Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ladik Gölü Hk.

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Atila KÖKSAL tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

Samsun Ladik Gölü hakkında bilgisi olan dostumuz varsa, bu göl hakkında az da olsa bilgiye ihtiyacım var.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

Eyv. Sağolasın, net den bilgi topladım bire bir gidip gören varsa onu soruyorum :harika:

trkc bunu beğendi.
  4. muratdinç

muratdinç Üye

Geçmişte çok güzel turnalar yakalanıyormuş, 2 hafta önce bir turna raporu okudum sadece.

Atila KÖKSAL bunu beğendi.
  5. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

sağolasın murat kardeşim, rapor linki varmı?

6. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

Ladik gölü hakkında bilgi almaya gerek kalmadı :( gittik gördük.

:) evet bilgi ihtiyacı olanlar bu yazımdan faydalana bilirler.

Sabah saat 05:30 da çıktık yola 1 saat 15 20 dk gibi ladik merkeze girdik. Çocuklarla birlikte kahvaltı yapmak için küçük bir çorbacıya girdik kahvaltımızı yaptıktan sonra düştük gölün yoluna, göl baya büyük doğan bir göl geniş bir alanı kaplıyor.

Şansımızdan mıdır nedir su öyle bir bulanık ki değmen gitsin yarım metre önümüzü zor görüyorduk , mazlumoğlu köyüne yakın bir koy var orada biraz at çek denemeleri yaptık, ama ben gölü görür görmez notunu vermiştim neyse yer değiştirme kararı aldık belki karşı taraf daha iyidir diye gölün çevresinden bir O çizdik gölü izlerken ağcılar ağ topluyordu bir kaç oltacı da şamandıralı takıp atmış beklemedeydiler, biraz daha ilerde duran bir oltacı arkadaşa yaklaştık başladık gölden bilgi almaya 50 55 yaşlarında bir abimiz kendisi dip oltasına solucan takmış av yapıyordu bir kaç tane de kızılkanat( kısa levrek, amerikan levreği, perch) almıştı, baktım bizim oraların balıkları daha iyiydi bana göre, turna mevzuna gelince adam bu yaşıma geldim en fazla 2 adet turna aldım diyordu, oda hepimizin olduğu gibi ağcılardan muzdaripti ağ yüzünden turna avı yapılamadığını belirtiyordu, vakit kaybetmeden başka bir yere gitme planı yaptık geri memleketin yoluna düştük.

Küçük bir gölette çocuklarla at-çek le birkaç tane perch aldık gezdik vakti böyle geçirdik.

yani işin özü Ladik gölünü balık tutmak için kimseye tavsiye etmem, doğal güzellik olarak gezilmesini öneririm.
    gölde bir kaç resim çektik inş. onlarıda kısa zamanda bu konu altında paylaşırım.

eylmz, Apathetic, onur_55 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

Ladik gölünden kareler
    1.jpg 3.jpg 5.jpg 4.jpg

Ekli Dosyalar:

• 2.jpg
      2.jpg
      Boyut:
      89,8 KB
      Okunma:
      71
    M.Taha D., Hamdi, ayarsiz ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. Komando_05

Komando_05 Yeni Üye

Hocam çorumlumusun obruk barajında durum nedir???

9. zaad

zaad Aktif Üye

Atilla hocam, balık olmasa da gezmiş görmüşsünüz. Bayramda Amasya bölgesinde buluşalım İnşallah...

10. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Atilla bey öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim fakat yanıldığımız bir konu bir Samsunlu olarak Ladik gölünde zaman zaman turna denemelerimden yola çıkarak söylemeliyim ki Ladik gölü turnayı kıyıdan at-çek yarak vermiyor.Gölde Turna yok diye bir şey söz konusu asla ve asla değil sadece ufak bir bot olur sandal olur gölde olsa açılmak gerek Turna için :) Bundan sonra ki avlarınız da bol şans ve de rastgele ;)