Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuzu'yla ilk karşılaşma.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında zafersat tarafından paylaşıldı.

1. zafersat

zafersat Aktif Üye

Evelsi gün paylaşmış olduğum son avımın ardından. Dün (11-06-10) akya merası aramalarımıza devam ettik, 7 kt esen doğu zaman zaman k.doğu havada yine sırılsıklam ve bir saniye denizi bir saniye gökyüzünü görür bir şekilde önceki senelerde down riggerle palamut çekerek iri akyalar aldığımız 110 m derinlikteki meramızda avımıza başladık. Williamson benthos 200gr mavi-mor jigi dibe indirip aksiyona başladım, yaklaşık 80m den geri dibe bırakırken jigin inmediğini farkettim ve o anda ipin boşunu alıp tasmaladım. İlk anda akya olduğunu anlamıştım ama tasma anının hemen akabindeki 3-5 saniye için 5kg altı bir akya olduğunu düşünmüştüm, ancak 5. saniyeden sonra karşımdaki dirence karşı koymakta zorlanmaya başladım, güzel bir kalama ayarı ile mücadeleyi 10 dk kadar sürdürüp oltayı keyfe ortak olması için partnerime verdim. O'nun da mücadelesi 10dk kadar sürdü ve teknenin altında o muhteşem parlamayı gördük. Sonunda maçın galibi biz olduk ve 0.60 lık asso leaderımın çeker değeri olan 60lb den yaklaşık bir kilo eksik 25kg lik bu güzel akyayı aldık. Müthiş bir heyecandı, balığı güverteye aldıktan sonra sinirlerimiz boşaldı ve gülme krizine girdik. Yaklaşık yarım saat partnerimle kıkırdadık. Ardından havanında biraz yumuşamasıyla yaptığımız denemelerde başka akya alamadık ama en az onun kadar değerli 2,5 kg luk bir fangri aldık ve artık yeter diyip avımızı sonlandırdık. Teknemizde yeterli mesafeye sahip olmadığımız için akyayı kadraja sığdıramadık (yada büyüklüğü buna engel oldu):D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Haziran 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Yok,yok.Akya,Orfoz,Sinarit,Fangiri...Bunların hepsi ustalık emareleri.
    Tekrar tebrikler Sevgili Zafer.:harika:
    Rast gelsin.

4. zafersat

zafersat Aktif Üye

Teşekkürler Emre bey.:)

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Sevgili Zafer ,
    Vallahi helal olsun gerekli bilgilere sahip olduktan sonra bunları mükemmelce kullanmaya devam ediyorsun ve kıskandıracak kadar güzel avlara imza atıyorsun tebrik ederim emeğinin hakkını almışsın yine. Ben bakarken bile keyiflendim heyecanlandım kimbilir sen neler yaşadın:) Bu güzel raporlarının devamını merakla bekliyoruz teşekkürler:) Avların ve şansın daim olsun rastgele..

6. nabukadnezar

nabukadnezar Üye

tebrik ederim.çok güzel bir manzara olmuş.

7. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Tebrik ederim sevgili Zafer ,çok güzel iki balık almışsın ,hemde usta işi iki balık bravo..:harika::harika:

8. Cevat ERGİN

Cevat ERGİN Aktif Üye

Tebrikler Zafer, çözdün bu işi sen , devamı dileği ile her daim rastgelsin., selamlar

9. zafersat

zafersat Aktif Üye

Teşekkürler Selahattin:), rüyamda başka bir akya ile boğuştum o daha büyüktü taşın neresinde olduğunu bile gördüm:). İnanılmaz keyif aldım,hala durup durup sırıtıyorum hatun ''ne oldu diye soruyor'' ben kahkaha atmaya başlıyorum:D. Zaten asıl hedefimiz bu kuzulardı ve onlara ulaşmak insana büyük bir haz veriyor.

10. zafersat

zafersat Aktif Üye

Teşekkürler.:)

11. zafersat

zafersat Aktif Üye

Teşekkürler, daha iyileri sizlere rasgelsin :)