Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KUTLUCA FAMİLY FİSHİNG TEAM-2011-Alper Kutluca TROFE TURNA

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında A.Bülent KUTLUCA tarafından paylaşıldı.

1. A.Bülent KUTLUCA

A.Bülent KUTLUCA Aktif Üye

Sevgili Dostlar,

Bu yıl Benim İçin Harika bir av yılı oldu, gerek dostlar ile gerekse ailem ile çok verimli rekor avlar yaptık ve bol bol trofeli bir yıl oldu,,, heleki büyük oğlum Alper ve küçük oğlum Emre İle yaptığımız avların tadına doyamadım,,, öğrendiklerini harfiyen yerine getirmelerinin sonucu olsa gerek:) skor hanemizde çooook sayıda balık ve TROFE balıklar hep oldu,,,, işte bunlardan biri, daha önce Küçük Oğlum Emre Tutmuş olduğu Trofe Turna İle OLTACI dergisine kapak olmuş ve bunu sizler ile paylaşmıştık,,, şimdi de Alper'in trofe turnası var sırada, tamamen kendi kaleme aldığı güncesi ve Trofe turnası ile sizi başbaşa bırakayım,, saygım ve sevgimle:)

Kutluca Family Fishing Team-2011-

Akyar Barajı Turna Serüveni

Merhaba Ben Alper Kutluca 13 Yaşındayım Siz Balık Sevdam Üyelerine Akyar Barajındaki Turna Serüvenimi anlatacağım.
    Sabah erkenden yola çıkmıştık, her zamanki gibi yeni şeyler görerek geçirdiğim harika bir yolculuktu;
    Sonunda Akyar barajına varmıştık, barajda birçok balıkçı vardı, sabahın ilk ışığında hepsi teker teker botlarını suya indirip açılmaya başlamışlardı, dışarısı gerçekten çok soğuktu biraz arabada bekleyip sonrada çıkıp botumuzu hazırlamaya başladık, botumuzu ve malzemelerimizi hazırladıktan sonra artık kıyıdan açılmıştık, sonra başladık sırtı çekmeye o koya giriyoruz balık yok, bu koya giriyoruz balık yok. Sonra küçük bir koya girdik ve orada yavru balıkların zıplayarak kaçışlarını görünce üçümüz birden oltalarımızı attık, sonra birden benim oltama bir turna takıldı o kadar ağırdı ki artık makarayı saramıyordum, kollarım ağrımaya başlamıştı sonra balığı bota yaklaştırdım ve babam balığı zorlukla kepçeye aldı sonra biz başladık sevinmeye, bu esnada babam birden kepçe niye bu kadar hafifledi diyerek dönüp kepçeye baktı balık kepçede yoktu çünkü azman dişleri ile o kısacık zamanda kepçenin torunu alttan parçalamış ve çıkmış, babam balık oltadadır dedi ve oltamın tekrar ağırlaştığını hissettim, balık hala oltamdaydı, sonra ben makinamı sarmaya devam ettim ve balığı tekrar zorlukla kepçeye aldık ve o kocamaaaaaan Turna artık botun içinde idi, sonunda bende trofe bir turna tutmuştum, her yerim heyecandan titrerken tekrar sevinmeye başlamıştık sonunda balığımızı gıtgaya takmıştık, harika bir duygu idi, babama sarıldım ve teşekkür ettim, hemen o civara olta atmaya devam ettim ama hiç balık gelmedi en azından gıtgamızda bir trofemiz vardı barajda gezmeye devam ettik, sırtı çektik at-çek yaptık ama hiç balık gelmedi sonra bir koya girdik küçük küçük perchler oltamıza takılmaya başlamıştı onlarca perch’ü yakalayıp geri bıraktık, babamdan öğrendiğim ve olta balıkçısı olarak yapmayı en çok sevdiğim şeydi bu zaten,

Öğle yemeğimizi yedikten sonra motora ben geçtim ve birazda babam olta atmaya başladı
    Babam oltasını sırtıya attı ve hazır olun çocuklar bende kaysıyı kescem şimdi dedi(hiç av vuramayan ve balık tutamayan kişiler kaysıyı kesemedik derlermiş Babam öyle dedi ,,,, bizimde çok hoşumuza gitti) ve sırtının daha ilk saniyelerinde zırrrrrr diye bir ses geldi ve kardeşim baba balık balıııııık diye bağırıyordu ,sonra babam ani bir refleks ile balığı tasmaladı, babamın oltasında da büyük bir turna olduğunu hissettim ve balık kamışa binince büyük olduğunu anladım, balığı kardeşim emre her zamanki soğuk kanlılığı ile kepçeye aldı ve gıtgamıza taktık Babam Kaysıyı Kesmişti, Benim Turnam Babamın turnasından daha büyüktü,,, değilmi babacığım, sırtı çeke çeke arabamızın olduğu yere yavaş yavaş gidiyorduk ama hiçbir balık oltalarımıza takılmadı sonra botumuzu kıyıya çıkardık bizimle birlikte botunu suya indiren herkes yavaş yavaş geri dönüyorlardı, bizde kıyıya yanaştık ve botumuzu topladık malzemelerimizi ve botumuzu arabamıza yükledikten sonra trofemizle fotoğraflarımız çekindik, balığımızın birini babam sevdiği bir arkadaşına hediye etti ,paylaşmak ne kadar güzel hemen güzelce çevre temizliğimizi yaptık trofe balığımızı da alıp yola koyulduk, arabadayken hala düşündükçe kalbim güp güp atıyordu, babamda en az benim kadar heyecanlıydı, kardeşimde ise fazla heyecan yoktu çünkü biliyorum ve abisi olarak onunla gurur duyuyorum bu camianın en kıymetli mecrasında kapak olmuş ve olta balıkçılığı tarihinin baş sayfasına konuk olmuştu, daha gurur ve keyif verici ne olabilir ki,, o çocukça masumiyeti ile sessiz ve yorumsuzdu sanıyorum çok yakında durumu 2-1 yapar,,, Babam av yemekleri konusunda çok tecrübeli ve o turnayı ince ince dilimleyerek Sote yaptı,lezzetine doyum olmaz(limon ve tuz içinde 1 saat bekletip domates, biber, sarımsak, soğan, maydanoz ile tereyağında yaptı babam, mutlaka deneyin,, tabii bu babamın tarifi yanımda kopya veriyor :)

Evet Kıymetli Büyüklerim ,Sonunda bende Trofe bir turna tutmuştum, o an yaşadığım heyecanı belki hayatımda hiç bir zaman yaşamamıştım, biliyorum ki Yüce Allah’ım Bize ömür verdiği sürece de bu heyecanı yaşamak için hep beraber ailece çabalayacağız,Tüm Oltacılara Rastgelsin,

Babam’a ve Kardeşim Emre’ye Sonsuz Teşekkürler

Kutluca Ailesi Olarak Saygı ve Sevgilerimizi Sunuyorum

Alper KUTLUCA & Emre KUTLUCA & Bülent KUTLUCA

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

tebrikler çok güzel bir rapor ,esas bu raporu güzel yapan,bu internet çağında çocukların bilgisayar başında sabahlayıp gereksiz işler peşinde oldukları bir dönemde,senin doğayla iç içe olman,ailenle birlikte bukadar güzel vakit geçirmen çok güzel, en güzel avlar hep senin olsun,
    alper bey sizide kutluyorum çocuklarınızı bu şekilde güzel şeylere yönlendirdiğiniz için...................
    (resimleride görsek süper olurdu)

4. A.Bülent KUTLUCA

Murat Bey,Çok Teşekkür ediyoruz,boş insanlar ile boşa geçirilmiş onca zamanı anca böyle telafi ediyoruz,,,çocuklarımıza doğanın içinde ne kadar çok nefes aldırırsak o kadar temiz,sağlıklı ve düzenli bir hayatları olur,,,doğa anamızın mucizelerine canlı tanık olmaları hayatları boyunca çok faydalı olacaktır,,, bizde ,ÇOCUKLA ÇOCUK OLUUYORUZ işte ,,,:)

(resimlerde süper oldu sanırım):):)

5. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Dost'um,

Birkezde buradan tebrik ediyim,harika bir trofe,harika bir paylaşım,bu sevinci ve mutluluğu tüm Dost'ların yaşaması dileğimle.
    Selamlar.

6. A.Bülent KUTLUCA

Can toprağım canım toprağım teşekkür ediyoruz,,,tüm dostlarıma bol Trofeli ve keyifli avlar diliyorum,,, Ben unu eledim ,eleği duvara astım ,,,:)

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Alper
    Çok güzel bir Turna yakalamış ve bir o kadar da güzel anlatmışsın.
    Bir de üstüne insanın kendi yakaladığı balığı yerken aldığı zevki düşünürsen herşey doyumsuz olmuştur.

8. landscape33

landscape33 Aktif Üye

Ahmet Bey ufaklıklarla olan avlar daha bir keyifli değil mi?
    Nazarlardan saklasınlar...
    Tebriklerim Baba ve oğullarına
    Ayrıca eşinize
    saygılar efem :p

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Trofeler devam ediyor Bülent, Alper ve Emre'yi tebrik ediyorum :)

10. A.Bülent KUTLUCA

Şeref Amca,güzlel yorumun için teşekkür ederim,Saygılarımla :)

11. A.Bülent KUTLUCA

Arzu Hanım ,sizinde dediğiniz gibi onlarla yaşanan balık avı anları ve anıları çok farklı ve çok daha keyifli,Ailem adına teşekkürler ve saygıllar :)