyle sazan avlanması yasaklandığını söylediğimde bunun sözkonusu bile olmadığını yasaklanmış olsa ben satmam dedi.işin doğrusu nedir.ben yasak diye biliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

İdris bey dediğiniz doğrudur.Yani küspeli takım ile avcılık tebliğce yasaklanmıştır..
    O satan arkadaşa tebliği ve şu maddeyi gösterirseniz hem öğrenmiş olur,hemde (inşallah) satmaktan vazgeçer..

(2) Küspeli olta, parakete, sualtı tüfeği, zıpkın, yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağ (germe, uzatma, sürütme, çevirme, serpme) ile pinter, sepet gibi tuzakların kullanılması yasaktır.

4. idriscan

idriscan Yeni Üye

bunu kesinlikle göstereceğim.böylece o satıcının bana göstermiş olduğu ter tavrına karşı kesinlikle yapacağım bunu.peki bu malzemeleri satılması neden yasaklanmıyor.acaba yasakta gözmü yumuyorlar?

5. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Erdal Abi gerekli yönlendirmeyi yapmış. Kesinlikle doğrudur. Küspeli olta yasaklanmıştır. Yasaklanma amacı ise olta suda bir yere takılıp koptuğuktan sonra su içerisinde iken balıkların yakalanmasına ve su telef olmalarına, suların çekilmesi halinde de orada otlayan hayvanların ağızlarına takılmaktadır.