Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lambuka Avım

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında sivriceli tarafından paylaşıldı.

1. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    Değerli arkadaşlarım,çoktandır aranızda bulunamakta idim pc problemim vardı internet problemim vardı bu sezon yaptığım avları müsade ederseniz sizlerle peyler peyi paylaşmak istiyorum.24 eylül gün'üydü hava çok güzel, güneş gökyüyünde biraz batıya doğru eğilmişti,saat öğleden sonra 14,00 sularını gösteriyordu,deniz sakin.
    Balıkcı kahvemizde otururken arkadaşlarla konuşmaya başladık,palamutlar gelmiş işte falan kişi 3 tane almış, 5 tane almış,ve kimseye göstermeyip,söylemeyip kahveye de uğramayıp tekneden çıktımı doğru evinin yolunu tutuyor,siz burada oturun diye birbirimize şakalar yaparken,meramız uzakta değil hemen duba var karşımızda,sahil güvenlik sivriceye geldimi buraya bağlayıp bekler,o duba'nın etrafında imiş av yapacağımız balıklar,
    durun arkadaşlar ben gidip bir deniyeyim varsa sizi ararım gelirsiniz diyerek,doğru limandaki teknemin başına vardım hazırlığımı yaptım,beyaz tüylü palamut çaparim'in arkasına birde 12 cm lik mavi renk sahte rapalamı bağlayıp, ana bedene taktım,motoru çalıştırıp limandan 300 mt kadar ayrıldım dubaya doğru teknemin arkasından saldım çaparimi,
    tak tak pancar motorumu da rolinta'nın az üzerinde yürümeye başladım tam avlağa vardım, çaparim kopacak şekilde gerildi,
    (sahi çaparilerim 0,40 misinadan,beden 0,50,ana bedende 100 mm misinadan bağlamıştım)
    Allah birde ne göreyim inanın aklım gitti,teknemin altı etrafım suyun içi balık kaynıyor birden görünce irkildim regarenk balıklar,hemen motoru boş'a alıp başladım misinamı asılmaya etrafımdaki balıklar kaçmıyorlar dalıyorlar çıkıyorlar sanki gösteri yapar gibi,daha öncede böyle balık yakalamamıştım,
    çaparim 10 lu birde sahte 11 hepsi doldu,100 lük bedeni çekerken parmaklarımı kesiyor beden,ama uzun salmışım tekneye gelinceye kadar bir tane balık kaldı çaparimde, bunlarda palamut değil lambuka'ymış,renkleri mavi sarı gök kuşağı gibiydiler, çapariyi çektim etrafımdaki balıklarda kayboldu,tabi hemen ben kahvedeki arkadaşları tel'le çağırdım,bazıları gelmedi lambuka'yı sevmeyiz diye,bir iki arkadaşım geldi fakat tek tek rapalayla almaya başladı,bende rapala takarak başladım bende tek tek almaya,
    bu avımdaki istihakım beş adet lambuka aldım,avımı sonlandırdım.
    Bu avın anısı var bende samsung marka 3G li yeni telefon almıştım,arkadaşa telefon ederken, rapalaya balık vurunca cebime koydum diye, heyecanla motor kapağının üzerine atmışım, yepyeni telefonom denize gitti,
    bu anımıda sizlerle paylaşmış oldum.En iyileri sizlerin olsun değerli kardeşlerim.

[​IMG]Balıkcı

kahvesinde bu taş masada çay içmenin keyfi başkadır,

Sivriceye sahile iniş,ve midillinin görünüşü,

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

Ne memleketmiş be abicim!Maşallah,inşallah oraların değeri bilir de kurutmayız.Telefonun için üzüldüm ama canın sağolsun Ramazan abi.Selamlar,rastgele.

4. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Evet emre memleketimizin her tarafı güzeldir,eğer bizde güzelce bakıp kullanırsak,
    çok teşekkür ederim, sevgiyle kal ama, balıksız kalma.

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Öncelikle güzel Sivriceye selam olsun Ramazan abi.
    Telefona üzüldüm, heyecandan insan bazen ne yaptığını unutuyor.

6. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

tebrikler güzel bir av olmuş...ne güzel o lanbukalar takla ata ata gelmiştir :D en sevdıgım balıklardandır,renkleri harika....

7. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Tebrik ederim Ramazan Abi..
    Çok çok güzel olmuş.. Lambukaları boncuk dizer gibi dizmişsin maşallah..

8. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Selamınız başım üstüne birol,bütün sivrice adına aldım,aleykümselam,evet insan bazen heyecanlanıyor,birden suyun içinde balıklar hiç görünmezken kaynaşmaya başlayınca heyecan ister istemez oluyor,sevgilerimle

9. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim murat,evet hakikaten takla atarak geldiler,renklerde çok harikaydı,ben ilk defa böyle bir sürüye rastladığım için,irkilmiştim.Sevgilerimle

10. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

Çok teşekkür ederim fatih,allah daha iyilerin sizlerede nasip etsin inşallah,sevgilerimle kal

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Ramazan abi, güzel bir av olmuş. Özletiyorsun kendini haberin olsun :)