Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kutluca Family Fishing Team-2011 Emre KUTLUCA yazdı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında A.Bülent KUTLUCA tarafından paylaşıldı.

1. A.Bülent KUTLUCA

A.Bülent KUTLUCA Aktif Üye

Kutluca Family Fishing Team-2011-

Kesikköprü Barajı Turna Serüveni

Ben Emre ,9 yaşındayım balık tutmayı çok seviyorum ve sık sık abim babam ve ben balığa gidiyoruz,,,bu sezon kesinlikle trofe bir turna yakalamak istediğimi ve tutacağımı ağabeyime ve babama söylüyodum,,onlarda bana destek veriyorlardı,koylara girdiğimizde ilk oltayı hep ben atıyordum,,,üç hafta üst üste çok güzel ve büyük turnalar ve tatlı su levreği (perch)tuttum ama hep aklımda olan şey kocamaaan bir turnaydı,,,ve babam bu isteğimi ancak kesikköprü de gerçekleştirebileceğimizi söyledi bende bizi oraya götürmesini istedim,ve 24 temmuz Pazar günü kesikköprüye gittik ,önce sabah saat 04:00 de gölbaşında benzinlikteki Hamlakit piknik te sabah kahvaltısı yaptık çok harika bir kahvaltı olmuştu,,,botumuzu suya indirdik ve sırtı çekmeye başladık,,,birden hava çok rüzgarlandı ve dalga oluştu babam hemen bir koya girmeliyiz dedi,bu arada kepçemiz suya düştü,motorun pervanesine olta ipim dolaştı ve motor durdu,kürek çekerek koya girdik,,,hava biraz düzeldi motoru temizledik ve hemen sonraki koya girince babam oltayı tam kıyıya atıp bana verdi ve oltama kocaman bir turna yakalandı ,hemen sıçradı sararken çok zorladı ve çok yoruldum ve turna otların içine girdi babam hemen oltayı aldı ve çok yavaş yavaş balığı ottan çıkarıp oltayı geri bana verdi,kepçemiz suya düştüğü için babam kamera tripod ayağına sıkı sıkı bağladığı üçlü iğneyi uzatıp kocaman turnayı karnından yakalayıp bota çekti,,,çok mutlu olmuştuk ,ben hayal ettiğim 86 cm trofe turnayı yakalamıştım ve çok güzel bir ekip çalışması ile balığı bota almıştık,,,harikaydı,,ağabeyimde bir tane büyük turna yakaladı sonra yine bir koyda babamın oltasına turna yakalandı,,,çok büyük bir turnaydı,,,babam yaptığı kakıçı bi türlü balığa takamadı çünkü balık kocamandı hem balığı oltada tutuyor hemde üçlü iğneyi balığa takmaya çalışıyordu,,,çok uğraştı babam ve bizde heyecanla izliyorduk,botta bizim zarar görmememiz için çok dikkatli davranıyordu ,,,mücadele bir anda bitiverdi ve kocaman turna iğneden kurtuldu ve gitti,,,bizde babamda üzüldük,,,,sonra babam bize balığın ağzında tek iğne olduğunu bu yüzden kafasını sudan dışarı çıkartmamız gerektiğini anlattı,,,eğer botta biz olmasa idik elleri ile gözü ve solungaçlarından tutup zorda olsa bota alacağınıda söyledi,,sonra nasip değilmiş birdaha ki sefere çocuklar dedi ,botumuza bağlı zaten bi tane trofemiz vardı,,,hava yine bozdu ve aceleyle kıyıya geri döndük,,,çok mutluydum AİLECE birlikte çalışarak KOCAMAAAN bir turna tutmuştuk,,,,Ailemi ,Balık Avlamayı ,Canı ve Kamil Amcamı Çok Seviyorum:):)

Emre Kutluca

Alper Kutluca

GÜNCENİN VİDEOSU İÇİN
    Bülent Kutluca | Facebook

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler emre ustaa :D

4. A.Bülent KUTLUCA

teşekkür ederim:) daha çoook zaman var:)

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Emre
    Yaşadığın o güzel ve heyecanlı anları çok güzel özetlemişsin.
    Avcılığını takdir ettik. Daha iyileri de rastgelsin.

6. Ümit

Ümit Aktif Üye

Tebrik ederim sevgili Emre, ailece çok güzel av günü yaşamışsınız, babanız gibi büyük bir üstad olmanız dileklerimle.

7. A.Bülent KUTLUCA

Şeref Amcacığım,Teşekkür ederim,Yorumun beni çok muytl etti,inşallah seninle balık tutabiliriz,iyi geceler

8. A.Bülent KUTLUCA

ümit abicim teşekkür ederim birliktede yaşamk isterim,deniz balıkları tutarız inşallah

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Kısmetin açık olsun Emre :)

10. Yaban Avcisi

Yaban Avcisi Üye

Emre tebrikler Kardes eline saglik ekibi,Ailenizi kutlarim.Paylasim icin ayrica tesekkürler,sonraki avlarinizin daha güzel ve bereketli olmasi dilegimle bol sanslar,rast gele.

Selamlar,sevgiler.

11. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrik ederim Emreciğim mükemmel bir anlatım ve çok güzel bir turna avlamışsın:) Şansın daim olsun rastgele sevgili kardeşim:)